• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

Institut

Član
Tu od
18 Sij 2009
Poruka
158
danas se počeo kositi friško posijani ljulj,visina 15-20 cm,bude za košnju taman do Svete Kate,šteta da ga miševi i plijesan unište za proljeće







Kada si sijao taj talijanski ljulj, kojega datuma??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod kolege smo pustili u rad kombinaciju IMT 567 i Fiat-HESTON 5540



Ovo na slici je 5. bala i več je prilično dobro ispala...bilo je malo zezancije oko uštimavanja sistema za vezanje, ali budemo mi to savladali.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ŠANANA najteže je prvih 1000 bala a poslije ide . Kaj zeza Žabarku nejednako omata špagu ?Jel to ona kaj kad omata špagu se digne da ne vrti pikap ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma nema problema s omatanjem špage, nego je problem kaj ju nožići na kraju vezanja neće odrezati, pa to moramo još posložiti i uštimati. Nikaj se pick-up ne gasi dok omota, sve se stalno vrti.
Inače, kombinacija zadovoljava :)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Kod mene se iskoristilo par lijepih dan i pokosilo oko 5 rali ima jos al to ce bit kroz par dana sve roto kosa rijesila bez ikakvih problema!!


 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I tako je jednom frknuo kamen što ga je roto kosa bez oklopa odbacila i pogodio čovjeka u zatiljak i čovjek na mjestu umro!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Oklopi su u izradi dao sam mijere da mi ih covijek spiga sad kroz par dana bi trebali bit gotovi a ceradu sam pitao kolegu sta je prijevoznik da vidi jel mu sta ostalo cerade sta je mijenjo kod mene su livade jedino malo krticnjaci prave problem!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma znam, samo si to sredi čim prije.

Mi kad smo našu remontirali, jedno tjedan dana sam kosio bez oklopa za hranjenje svaki dan, a zemlja uz cestu, kamenja ko u priči, ali nije ni jedan doletio u kabinu sva sreća.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Od ove godine i ja ovako kupim bale..:icon_kidra:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=5JZbVxYeAQk[/YT]
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
"glupi Šveđani" zar neznaju da je kod nas hit ROLO bale??? puno manje mehanizacije,ljudi i posla. ILI ??? su pametni pa znaju zašto tak rade...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Nemaju svi uvjete za rolo bale! I mislim da ovi sa videa rade sijeno za prodaju.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
Iz tog videa zaključujem da ti Šveđani imaju uvjete za skaldištit i Antonova, a kamoli rolo bale..Nešto je drugo u pitanju.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
bhorv pa vjerojatno je prodaja u pitanju, veća je potražnja kod njih za kockice nego role, i kod mene je veća potražnja za kockice nego role. Nisam nikada radio sa rolo balama, ali kockice su za mene daleko jednostavnije(manji poljoprivrednik). Tko ima mikser prikolice naravno da mu je lakše sa rolo balama.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
Ovako,kolega traži pauk za okretanje sijena,koji bi bil onak jeftin a kvalitetan? Pogonil bi ga IMT 533 ili universal 530 DTC
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Šanana, daj više negdje nabavi haubu od Universala ili Štorea, da ti imt-Fiat liči na traktor, a ne na lijes.
Ja ti bum poklonil auspuh, kad si kupim novoga :p:
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh