• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2013.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
kod mene su ljudi počeli odjebaus male komadičke,vlasnici bi novce unapred,sav poticaj njima,pa NE MOŽE više radite sami,pa da vidite dokle budete mogli,ja imam3,5 hektra u zakup bez papira ,tri komada po hektar ,malo više manje,cijena 500 kn za ral,za sad kod nas nema veće cijene i kako izgleda bude sve više zemlje u ponudi
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ŠANANA kukuruz je odličan,ja sam kod sebe upropastio 1 hektar katastrofa,ostatak je solidan,dogodine dolazi do smjene sortimenta:(envy)::(envy):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To je na puničinoj zemlji blizu Drave u Ferdinandovcu :) Puno bolja zemlja je u tom djelu.
Imam 10 jutara doma i 2 jutra kod punice. Opčenito sav kukuruz se za sada još nekako drži u ovoj suši, ali neče još dugo ako ne dođe kakva kiša.

Što se tiće smjene sortimenata, kod mene u potpunosti izbačen pioneer, imam 70% OSSK, nešto sitno BC-a i KWS-a, a za silažu je Maverick od Syngente i za sada mogu reči da sam sa svima jako zadovoljan.
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
400 kn najam po rali/jutru uvrh glave.

Nek si probaju sami radit zemlju, nek ulože i nek imaju doab urod pa nek na kraju izbroje sve troškove i vide kolika im je zarada.
Kladim se da nema ni 400 kn zarade jedan takav koji nma pojma obrađivat zemlju, a ima ju u posjedu. Tako da mu je tih 400 kn najma uvrh glave, nit oro, nit kopo. Eto toliko ja plačam najam.

Nedam ništa. Da mu održavam zemlju čistom i krčim njihove živice i još da mu plačam. E pa nemože. Nek im raste agacija ( raste uz prugu ) i ambrozija. znam i ja sjediti kao i neki drugi i neraditi ništa
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
NH, vrhunski ti je kukuruz!!!!!!!!!!

Zbog čega si najviše ostavljao prolaz na tabli??
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
A tako ŠANANA,kud joj budeš dijete odveo još i zemlju radiš,ma tako i treba,ja dogodine smanjujem Pioneer na pola,ubacujem RWA,vidim ove godine da mi nešto se pokvarilo sa mojim izborom,ili je zbilja loša genetika nakon nekoliko uzastopnih godina,sve u svemu bude bolje nego prošle godine ,još samo da prođe bez kakvog leda
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Svaki hibrid ima svoje neko geografsko područje na kojem najbolje uspjeva.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
NH, vrhunski ti je kukuruz!!!!!!!!!!

Zbog čega si najviše ostavljao prolaz na tabli??
Hvala
Zbog divljih svinja. Dunav je stotinjak metara dalje pa ih ima ko rusa. Svako vece zapalimo vatru, ostavimo radio da svira itd. Sutra cu spojit rotaciono na akumulator pa nek vrti haha. Necu otkrit lokaciju rotirka je hella :(rofl):
Sutra cu bas poslikat osjecke pokuse, pa i dravu. Cini mi se da je odlicna kao i kod tebe. Odlicni su osjecki pogotovo za stoku samo ih ne volim zbog poljeganja.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Super su Osjecki samo im je mal hektolitar.
Čuo od pionerovog promotora da od sljedeće godine nema vise zasticenih hibrida kukuruza...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hvala
Zbog divljih svinja. Dunav je stotinjak metara dalje pa ih ima ko rusa. Svako vece zapalimo vatru, ostavimo radio da svira itd. Sutra cu spojit rotaciono na akumulator pa nek vrti haha. Necu otkrit lokaciju rotirka je hella :(rofl):
Sutra cu bas poslikat osjecke pokuse, pa i dravu. Cini mi se da je odlicna kao i kod tebe. Odlicni su osjecki pogotovo za stoku samo ih ne volim zbog poljeganja.

Opa...Dunav je u blizini.
Tak imam ja par parcela svega par 100 metara od Drave.

Ove godine imam OSSK 430, 499, Drava 404 i htio sam još 515, ali navodno da je sjeme rasprodano u rekordnom roku.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jutros od 5:00 sam išao malo posječi kukuruze na nekim mjestima oko bandera i takvih zajebancija da mogu kasnije s traktorom i beračem ili silokombajnom prolaziti...pa evo koja slikica.
OSSK 499, sijan 27.4., imam ga prvi puta na površini od 1,5 rali, za sada sam zadovoljan kak izgleda i sviđa mi se što tjera jedan veliki klip, a ne po 2 ili 3 jer s toga obično onda na kraju nebude ništa.








I Syngentin MAVERICK za silažu, sijan 25.4 na površini od 1,25 rali, za sad odličan, sušu nije ni osjetio.








 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Super su Osjecki samo im je mal hektolitar.
Čuo od pionerovog promotora da od sljedeće godine nema vise zasticenih hibrida kukuruza...


valjda se nešto novo bude izmislilo, jer kako smo ušli u EU, mislim da još jedno proljeće sijemo kukuruz tretiran mesurolom, ponchom, gauchom......poslije toga više nema.........:icon_hang:
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
a čime čemo ga onda štititi u toj ranoj fazi nicanja ?!!!!!!!!!!!

možda će neka nevidljiva sveta sila europske komisije štititi naše usjeve ( i interese) ili ?
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
ja sam ove godine hranio fazane

jedan komad od 1000čhv sam uspio u potpunosti obraniti od fazana a tu su mi lani pojeli svu-samo je ostalo 2 reda po sredini

ove godine je stari dežural,i svaka dva-tri dana razbacal po ledini desetak kila kuruze i mir,dok je bilo kaj za zobat,nisu niš čeprkali iz zemlje

a tko ima puno,kuruzu u rastepač,i gas
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Kukuruz je ove godine dosta dobar ali u mmojem kraju je šljunčani teren pa na dosta mjesta kukuruz za ove suše gori... jel ima ko kakva iskustva sa zeolitom? prošle godine je bilo dosta riječi o tomu pa me zanima jel možda ko probao baciti zeolit ako ima kukuruz na sličnom terenu sa sličnim problemom...?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh