• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Re: Kukuruz 2014

Kaj se tiče kupovine u slo kupuješ isto ko kod nas,odeš kupiš i voziš,račun uzmeš da imaš na granici ak te pitaju da nebi slučajno bilo nismo znali. nemaš nikakve carine ni poreza. Imaš neku informaciju u nižoj cijeni sijemena u slo? osobno živim par km od granice i baš budem jedan dan skoknuo preko do prve poljotrgovine da vidim dal je šta povoljnije
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Re: Kukuruz 2014

Kaj se tiče kupovine u slo kupuješ isto ko kod nas,odeš kupiš i voziš,račun uzmeš da imaš na granici ak te pitaju da nebi slučajno bilo nismo znali. nemaš nikakve carine ni poreza. Imaš neku informaciju u nižoj cijeni sijemena u slo? osobno živim par km od granice i baš budem jedan dan skoknuo preko do prve poljotrgovine da vidim dal je šta povoljnije

:icon_lol:

Ja mam kontra plan.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,864
Re: Kukuruz 2014

Ja cu ove god ako bude sve po planu zasijati 4ha kukuruze,posto mi nije potrebna ta sva kolicina,planiram nesto i prodati..zanima me da li ja moram potpisat neki ugovor sa otkupljivacem ili vozim direktno u silos i to je to?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: Kukuruz 2014

dragi forumaši šta mislite o ovoj gnojidbi za kukuruz grupe 400
imam ove dvije varijante u glavi pa pitam za savjet
NPK 7-20-30 100kg/ha
NPK 15-15-15 150kg/ha
UREA 200kg/ha
KAN 200kg/ha

NPK 15-15-15 300KG/HA
UREA 200KG/HA
KAN 200KG/HA

naravno kan ce ići u jedno kultivaciji

Ova prva varijanta po meni bolja,ali ovu 7 zaori sa ureom koju smanji za 50 kg,15 ticu u kutije kod sadnje,financijski to je odlična gnojidba
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: Kukuruz 2014

nikakvi ugovori. vozis kuda hoces. tko ti je blize ili tko ima bolju cijenu..
ugovori se rade ako nemozes financirati sjetvu ili ako se bojis problema s otkupom pa imas sigurnog otkupljivaca.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Re: Kukuruz 2014

Ja cu ove god ako bude sve po planu zasijati 4ha kukuruze,posto mi nije potrebna ta sva kolicina,planiram nesto i prodati..zanima me da li ja moram potpisat neki ugovor sa otkupljivacem ili vozim direktno u silos i to je to?

Prodaj sam za neke normalne pare.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Re: Kukuruz 2014

Ili ju spremi u klipu, ako imas gdje, i kruni i prodaj kad se osusi..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,864
Re: Kukuruz 2014

Nemam kuda s tolikom kolicinom,cca 2ha mogu spremiti,sto klipa sto zrna..
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Re: Kukuruz 2014

Kakve su cijene kod vas?

Nisam još u šopingu, kupil bum kad bum trebal, max 1 mjesec prije toga. Glupo mi je dat novce za npk i da mi stoji skoro 5 mjeseca. Plan je kupit sjeme u 2-3 mjesecu.
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
208
Re: Kukuruz 2014

Nisam još u šopingu, kupil bum kad bum trebal, max 1 mjesec prije toga. Glupo mi je dat novce za npk i da mi stoji skoro 5 mjeseca. Plan je kupit sjeme u 2-3 mjesecu.

Koje su bile cjene proše godine dekalba ??
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Re: Kukuruz 2014

@dejand, ako misliš kupiti BC elitu, sad je jeftinije nego prošle godine kod tebe, ali moraš požurit jer su male količine na akciji. npr. BC572 je 37 eura s DDV ,tretiran s maxim xl.
 

kerum

Član
Tu od
14 Stu 2011
Poruka
48
Re: Kukuruz 2014

Oprezno dečki s kupovinom sjemena na akcijama, vrlo često je upitna klijavost tih zrna, jer ih je većina stara, da nebi bilo uštedio 50 kn na vrećici, a kad se posije zrna izađu na parove razbroj se :) jer sjeme nije mala stavka, većina ih na tome štedi pa bude belaja...
I što se tiće Slovenije, kolega mi je natuknuo da je jedom prigodom kupio 4-5 vrećica Pioneerovog sjemena ali u Sloveniji, i da je kalibriranost i čistoća sjemena bila drugačija od ovog Hrvatskog, kupio je hibrid ćini mi se M34 i da su i slovenski i hrvatski bili tretirani istim preparatom, a i Slovenija je relativno blizu pa si računam probat barem, jer je i prinos bio drugačiji ali tom potom to je već druga priča...
 
Posljednje uređivanje:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Kukuruz 2014

Prije sjetve, ispitajte si doma u " kucnom labosu " klijavost sjemena !!
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Re: Kukuruz 2014

Na deklaraciji sjemena koje je na akciji piše, da je friško sjeme iz 2013, a ne prepakirano staro sjeme kakvo sam kupio prošle godine po istoj cijeni kao i friško, kad sam priupitao dotičnog gospodina s ovog foruma koji je promotor te sj. kuće nije se više javljao.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Re: Kukuruz 2014

ciljam na bc 244. Kak je s tim kaj bc ima izvoznu drugu (bolju) kvalitetu?
 

matomz

Član
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
34
Re: Kukuruz 2014

Ova prva varijanta po meni bolja,ali ovu 7 zaori sa ureom koju smanji za 50 kg,15 ticu u kutije kod sadnje,financijski to je odlična gnojidba

e već je poorano jel pod tanjuraču onda nebi bilo neke vajde bacat 7-20-30
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh