• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šljiva

  • Temu pokrenuo Igor Lulić
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Skoro da jesam iz Valjeva :)
Da, selo pored Valjeva. Spavam u Valjevu a radim u selu :)

bio ja lani tamo,imam rodbinu u Beogradu a oni imaju i kuću na selu kod Valjeva i tako.
 
L

lanjski

Guest
bio ja lani tamo,imam rodbinu u Beogradu a oni imaju i kuću na selu kod Valjeva i tako.

E super, hajde obidji tu rodbinu pa da se vidimo.
I da probas najbolju rakiju na svetu :)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
E super, hajde obidji tu rodbinu pa da se vidimo.
I da probas najbolju rakiju na svetu :)

najviše mi se svidjelo kad sam došao u neki lokal u centru a ono tri piva i đus-votka 2,5 eura,odma smo ponovili četiri runde kad je tako, a u Beogradu toliko košta jedno pivo čak i više.
 
B

brle

Guest
Mogu sadnice iz Srbije u Hrvatsku bez problema.
Cena papira po sadnici za izvoz je 20 eurocenti, sto znaci da ce i ukuna cena sadnice biti veca za 20 centi nego da se to kupuje u Srbiji.
Osnovna cena zavisi od kolicine ali u svakom slucaju je ispod 1,5 evra i najbolje bi bilo da se kupac i prodavcac direktno dogovaraju. Tako bi se najbolje dogovorili i oko mesta i vremena isporuke i ostale detalje. Rasadnicar sa kojim sam razgovarao vec ima kupce u Hrvatskoj tako da poznaje proceduru.
Ima prilicno veliki asortiman i vrsta i sorti, katalog cu dobiti (bar mi je tako obecano) za dan dva, ali i to se moze dogovoriti u direktnom kontaktu.

Super ! Ajd kad saznaš izvjesti me o sortama bresaka i nektarina !
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Super ! Ajd kad saznaš izvjesti me o sortama bresaka i nektarina !

imam ja broj brle,nazvat ćemo čovjeka i dogovoriti sve. pošaljem ti na pp.
 
L

lanjski

Guest
najviše mi se svidjelo kad sam došao u neki lokal u centru a ono tri piva i đus-votka 2,5 eura,odma smo ponovili četiri runde kad je tako, a u Beogradu toliko košta jedno pivo čak i više.

Uh Beograd ubija od cena.
Mi provincijalci kad se tamo idemo nosimo rakiju u dzepu :)
Ma salim se, ali zaista je Beograd preskup u odnosu na Valjevo npr.
Brle, eto da te ni ja ne maltretiram porukama poslace ti Dane a i bolje je da ga zovete skupa jer tako mozete da mu skidate cenu.
 
S

Slavisa69

Guest
2 godine kako sam ih zasadio..jeste cacanka rodna...na istoj parceli su i jabuke stare 2 godine i one su uredu. Izmedju sadnica sadim krompir,pasulj,kukuruz moze li nesto biti od toga? da li je kasno da prskam sad? A koji moze biti razlo sto su unistene,koja bolest?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
2 godine kako sam ih zasadio..jeste cacanka rodna...na istoj parceli su i jabuke stare 2 godine i one su uredu. Izmedju sadnica sadim krompir,pasulj,kukuruz moze li nesto biti od toga? da li je kasno da prskam sad? A koji moze biti razlo sto su unistene,koja bolest?

e da sad si me sjetio i susjed mi malo oprskao sa sredstvom za travu u kukuruzu:finga:
jesi i ti prskao kukuruz?
 
L

lanjski

Guest
Izmedju sadnica sadim krompir,pasulj,kukuruz moze li nesto biti od toga?

Direktna posledice gajenja tih medjuuseva sigurno ne. Indirektno mozda ima veze (manje provetravanje a time povoljini uslovi za razvoj gljivica) ali nije samo gajenje tih useva razlog.
Ono sto je veoma vazno da se zna je odgovor na pitanje koje je postavio Zuti, da li je celo stablo zahvaceno ili su samo pojedine grane?
Ono sto se na osnovu ovoga moze videti je da je moguce je da je ovo neki veoma jak napad rdje sljive, ona se javlja negde u ovom periodu ali ako jeste odna bi ovo morala da bude vec poodmakla faza, tj pocetni simptomi bi trebalo da se primete nesto ranije, u nekom manjem intenzitetu. Sudeci po izgledu plodova reklo bi se da jeste rdja mada list nema najtipicnije simtome rdje.
Ako je rdja nece se osusiti mada je moguce opadanje lista sa celog stabla sto za posrednu posledicu moze imati iznurivanje biljke.

Rdja se sprecava fungicidima na bazi mankozeba ili kaptana (u Srbiji su to Mankogal, Merpan i sl)

Mozda bi pomoglo ako bi postavio sliku cele biljke.
 
S

Slavisa69

Guest
Cim budem isao na selo slikacu da vidite...a jedno 70-80 posto je zahvaceno stablo..mene cudi da u istim uslovima jabuka je dobra:?:
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
može li se od čačanske najbolje napraviti dobra rakija i dali je samooplodna treba li joj oprašivač
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
nemože dobra,malo daje jer nema dosta šećera,konzumna sorta,ako hoćeš za rakiju čačanska rodna
 
D

dariosmit

Guest
Problem sa sljivom.. svake godine odpusti grane prije vrmena i osusi se...

Pozdrav , imam jednu sljivu u redu koja evo vec 3,4 gdoine svake godine u ovo vrijeme( pocetak aug pa na dalje) pocne da se listovi suse i na kraju prijevremeno u sep negdje opadne. Moram i ovo reci da sam je davno prije 3 godine odrezao kako bi od kotlaste krune napravio neku ala poboljsanu piramidu sa vodilicom. Mozda je to uzrok. Ako mi mozda moze neko pomoci bio bi zahvalan.. Ne znam sta da radim... dal da je vadim ili da je odrezem do zdravog... ma nemam pojma ni sta je snjom hahah pozdrav

cam00089.jpg

Shot at 2012-08-21

cam00090.jpg

Shot at 2012-08-21


cam00090.jpg

Shot at 2012-08-21

cam00091.jpg

Shot at 2012-08-21

cam00093.jpg

Shot at 2012-08-21

cam00178.jpg

Shot at 2012-08-21
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh