• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
i folijarna prihrna gotova kod mene , korišteno Novalon 20-20-20 2,5kg/ha i 15-5-35 2,5kg/ha + Bioplex 0,5 l/ha
i to je to za ovu godinu, dosta ualganja u kukuruz , samo čekamo žetvu ako bog da ...

















 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,165
MATIJACASEOdličan kukuruz, kod mene ako bude lijepog vremena idući tjedan krećemo u kultivaciju.
 
Posljednje uređivanje:

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Daj slikaj izbliza kak si složili te s moticice jel je tak tvrdo da samo one mogu rasparati zemlju.
Sutra sa sjetvospremaca skidamo i stavljamo na kultivator
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Moraću i ja da prepravim svoj dvoredni IMT-ov špartač. Ne sviđa mi se kako rade ti zadnji noževi. Prednja motika je ok, ali noževi hoće da brljaju. Možda je problem samo u tome što su pohabani i deformisani, ali ne verujem da ću da ih zamenim novim. Nagledao sam se na ovom forumu dosta lepih rešenja sa S - oprugama.

Inače, danas sam završio špartanje kukuruza. Možda je trebalo ipak da ga prvo ošpricam. Bilo je trave tu i tamo iako sam ga prskao posle setve, a pre nicanja. Mogu da mislim šta bi tek bilo da nisam.
Ovako ću morati korektivno da ga ošpricam od trave koja je ostala ponegde u redovima i ujedno planiram da ga bogato prehranim preko lista.

Kako se slažu mineralna vodotopiva hraniva sa mikrobiološkim preparatima u istom prohodu?
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
i folijarna prihrna gotova kod mene , korišteno Novalon 20-20-20 2,5kg/ha i 15-5-35 2,5kg/ha + Bioplex 0,5 l/ha
i to je to za ovu godinu, dosta ualganja u kukuruz , samo čekamo žetvu ako bog da ...

Matija, već dugo nisam videl ovak lijepu kuruzu, al kolko joj svega daš, nije ni čudno da tak zgleda, uz to imaš pravu mehanizaciju, savršenu pripremu i obradu zemlje, još samo da ga dragi Bogek tu i tam zalije prek leta i ne očekujem ništa manje od 15 t/ha! :icon_thumright:
 

TOSO

Član
Tu od
26 Lip 2013
Poruka
43
Identično kao i ja i preporodio se:icon_super:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TOSO

Član
Tu od
26 Lip 2013
Poruka
43
S-opruge sam prebacio sa sjetvospremača, flah na kojem su bile pričvršćene izmjerio, 'nabavio' komad i izrezao po dužini kako mi odgovara na kultivator. Pačje nožice ti dođu 20-ak kuna manja, a oko 30-35 kuna komad ovakve kakve su na slici gore. Ja sam uzeo manje zasada da vidim kako rade jer su mi se ovakve činile velike i zadovoljan sam.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
65 kn je opruga s nozem i sarafom. Tj. barem je u djakovu toliko.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,125
Znam, tvornički kultivatori imaju 5-6 komada u jednoj medredici, ali ja sam mislio na ovu preradu kod IMT i OLT kultivatora, srednaj motika ostaje originalna, a iza se dodaju 2 S opruge umjesto onih britvi koje sam sječu kukuruz i to onda bude to bez ikakvih problema.

ja mislim i srednju motiku izbaciti i staviti oprugu od sjetvospremača i nazad dvije opruge
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ja sam u osijeku u OLT-u plačao 120 kuna po komadu ...

ja sam prije par dana ovo vidio kod vujanovića. doduše, ne znam kakva je kvaliteta i tko je proizvođač, ali je 65 kn. jel to s pačijom nogom 120 kn?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,700
Kod motičica mislim da je na dvorednim kultivatorima problem srednja motičica na bočnim stranama, znači lijeva i desna. Kako taj međured ima samo jednu motičicu i srednju pritisci zemlje bacaju srednju motičicu u stranu i ona gura bočnu na red i sječe kukuruz. Ja sam na svojoj Panoniji na nosač po dužini nosača srednje motičive okomito na nosač navario tvrdo željeo odrezano od lemeša i sada je u redu jer više nema tih zabacivanja. Srednji međured nema tih problema jer ga bočne motičice ravnomjerno opterečuju s obje strane.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Did Ivo...evo moram reći da nisam imao tih problema na IMT kultivatoru. A znam i zašto! Zato jer je masiviniji i daleko čvršči i jači od Panonijinog!


Evo da pitam: Dal je notko od forumaša možda bio na centralnom danu polja od Syngente danas u Vaškoj?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E to ti neznam jer nisam još kultivirao takvu kukuruzu, ali vjerujem da čupaju sve živo van za sobom.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh