• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

neno

Novi član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
22
Ja sijem samo pionner i to već godinama, jako sam zadovoljn. Prošle godine sijal P1114 i P0412 zadovoljan sa jednim i drugim. ali mljeveni kukuruz (šrot) mi je odličan od P0412. Ove godine sijem pionner P0412. Nabavio sam tretirano sjeme prije mjesec dana po sijeni od 314 kuna sa pdv-om, paket naravno 25000 zrna.

ISPRIKA
Cijena pioneera 412 platio sam 413 kn a ne 314kn kako sam prvo naveo.
Ispricavam se još jednom
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,700
Eto vrlo jednostavno, nosiš sa sobom sortnu listu i vidiš da li je željeni hibrid na njoj. Ako ne nađeš ono što hoćeš uzaludan put. Najgore mi je kada dođem u dućan i pitam jel imaš to i to a on kaže ne, imamo ovo i ovo. I to što on ima ja ne želim ali na kraju moram kupiti.
 

neno

Novi član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
22
Zato ja narucujem sijeme pocetkom drugog mjeseca upravo zbog toga. Kroz par dana mi iz dućana jave dali mogu nabavit ili ne. To radim zadnjih tri god i nema problema. Ne uzimam veliku kolicinu do 30 paketa pa im to možda nije problem. Jedino nisam mogo nabavit Pioneer 216, pa sam ga mijenjao za drugi. Rekli su mi da je to zbog suše pa da nemaju baš sve hibride.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Obzirom na vremenske prilike ..... Kad ce se u sjetvu kukuruza ?
 

neno

Novi član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
22
Ja ću polovicom 4 mj. ako vremenski uvijeti to dozvole. Tak sam napravil prošle godine i bio sam zadovoljan.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Oko10.4 a ko ovako nastavi.
Na mjesecnoj prognozi prva kisa oko 10.4 to ni dobro za usjeve...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,169
Tako rano planirate sijati?? Ja planiram prvi dio na brdima oko 20.4, a onda ovo na ravnu oko 10-tak dana kasnije.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,700
Ove godine će biti malo zaribano oko sjetve. Uskrs je predzadnja nedjelja u travnju pa tu ode četiri pet dana mirovanja. A kako nasje većina kršćana i te svetce treba poštivati.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ako bude ovakvo vrijeme od 10.4 se lagano kreče ove veče grupe 450,a poslije 20.4 sve ostalo.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,153
Od 15. do 20. 4. sijemo tj. sadimo kukuruz ove godine, ali ako to vremenski uvjeti dozvole, nista prije..
Danas sam isao zatvoriti oranje na jednoj livadi koju sam izorao pred 2 mj.. Odozgora oranje pobijelilo od sunca a dok sam dosao s traktorom na to upao sam ko uz zivo blato.. Tu nema ulazenja u njivu jos mjesec dana..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,153
Nek bude, ali kod nas nitko ne veli sijacica za kukuruz nego sadilica za kukuruz, tako da mi u nasem kraju sadimo kukuruz..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mene su preoobratili od tog naziva, budu i tebe kolega kroz neke vreme :)

Inače, sve kaj je zrnato se sije, a isto tako je i sijačica za kukuruz ili za žitarice!
Sadimo vočke i gotove presadnice voća i povrća!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh