• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Spremanje sijena i trave

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: Spremanje trave

ŠANANA kaže:
Odlično M.M, svaka čast na idei :mrgreen: :mrgreen:
Ste probali omotane bale, vjerojatno nebude išlo, osim ak s polja voziš pa doma omataš, kaj ne?!

JA na zimu radim nisku prikolicu za 6 bala, 3+3 sa strane utovar s prednjim vilicama od šasije od tamića, bude imala dupli barajt između 2 i 3 bale bude osovina, budem ju napravil što niže da mogu fino tovarit bez utovarivača, a bude se kopčala na dolnju poteznicu na 565, a same vozi još dvije bale, znači po turi 8 komada :!:

Možda joj složim i zračne kočnice, onda ju bude vukel 539 (ak bude mogao) :mrgreen: , a na 565 još jedne vilice, znači bilo bi i 9 komada po turi :D :D :D
Omotane nismo probali jer bi vjerojatno strgali najlon, jedino ovo da ih omatam doma... :scratch A mislim da bi prikolica bez problema morala nositi 4 bale sjenaže jer je dosta jaka konstrukcija, piše na njoj da joj je nosivost 3,5 tone, a gume su od nekog kombija 15 cola C oznaka i svaka nosi 915kg. Inače je to prikolica za čamce bila. Moja ideja je bila da napravimo pod iznad guma i onda bi išlo dolje dva reda po 4 bale i još na to bar 3 bale da povežu=11 bala, ali za to treba još jedan čovjek i kinez s viljuškarom na polju, a to se ne poklapa s onom temeljnom idejom 1 čovjek+1 jedan traktor+1 prikolica =5 bala :D :mrgreen: :mrgreen:

JAGA:
Ako možeš poslikaj viljuškar pa stavi slike u temi Ostali priključci/Traktorski viljuškari...ja moram na svoj napraviti druge vilice jer su mi ove za prekratke i preglomazne. sviđaju mi se ove tvoje
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Spremanje trave

Koliko je ovdje po turi 8) Bez nekih posebnih prikolica.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Spremanje trave

Ljepo to dečki vama ide..
Ja na svoji Tehnostrojki vozim 6 komada,da bi imao utovarivač mogao bi ih 10vozit ;)
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: Spremanje trave

šta bi ovo trebalo biti el neka samohodna kosilica
i545212_10994361.jpg
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Re: Spremanje trave

super slike :supz: :supz: ...tak sam ja jednom na dan zbaliral 1700bala vozil je kaj mutavi doma,stvarno ima puno krme za balirati...bili je ludo taj dan njemu sam balirao i još su 2 čekala za balirati...veli tata pred 5 godina da je on na dan znao balirat po 3000 bala od jutra 10h pa do navečer do 11-12h...to su bila vremena kada se jako zarađivalo...dobro je i sad na godinu zbaliram negdje 12-13 tisuća bala
 
W

Wilma L.

Guest
Re: Spremanje trave

:p :p :p

e viš' taman toliko ja trebam za cijelu godinu za ovu svoju živad!!!

Ma bravo,kako ste bili radišni i uspešni,BRAVO!!!

:gitarist: :drinkers: :partyman:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Re: Spremanje trave

Koliko vas je pospremalo te bale?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Spremanje trave

Da nisu bale premalo stisnute :?:
Inače ljepo to vama ide...
Ste brojili koliko bala ide na Pronar-ku :?:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Spremanje trave

marko93 kaže:
Da nisu bale premalo stisnute :?:
Šta si ti zvao milana pa pito kakve su šananine bale. Lol, pa sam si balira i pravi kakve hoće ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Spremanje trave

petar kaže:
marko93 kaže:
Da nisu bale premalo stisnute :?:
Šta si ti zvao milana pa pito kakve su šananine bale. Lol, pa sam si balira i pravi kakve hoće ;)
DA ali bolje zbijena bala,lakše je rukovanje s njom..
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Spremanje trave

eh dečki moji,mi smo jučer i prekjučer izbalirali 1200 bala,od toga smo dovezli tek 1000,čak nam je 50 uspjelo i izgorit,tako da su morali vatrogasci intervenirat. :roll: nas 4,po turi smo vozili 150 komada.. žalim,ali nisam slikao,bit će još jedna akcija pa sam gotov s prvim otkosom,napokon..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Spremanje trave

M.M. kaže:
ŠANANA, skidam kapu, to je posel!
:prayer:
Hvala, potrudili smo se :D , bila je još jedna prikolica sa cca 100 bala, al nisam slikal :!:

ZJ kaže:
Koliko vas je pospremalo te bale?
Prijatelj je zgrtal, ja sam baliral, djed je vozio, a bratić s još 3 čovjeka koji su utovarivali, 2 po prikolici da jedan tovari, a drugi slaže i tako odmah po dvije prikolice od 11 do 15h smo bili gotovi ;) :mrgreen:

marko93 kaže:
Da nisu bale premalo stisnute :?:
Inače ljepo to vama ide...
Ste brojili koliko bala ide na Pronar-ku :?:
Dosta su bale stisnute, to te slika vara, nego nije dobro forsirati balirku da radi bale tvrde ko beton, vjeruj mi znam to dobro, bale su dovoljno stisnute da se igraš s njima :D :D
Na Pronar-ku smo stavili cca 200 bala, a na ove ostale oko 130 komada :mrgreen: :mrgreen: :!:

abrkili kaže:
eh dečki moji,mi smo jučer i prekjučer izbalirali 1200 bala,od toga smo dovezli tek 1000,čak nam je 50
uspjelo i izgorit,tako da su morali vatrogasci intervenirat. :roll: nas 4,po turi smo vozili 150 komada.. žalim,ali nisam
slikao,bit će još jedna akcija pa sam gotov s prvim otkosom,napokon..
Znači bila je i akcija kod tebe, treba, samo nek se radi :D
I ja sam sad konačno gotov s prvim otkosom!!!NAPOKON :blackeye
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: Spremanje trave

Dečki, vama samo fali utovarivač i tad bi išlo puno brže i tovarili bi okrugle bale...ko toma84.. :mrgreen:
Isto tako, relativno povoljno se može nabavit stup od starog viličara, pa si središ kopčanje na širinu poluga prednje hidraulike i tovariš, a na kraju još na vilice uzmeš jednu... To je investicija od maksimalno 8000-9000 kn, možda i manje, ovisi gdje nabaviš viličara... Vjerujte mi, znam što pričam, imal sam ga doma
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Spremanje trave

svi su mi kapaciteti puni,pa improviziramo dok ne proširimo sjenaru,čeka se kapital i povoljno vrijeme...

DSC00900.jpg
 
K

Kordunas

Guest
Re: Spremanje trave

[youtube:29tkwoq9]C3x8GerRLMA[/youtube:29tkwoq9]
[youtube:29tkwoq9]XJSBqfgy5JU[/youtube:29tkwoq9]

Evo malo košnje i baliranja
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Spremanje trave

svaka čast majstore,očekujemo od tebe još videa,jer nemamo baš puno tako velikih traktora u košnji na forumu..

jesi to snimo nakon što si prvi otkos napravio?pitam jer me zanima jel ona tako puno hvata?
 

Najnoviji postovi

Na vrh