• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2007.-2008.-2009.-2010.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Re: Sjetva kukuruza

josip123 kaže:
dobro mu je dodati ljeplo ako prskaš poslije nicanja jer prije nicanja nema nikakvog učinka iz tog razloga što ni korovi još nisu niknuli.

Niknuli su, al nisam stavio ljepilo jer sam kasno čuo za to, vidjećemo za par dana, neki širokolisni su se počeli uvijat...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Sjetva kukuruza

ma daj nemaš brige ja ove godine nigdje nisam stavljao ljepilo,a prvi puta sam išao sa pola doze herbicida,a sada se razmišljam da drugo prskanje ni ne obavim jer je stvarno super čist.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Re: Sjetva kukuruza

josip123 kaže:
ma daj nemaš brige ja ove godine nigdje nisam stavljao ljepilo,a prvi puta sam išao sa pola doze herbicida,a sada se razmišljam da drugo prskanje ni ne obavim jer je stvarno super čist.

prošle godine špricao s primextra i bila šuma od korova ko da sam ih sadio špricanjem tak da me frka što će sad biti...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Sjetva kukuruza

imaš li šta sirka na toj njivi? ako ga imaš onda dodaj pola doze motivell-a.ovakvu kombinaciju mi je predložio siniša papaik iz syngente.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Sjetva kukuruza

poviš ovoga sipa imam zasijan kukuruz,na mjestima je kukuruz i 3m pod vodom.
usjevi2160.jpg

usjevi2158.jpg

usjevi2157.jpg

usjevi2156.jpg

usjevi2152.jpg
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Re: Sjetva kukuruza

Ovo je nevjerovatno. 3 metra vode?!?! :scratch
Jel ti se do ikada prije dogadalo?
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Re: Sjetva kukuruza

Ajme katastrofa :? :cry: :cry: Ove godine izgleda baš nebude sreće sa vremenom. Neki dan smo kultivirali kukuruz kad se povukla voda i kad se moglo u njivu i tamo gdje je voda ležala tjedan dana nema ništa, samo gola zemlja :roll: načistio sam se kanala prehtodnih godina tako da kod nas nije baš tako tragično, al ovo kod Tebe je katastrofa.... samo se nadam da će nakon ove godine neki doć pameti jer dok ja čistim svoj kanal dođe lik uslužno orat parcelu do mene i pita jel da zaorem kanal (a fala Bogu ima traktorčinu kojom to može i izvest :blackeye ) mislim strašno....
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Sjetva kukuruza

drmr kaže:
Ovo je nevjerovatno. 3 metra vode?!?! :scratch
Jel ti se do ikada prije dogadalo?
da događalo se ali tada ja nisam radio ovu zemlju.ako ovako nastavi mogao bi opet biti probijen sip kao jedne godine pa je voda došla sve do autoputa,a ovaj sip i je napravljen da bi zaštitio autoput.danas je kod nas na izlazu za SB zapad bila zatvorena cesta pa tako i sam izlaz jer je bio pod vodom.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Re: Sjetva kukuruza

Imam nešto primextra i deherbana doma, jel smijem tom kombinacijom pošpricat niknut kukuruz do 3-4 lista na jednoj manjoj parceli?
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: Sjetva kukuruza

Eto i naših kukuruza sijani u razmaku od mjesec dana možda malo i više, a imamo i još nezasijanog, ni ne znam kad ćemo to posijati kad ova kiša tolko zeza :scratch





 
M

MOMOSARIC

Guest
Re: Sjetva kukuruza

Deherban navodno smanjuje prinos tako da djelimično usporava rast kukuruza (10-20%) . Provjeravali su ljudi tretirajući nešto a nešto ne , ovaj drugi (naravno ako se riješi korov na neki drugi način) bježi u porastu.Jest da je jeftin ali bolje je uzeti nešto drugo.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Sjetva kukuruza

jbg.. ja ove godine prskao sa mustangom,a on ima istu djelatnu tvar kao i deherban. :x
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Re: Sjetva kukuruza

A jel smiju ići Primextra i Radazin u nekoj manjoj koncentraciji na iznikli kukuruz, hm vidim da može do tri lista, dodaću deherbana i vidjet rezultat, mala površina pa mi nije toliko bitno, onaj hektar s lumaxom čini se uspio :)
 
B

Bobo

Guest
Re: Sjetva kukuruza

Bilo je preveliko blato da danas uslikam kako je LUMAX na mojim kukuruzima napravio ODLICAN posao. Tocno se vidi gdje je stari ukljucivao i iskljucivao prskalicu na uvratinama, tako da imam "kontrolnu povrsinu" koja nije prskana na uvratini...

Prezadovoljni smo lumaxom, jer je godina vlazna i dosao je 100% do izrazaja.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Sjetva kukuruza

to si dobro rekao lumax voli veću vlagu i dobru pripremu.
 
B

Bobo

Guest
Re: Sjetva kukuruza

zato sam ga i uzeo... Nesto se otac neckao, jer smo jednom prilikom sjedili u Bjelovaru na kavi s kolegom Alenom, pa je pricao kako je lose prosao s lumax-om, a bila je susna godina. Ja sam za bijele kukuruze uzeo lumax, pa se onda i stari odlucio za njega.

lane smo prskali s nekim radazinom bravo, ma to je bila cista pusiona. Ovo sad je ZAKON...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Sjetva kukuruza

ja sam imao svakakvih iskustava sa lumax-om i dobrih i loših,ali to je isključivo bila krivica suše poslije prskanja.
 
K

kico75

Guest
Re: Sjetva kukuruza

usjevi2152.jpg
[/quote]
josipe123 oćeš li moć posijat kad ode voda ponovo ja sijem kukuruz tek 15.06 pa može kodmene isto pliva cijelo mostarsko blato čak bi ove godine morao sijat i početkom 7 mijeseca.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: Sjetva kukuruza

neće biti potrebe jer će kukuruz da se izvuče,a kada se bude mooglo u njivu odmah ide folijarna prihrana.
 
K

kico75

Guest
Re: Sjetva kukuruza

josip123 kaže:
neće biti potrebe jer će kukuruz da se izvuče,a kada se bude mooglo u njivu odmah ide folijarna prihrana.
kako misliš da se izvuče kolko je dugo plivao kukuruz .kako radiš folijarnu prehranu
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh