• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Institut kaže:
E vidis covijek uci dok je ziv, ozimi stocni grasak mozes sijati isto kad i jari pogotovo ove selekcije Agronomskog fakulteta (Maksimirski ozimi, Maksimirski rani i Ozimi Sampion). Veci je prinos zelene mase ako ozimi sijes u 10 mjesecu jer ima duzu vegetaciju. Grasak je biljka dugog dana i cim udje u njega prestane s vegetativnim rastom i pocinje generativni pa ako kasno sijes grasak ostane mali a jos gore ako ti je smisao proizvodnje zrno onda je problem susa u cvatnji koja osusi cvijet i nema vise mahunica.... Bas zbog svega toga se grasak i sije vec pocetkom 2 mjeseca (jari) a ozimi (10 mjesec). Puno ljudi je zbog nedostatka jarog graska isla u sjetvu s ozimim kojeg je jos bilo u prodaji......

kratko i jasno, još jednom, hvala puno,
 
H

Hurlimann86

Guest
Danas bil u prolazu pa poslikal...
Naš grašak i zob, ja mislim da je dobro niknuo i da ga ima dovoljno.



 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
evo grašak kao što vidite ljepo izgleda...pošpricali ga 2 puta sa basagranom...i danas ga prihranio sa 100kg KAN-a na jednu ral....a imam ga 4 rali...i još bude jedno prskanje protiv žiška pred cvatnju.... :) 8)

DSC00605.jpg


na ovoj se sliki vidi kako je korov počeo žutjeti

DSC00604.jpg


DSC00610.jpg
 
Z

zoran

Guest
Danas sam malo obišel polja;
čisti grašak za kombajniranje (zrno)

i za balice sjenaže sa pšenicom (koju je malo prerastao)

 
J

jevgenij

Guest
folija za baliranje, tip 750, peteroslojna, samo 590 kn, Prodavić d.o.o., Đurđevac, Basaričekova 45a, tel 048/813-659, moguča dostava, popusti na veće količine
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
jevgenij kaže:
folija za baliranje, tip 750, peteroslojna, samo 590 kn, Prodavić d.o.o., Đurđevac, Basaričekova 45a, tel 048/813-659, moguča dostava, popusti na veće količine
Spam?
 
J

jevgenij

Guest
grašak i pšenica košeno prekjučer, mjeren prinos zelene mase 35 t/ha
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
juxi kaže:
Pozdrav svima...evo stiglo je proljeće i u moj kraj odavno :) pa sam malo išao da obidjem grašak, stanje je loše da ne kažem katastrofalno :( voda i mraz su učinili svoje i dosta toga uništili a koliko vidim još će ga i korovi obuzeti. Ima djelova koji su dobri ali ovi dijelovi gdje je njiva mokra su katastrofa :!: Vidjeću ako ništa da bar ove gole dijelove dok se zemljište isuši nasijem sa zobi.
evo par slika moje sramote :oops:

Kako je bilo poslije, kad je otoplilo?
Imaš nove slike?
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Baš jutros sam išao obilazio da vidim kako je stanje nakon ovih kiša...pa oni dijelovi koji su se od početka dobro držali su extra, tu se i izborio sa korovima ima visine 40-50cm a ono gdje je voda isprala to je golo samo su obuzeli korovi, moja neka gruba procjena je 40% je propalo, za jedno 15 dana ga kosim, nisam ga slikao ali sutra ću otići ponovo pa vam sve fino predočiti. Inače nabavio sam sudansku travu da bacim tu čim ga pokosim ali sad ozbiljno razmišljam kako da kanališem te vode koje mi se javljaju u jednom dijelu parcele.
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
tine evo par slika, slikano danas
ovo je pogled na parcelu kao što vidiš ovo gdje stojim je katastrofa a dole prema kraju je dobar

DSC00391.jpg


ovo je pogled sa druge strane na ovaj propali dio, neću ga kositi samo zaorati

DSC00385.jpg


a ovo su dijelovi koji su ispunili moja očekivanja :)

DSC00386.jpg


DSC00387.jpg


ovaj mi je malo više otravljen dio ali nema veze, nije golo

DSC00390.jpg


Detalj
DSC00388.jpg
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
dečki!
jel mi možete reći gdje se može kupiti sjeme stočnog graška i po kojoj cijeni.
Ja sam iz dalmacije i to ovdje nisam našao
 
H

Hurlimann86

Guest
Jučerašnja košnja graška i zoba ,odma iza je bilo okretanje, danas zgrtanje, baliranje , vožnja doma i omatanje.
Nemam slike od svega jer nisam stigao slikati, a i nisam ja balirao.
Po slikama se vidi da je bilo u pravo vrijeme košeno zob je počela klasati, a grašak naljevati mahune, iako je zob nadvladala ima i dosta graška.
Na 2ha je bilo 23 bale jer je bilo sijano na dosta slebe zemlje,a li dobro ja sam zadovoljan za prvi put :D





 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Sad opet cekas jesen za grasak i neku zitaricu,ili ces u meduvremenu ici sa necim drugim na toj parceli?
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
dobar ti je grašak :D ja sam mislio svoj kositi krajem sedmice, još nije iscvjetao ali ima pupoljaka u roku od 7 dana bio bi u punoj cvatnji, ali je tritikale isklasao sav pa moram ga ranije skinuti dok ne ogrubi.
 
H

Hurlimann86

Guest
drmr kaže:
Sad opet cekas jesen za grasak i neku zitaricu,ili ces u meduvremenu ici sa necim drugim na toj parceli?

Tu će valjda ići ljulj početkom 9mj, jer kukuruza imamo nasijanog i previše pa nečemo sad ništa sijati do ljulja.
 
T

tomonh

Guest
Kolik0 može izrasti tona graška i žitarica,i koja je cjena smjese
 
H

Hurlimann86

Guest
tomonh kaže:
Kolik0 može izrasti tona graška i žitarica,i koja je cjena smjese

Pa po mojoj procjeni negdje oko 50 t/ha , mislim da je i negdje u ovoj temi napisano ,ali mi se sad neda tražiti :mrgreen:
A kako misliš koja je cijena smjese, misliš na jednu balu ili na tih 50 t ili kako?
 

Najnoviji postovi

Na vrh