• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

Č

Čugi

Guest
Snimljeno nedavno u jednom selu u Srbiji, na snimku nedostaje okretanje traktora pod blokiranim levim točkom i kako traktorista priča voditljki kako može da vozi na dva točka :blackeye , inače je dobro potegao! Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Evo malo o Belarus traktorima
STJEPAN BRAJKOVIĆ IZ GORJANA OGORČEN KUPNJOM NOVOG TRAKTORA, A, POUČEN SVOJIM LOŠIM ISKUSTVOM, STRAHUJE I ZA DRUGE
Na novom traktoru iz čista mira otpao kotač!

GORJANI - Mogli smo poginuti i ja, i još dva čovjeka koje sam vozio na traktoru! Tko zna koliko je možda još takvih traktora na našim cestama, a da ljudi i ne znaju da zapravo imaju problem s njima, prepričava Stjepan Brajković iz Gorjana nemili događaj koji mu se nedavno dogodio u selu kada su on
još dvojica kolega, kaže, tu nebezazlenu situaciju izbjegli za dlaku. On je svojim traktorom, kupljenim prije godinu i pol dana, prevozio 20 metara drva, za što ima prijavljen obrt, a kada je, pri brzini od 40 kilometara na sat, otpao prednji desni kotač! Do tada Brajković s tim vozilom, koje je pod garancijom bilo godinu dana, a koja je nedavno istekla, kaže, nije imao problema.
- Kada smo traktor došlepali kući, neugodno sam se iznenadio kada sam uvidio da se osovina s tog kotača “usukala”, a to je dio koji bi u slučaju nekih problema trebao posljednji otići! Odmah sam nazvao tvrtku Jurval u Vrbovcu, od koje sam kupio traktor, i e-mailom im poslao snimke “usukane” osovine i drugih detalja, a oni mi na to odgovaraju da sam “presilio” traktor! Nisam imao mira, pa sam skinuo i drugi, lijevi prednji kotač i shvatio da je i on, u slučaju nekog, pa i manjeg udarca, pred otpadanjem jer se i njegova osovina već počela “usukivati”, kaže Brajković.
Dodaje, potpuno novi traktor kupio je u Jurvalu d.o.o. u Vrbovcu, u ožujku prošle godine. Riječ je o tipu "Bjelorus 1222", 130 KS, proizvedenom u bjeloruskom MTZ-u. Odlučio se upravo za taj tip traktora jer je na glasu kao radni, dobar traktor, pogodan za rad u šumi. Za njegovu kupnju, jer mu je nužan za posao s drvima i rad u polju, podigao je kredit od 37.000 eura uz mjesečnu otplatu od 4.000 kuna.
- Zvao sam Jurval u Vrbovcu, gdje je i servis, radi reklamacije, zatražio da srede oštećenje i da provjere i ostala vozila iz te serije jer na cestama u našem, poljoprivrednom kraju znatan je broj traktora upravo tog tipa “Bjelorus”. No, u Vrbovcu su me nekooperativno odbili. Traktor mi je nužan za posao od kojeg živi moja cijela obitelj, a zbog kvara, posao mi stoji od pretprošlog petka i to u jeku sezone s drvima, no u Vrbovcu nisam naišao na razumijevanje za svoju situaciju, pa razmišljam i o tužbi protiv njih", najavljuje Brajković.


Jurval: Stižemo u ponedjeljak da pregledamo kvar
“Jurval nikoga nije odbio u ovakvim i sličnim situacijama, pa neće ni gospodina Brajkovića, koji je stekao krivi dojam. Izići ćemo i radi njega, i radi sebe, jer njegovo zadovoljstvo jamči i naše, ali i zadovoljstvo sljedećeg kupca. S obzirom na to da smo udaljeni od ovoga kraja 250 kilometara, ne možemo poslati servisera isti dan, ali zato će naši stručnjaci posjetiti gospodina Brajkovića u ponedjeljak, 17. rujna, i na mjestu događaja snimiti stvar te, ako treba, poslati vozilo u tvornicu. U svakom slučaju, ne bježimo od satisfakcije kupca, ali ni od činjenice da je garancija na traktor istekla, kaže suvlasnik i direktor Jurvala d.o.o. iz Vrbovca Valent Juršetić, ističući kvalitetu i radne osobine upravo tog tipa traktora, koje, dodaje, koriste i Hrvatske šume.
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Cudo,do sada su odpadali lijevi,sada i desni:)nego dali tko zna dali je to ikad dotezano,sjetimo se koliko je Bobo muke imao dok nije patentirao metod zavrtanja onog zeznutog vijka....
 
B

Bobo

Guest
He he he... Jos uvijek se moji prednji tockovi klimaju. Naime dotegnem ih i za par dana oni opet klimaju kao i prvi puta, tj. odvrnu se za tocno onoliko koliko sam ih dotegnuo... I sada neka se klimaju, meni se vise ne da natezeti s glupostima, najvjerovatnije ce ti vijici u dogledno vrijeme dobiti kontra matice, pa nek se otezu koliko hoce ;)

Sto se ruskih traktora tice, to s prednjim tockovima je poznata stvar od prve tipe rusa 82, no to se u kucnoj radinosti da vrlo dobro popraviti. Naime, koliko sam skuzio kolegu, problem je u reduktoru od prednje vuce, u kojem bas nisu potrefili odnose okretanja prednjih i zadnjih tockova, pa se nekada prednja vuca zna sama ukljuciti, i problem ju je ugasiti, pa se prednji tockovi na asfaltu potrose u rekordnom roku, sto jos vise doprinosi razlicitoj brzini vrtnje prednjih i zadnjih tockova. Koliko sam skuzio da se prednji vrte dosta vise od dozvoljenih 5% od zadnjih, te tu nastaje problem. Na njegovom LTZ-u se od prvog dana prednja lijeva guma vise trosila od desne, dok jedan dan prednji lijevi tocak pri punoj brzini nije zablokirao... Steta je bila nekih 60€, sto i nije neki problem, no utvrdio je nacin da to "popravi" te je to napravio i sada vise nema problema s prednjom vucom, te se vise ne pali sama... I sad je s traktorom prezadovoljan, no ne ide mu u glavu, kako je on kao covijek koji je samouk po pitanju mehanike, to uspio skuziti, a ruski "inzenjeri" nisu...

Sve u svemu, kaze da je prepravljao reduktor za prednju vucu, i nesto u prednjim glavcinama, te da sad nema brige.

Na starom rusu 82 koji ima njegov brat je takodjer reduktor nesto sfusaren, no tu je najslabija karika kardan od reduktora, do prednjeg mosta, te on na jednom jako "slomljenom" zglobu puca. Tome jos pridonosi sto je ta 82-jka svoje odradila davnih dana, no oni joj vade dusu iz dana u dan, tako da ne vjerujem previse za taj belarus 82 da je toliko problematican.

A ovaj covijek iz gornje price je dobro prosao, jer 20 metara drva kad pogura, i kad pri tome otpadne tocak, nije mala stvar...
 
R

ROKI

Guest
Sreća vaša pa nemate Ruseve pa neznate šta su PROBLEMI i SRANJA sa prednom vučom. Neda mi se pričati o tome jer bi mogao pisat na dvije stranice o prednjoj vuči i poznatom DESNOM točku na mom dragom i milom i voljenom... MTZ-892! Ubi ih ta boljka, UBI!!! A, opet ima nekih koji nemaju tih problema, ali ti su rjetki. Ukratko: Taj traktor kad se vozi asfaltom preko pola ili nedaj bože tri frtalja gasa stuče prednju vuču brzo jer nema kvalitetne obrade zupčanika i ima vrlo velike zračnosti medju njima. TOČKA!!!
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
eo jedna zanimljiva valtrica,, :shock:

Obrisan neispravan link.
 
P

paor

Guest
151_1.jpg


Had it not been for Claas’s onboard fire extinguisher, the outcome of this summer harvester fire could have been a whole lot worse. As it was, the combine operator was able to bring the blaze under control relatively quickly, and the machine survived to cut another day.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ovom bi dobro došla još koja kila :D :D
[youtube:328e1]EBtr08bV09g[/youtube:328e1]
 
R

ROKI

Guest
Nitko nije letio kroz šajbu. Udario ga je auto u prednji desni točak dok je skretao desno. Auto mu je prišao sa zadnje desne strane dok je majstor zavezao na lijevu stranu ceste da može užu prijeći.
 
Z

zrine892

Guest
ROKI kaže:
Sreća vaša pa nemate Ruseve pa neznate šta su PROBLEMI i SRANJA sa prednom vučom. Neda mi se pričati o tome jer bi mogao pisat na dvije stranice o prednjoj vuči i poznatom DESNOM točku na mom dragom i milom i voljenom... MTZ-892! Ubi ih ta boljka, UBI!!! A, opet ima nekih koji nemaju tih problema, ali ti su rjetki. Ukratko: Taj traktor kad se vozi asfaltom preko pola ili nedaj bože tri frtalja gasa stuče prednju vuču brzo jer nema kvalitetne obrade zupčanika i ima vrlo velike zračnosti medju njima. TOČKA!!!
nazalost...na nekim je dobro a na nekima ne valja...ali to je rijetko na kojem je ispravno... :x :x :x
 
R

Ratarko

Guest
Zrine odakle si ti sada izvadio to kvotanje ROKI-jeva teksta :shock: :?:
Vidim da govori o rusima ali ništa novo nam nisi napisao .
Želim reći da si napisao sve što i ROKI u svom tekstu osim ona tri smajlija .
 

Najnoviji postovi

Na vrh