• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Istina, tu smo možda mi imali sreće. Meni je on super, jako brzo se napravi posao jedino što nema više nekog posla za njega. Za jednu kravu brzo to riješim. Svaka čast tko radi više samo s okretačem, meni se ne bi dalo.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
Ma okrenemo oko 30 rali sijena s njima.. 3 brza Zetor i pun gas. I nikad ništa na njima samo kači i tjeraj.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
589
Bok trebam malu pomoć, kako se mijenja semering ispod tanjura na deutz fahr pauku ?
 

Prilozi

  • IMG_20210605_172743.jpg
    IMG_20210605_172743.jpg
    33.8 KB · Pregleda: 21

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
604
Ja sam 35, 130 s varijabilnom. 50 kn za 1.5min, meni se to čini previše. Ajde 40 ok.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,622
Ja gledam ovak, govorim za cijene kod mene....
U prosječnu rolo balu ide cca 20 kockica. Po 2 kn kockica (neki i po 2.5), eto te na cijeni jedne rolice. Dođeš s vilicama, podigneš rolicu i otpeljaš doma. Za kockice ti treba (za nekakvu efikasnost) minimalno trojica koje plačaš 20lp/bali, pa im buš kupil i nekaj za piti, pa se trebate vas trojica dogovoriti svi u isto vrijeme, a najčešće nemožeš ni trojicu naći(bar ja), itd....
Realnom računicom je vidljivo da su rolo bale isplativije.
Druga je stvar da su kockice praktičnije za male proizvođače, al dok ju dopremiš doma, zaboraviš na praktičnost
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,622
I na kraju nisam napisal cijelu poantu, a to je da i 60 kn nije puno za baliranje rolica, bar iz moje perspekive
 
Na vrh