• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

T

tomonh

Guest
cjena po kili,da se posilira sa kombajnom-ja bi prodal u rinfuzi
koja je cjena graška
 
H

Hurlimann86

Guest
tomonh kaže:
cjena po kili,da se posilira sa kombajnom-ja bi prodal u rinfuzi
koja je cjena graška

E to ti ne bi znao reči :?
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Pozdrav! Evo par slika koševine graška od prošle sedmice, sve u svemu zadovoljan sam :)

DSC00405.jpg


DSC00407.jpg


DSC00413.jpg


DSC00417.jpg


DSC00423.jpg


DSC00425.jpg


DSC00426.jpg
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Lijepo, lijepo, nije loše.
Kako je išla košnja, pretpostavljam trebalo je puno muke i živaca? :mrgreen:
 
G

Gradacac

Guest
juxi kaže:
Pozdrav! Evo par slika koševine graška od prošle sedmice, sve u svemu zadovoljan sam :)
poz,Juxi
drago mi je da si ovo uspio dovest do kraja.Vjeruj da sam pratio sve ovo i drago mi je da je konacno u silosu.
jedno pitanje.
kakva je situacija sa Crnom zobi i graskom tu kod nas jel tesko nabavit?
sijao bih to u jesen?

U daljnjim postovima nemojte citirati slike....ugodan boravak na forumu....ŠANANA
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
M.M. kaže:
Lijepo, lijepo, nije loše.
Kako je išla košnja, pretpostavljam trebalo je puno muke i živaca?

ma nije uopšte, SiP-ovka to baš dere bez problema samo malo jači gas, veći je problem bio sa samoutovarkom :mrgreen:

Gradacac kaže:
poz,Juxi
drago mi je da si ovo uspio dovest do kraja.Vjeruj da sam pratio sve ovo i drago mi je da je konacno u silosu.
jedno pitanje.
kakva je situacija sa Crnom zobi i graskom tu kod nas jel tesko nabavit?
sijao bih to u jesen?

ma zeznuto skroz doći do sjemena u ovom mom kraju, oko graška sam se bio razletio na sve strane da bi ga uspio nabaviti preko ovog jednog gdje sam se najmanje nadao, ali ako opet ga budem sijao idem pravac u Novi sad i kupujem sjeme, prvo jeftinije a drugo oni imaju sve, evo ljetos sam kod njih kupio Sudansku travu bez problema. Za crnu zob stvarno ne znam, i ja bih je volio nabaviti pa da idem tu kombinaciju jer ipak tritikale je dosta grub u to sam se uvjerio.
 
G

Gradacac

Guest
juxi kaže:
M.M. kaže:
Lijepo, lijepo, nije loše.
Kako je išla košnja, pretpostavljam trebalo je puno muke i živaca?

ma nije uopšte, SiP-ovka to baš dere bez problema samo malo jači gas, veći je problem bio sa samoutovarkom :mrgreen:

Gradacac kaže:
poz,Juxi
drago mi je da si ovo uspio dovest do kraja.Vjeruj da sam pratio sve ovo i drago mi je da je konacno u silosu.
jedno pitanje.
kakva je situacija sa Crnom zobi i graskom tu kod nas jel tesko nabavit?
sijao bih to u jesen?

ma zeznuto skroz doći do sjemena u ovom mom kraju, oko graška sam se bio razletio na sve strane da bi ga uspio nabaviti preko ovog jednog gdje sam se najmanje nadao, ali ako opet ga budem sijao idem pravac u Novi sad i kupujem sjeme, prvo jeftinije a drugo oni imaju sve, evo ljetos sam kod njih kupio Sudansku travu bez problema. Za crnu zob stvarno ne znam, i ja bih je volio nabaviti pa da idem tu kombinaciju jer ipak tritikale je dosta grub u to sam se uvjerio.
Ja cu to potrazit kod sebe u posavini.Sve mi je dole blizu a ako ne bude bilo Zupanja je isto blizu pa bi tu
pokusao pronac.A ni Srbija mi nije daleko.Mislim da kod njih sigurno ima.
al vidjet cemo ima vremena.Kako si zadovoljan sa sjenazom vidim da si isao u silos?
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Gradacac kaže:
Ja cu to potrazit kod sebe u posavini.Sve mi je dole blizu a ako ne bude bilo Zupanja je isto blizu pa bi tu
pokusao pronac.A ni Srbija mi nije daleko.Mislim da kod njih sigurno ima.
al vidjet cemo ima vremena.Kako si zadovoljan sa sjenazom vidim da si isao u silos?

Pa to ću tek da vidim, pošto ga nisam imao mnogo išao sam pola silosa sa travom, pa onda grašak i opet sve zatvorio sa travom pa ni sam ne znam hoće li mi to uspjeti uglavnom biće slike. Jedino čime sam bio razočaran to je što mi je dosta graška uništila voda za vrijeme nicanja, jer parcela je bila vlažnija nego što sam predvidjao pa mi je u tim djelovima propao skroz ali kako si vidio tamo gdje je sve bilo OK to je masa ludilo.
 
G

Gradacac

Guest
juxi kaže:
Gradacac kaže:
Ja cu to potrazit kod sebe u posavini.Sve mi je dole blizu a ako ne bude bilo Zupanja je isto blizu pa bi tu
pokusao pronac.A ni Srbija mi nije daleko.Mislim da kod njih sigurno ima.
al vidjet cemo ima vremena.Kako si zadovoljan sa sjenazom vidim da si isao u silos?

Pa to ću tek da vidim, pošto ga nisam imao mnogo išao sam pola silosa sa travom, pa onda grašak i opet sve zatvorio sa travom pa ni sam ne znam hoće li mi to uspjeti uglavnom biće slike. Jedino čime sam bio razočaran to je što mi je dosta graška uništila voda za vrijeme nicanja, jer parcela je bila vlažnija nego što sam predvidjao pa mi je u tim djelovima propao skroz ali kako si vidio tamo gdje je sve bilo OK to je masa ludilo.
Ja mislim da hoce samo ako si dobro zatvorio.A vidio sam i slike od prije da si imao problema sa vodom.
al sta se moze takva je ova godina izgleda cijela ce bit kisovita.
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
ma on se meni pokazao super kakva mu je godina bila, prvo kasno posijan 29.10. drugo napravio sam jednu malu grešku prilikom sjetve, trebao sam ga zajedno pomješati sa tritikalom i dobro zatanjirati i baciti mu vještaka da prije krene, treće zima ko da i nije bila zima u ovom mom kraju u januaru temperature proljetne a kiše su se toliko ispadale da ja ne pamtim pa je na onim ispranim dijelovima još gore došlo. Uglavnom sad sam vidio gdje su problemi kako šta treba, sad sam na onu parcelu bacio sudansku travu.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Da Vas pitam,posto bas oko ovog nemam pojma.
Kad bi na jesen isao sa crnom zobi i graskom jeli se oni mogu skupa kombajnirat u ljeto? meni netreba sjenaza.
malo je stupidno pitanje,ali kad pojma nemam oko toga :blackeye
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
drmr kaže:
Da Vas pitam,posto bas oko ovog nemam pojma.
Kad bi na jesen isao sa crnom zobi i graskom jeli se oni mogu skupa kombajnirat u ljeto? meni netreba sjenaza.
malo je stupidno pitanje,ali kad pojma nemam oko toga :blackeye

mislim da je to Bogec objasnjavao u nekom od prethodnih postova, ali mislim da bi moglo.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Jucer sam na brzaka sve preletio,ali budem veceras opet pa cu naci valjda. Hvala.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
stočni grašak ovršen prinos zadovoljavajuć ima ga oko 8 tona na 3.5rali..nemam slike jer nisam stigel slikati...budem stavio slike istovara u silos...
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
MATIJA CASE kaže:
stočni grašak ovršen prinos zadovoljavajuć ima ga oko 8 tona na 3.5rali..nemam slike jer nisam stigel slikati...budem stavio slike istovara u silos...

šta radiš sa tolikog graška? Kako ga dalje koristiš?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
to koristimo u ishrani svinja malo umjesto soje...godišnje nam treba 12 tona soje..pa ju malo grašak zamjeni...u svaku smijesu ide 10%graška
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Jel grasak takoder moras tretirati na nekoj odredenoj temperaturi kao soju prije nego ga dajes u hranu svinjama?
 

Najnoviji postovi

Na vrh