• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Jučer smo krenuli poslije 6 sati s dva autobusa iz VŽ u Opatiju, nas je bilo točno 100. U Opatiji se nas je prema izjavama organizatora našlo malo preko 1000, na festivalu tzv. "nordijskog hodanja". Moja je uloga bila podrška "našem društvu" i bio sam na kraju krajeva jedan uspješan i aktivni sudionik. ;) U bezobraznom prijevodu - skoro sve što oni s mojim godinama na leđima ne mogu, ja mogu ;):devilish:. U toku tjedna sam sreo nekolicinu kolega s posla i pitao sam jednog: ideš u subotu u Opatiju, nosiš kakvu svoju medicinu??? Rekao mi je,a budeš ju ti u rukasaku nosio. :hahah: Ja sam našu ponio i donio, nosio i dijelio :ppozdrav::hahah: mnogi pa i taj kolega ju je s oduševljenjem konzumirao.
Ja sam zadovoljan po tom pitanju.
Dan je u Opatiji započeo lijepo, veselo, strastveno, razigrano:
IMG_20220409_105528.jpg
Kako se bližilo podne svi smo polako skidali naše "slojeve" odječe, postajalo je sve toplije i toplije. Bila nam je to jedna jako lijepa i ugodna, lagana, šetnja uz more (barem meni osobno :devilish:):
IMG_20220409_113802.jpg
Opatija nije samo "more i hoteli", ovo je meni prelijepi "ficlek" Opatije:
IMG_20220409_104454.jpg
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Naša nam je vrijedna i marljiva organizatorica organizirala zaista primjeren i obilan poslijepodnevni ručak, za svih nas 100, ispod krova, važno je naglasiti, jer vrijeme se oko 14 sati promijenilo, počela je kiša. Pri kraju jela, odjednom su počele na sve strane letjeti naše kišne kabanice, bome čak i novčanice sa stola koje su neki izvadili da plate ono što su pili. Par minuta iza toga krenula je i sitna tuča, veličine graška:
IMG_20220409_160827.jpg
Pri povratku iz Opatije, naš autobus je na Grobniku, na naše iznenađenje "skrenuo s auto ceste na staru cestu". Tek u Delnicama smo skužili dok smo vidjeli istaknutu prometnu signalizaciju, da je dionica auto ceste Rijeka - Delnice bila zbog sniježnog nevremene zatvorena za promet. A onda je započelo nama iz VŽ jako teško opisivo i nedoživljeno sniježno nevrijeme.
IMG_20220409_183617.jpg
Vožnja starom cestom, kolnik se gotovo niti ne vidi, a vani oko nas je kao za Novu godinu.
U Delnicama smo ponovo ušli na auto cestu. Uz rub auto ceste smo gledali puno "osobnih automobila" koji su zaglavili i stali:
IMG_20220409_184815.jpg
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
S lijeve strane nađeg autobusa su "navalila" dva nadobudna zagrebačka autobusa, tu stala i dugo ostala. naš je vozač imao ispred sebe kamion i nekoliko drugih vozila, ali smo se kretali, polako i uspješno.
IMG_20220409_184747.jpg Na jednom odmorištu smo na kratko stali, ovako je izgledao parking, na kojem se inača redovito traži slobodno mjesto:
IMG_20220409_190656.jpg A ovako je bio zameten automobil lokalnog gospodina, koji je nudio na prodaju razne sireve, dopustio mi je da to "čudo u travnju" fotografiram:
IMG_20220409_190654.jpg
Eto "to smo radili jučer".
Danas je novi dan i vrijeme leti, ostaje nam na jučer, svega se - samo sjeti... ;)(y)👌:)
 
Posljednje uređivanje:

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,269
O života mi ako još jednom kardan preko zime ostavim u jednom komadu...

Išao pomalcirati bašču a on zapeko... Ja kraju cijelo popodne lupao, mazao i psovao...

Ravan, nigdje hrđav.. A ko da se cijev u cijev zavarila... Znači za nepovjerovati..

IMG_20220411_160005.jpg
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
O života mi ako još jednom kardan preko zime ostavim u jednom komadu...

Išao pomalcirati bašču a on zapeko... Ja kraju cijelo popodne lupao, mazao i psovao...

Ravan, nigdje hrđav.. A ko da se cijev u cijev zavarila... Znači za nepovjerovati..

View attachment 48571
Takav je kardan imao moj pokojni tast na balirki i svako malo ga je svinuo 😖. Jesam se naravnao tog kardana, zato znam kakvo si veselje s njim imao.
Namaži ga, unutarnju cijev, s masti i / ili s uljem, prije sastavljanja.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,269
Namazao sam ja njega od svuda s masti i još s silikonskim sprejem plastiku.

G... Jedno od kardana..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,787
Za to je najbolje pomiješati malo ulja i naftu. To nebu zapeklo. Zapeče se mast ili čisto ulje još pogotovo ako dođe do malo prašine.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,596
takav problem sam imal samo sa cerjak "kvalitetom", od tada samo origigi talijane kupujem...ustvari kupoval sam kod Novačića u Zg, ali mislim i da je to crklo...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,133
Već sam nešto pisao o tome. Mislio sam kupiti neki 533/539 (ono glavno da ima 4 kotača, jer sam imao prikolicu, frezu, malčer, od 539).
Uletio STEYR 658, za 3500€, 4 cilindrični, "mali milijon" ručica za upravljanje hidraulikom, prednji nosači za utovarivač, sjedalo Gramer, bio u gadnom stanju ono "na oko", ali jeftiniji od navedenih traktora u voznom stanju. Nakon šminkanja (popravak limarije i farbanje) krenuo sam tražiti taj prednji utovarivač - ono nek se nađe! Našao sam dva, a cijena 1000€ pa na više, a izgled "za na otpad".
Slučajno naletio na neupotrebljavani stražnji (univerzalni paše na bilo koji traktor ako ima 2Xdvostruku hidrauliku) FLIGEL za 1500€.
Prednji nosač pak slučajno našao na otpadu i uz malo preuređenje služi svrsi. Jedino nema hidrauličko dizanje iz kabine, već sam ugradio ručnu pumpu. Zašto? Ne možeš namještati alat i trčati u kabinu da digneš ručicu, obično profulaš uzubljenje, a ovak vidiš što se događa i nišaniš i guraš nogom, polugom.
Možda te zanima koliko imam zemlje za obraditi? 5000 kvadrata koje je zapušteno i 10m x 25 m vrta za koje je zadužen Toca (Tomo Vinković).
Što te zanima?
 

skodilac

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
84
znači bez kemija nema sreće ... onda dobro, mislio sam da je nešto jednostavnije, pa da se da izvest. Imam neke planove za složit viličara jer hrana dolazi šleperom na paletama pa da se izbjegne ručno izbacivanje vreća od 50 kg :D
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,269
takav problem sam imal samo sa cerjak "kvalitetom", od tada samo origigi talijane kupujem...ustvari kupoval sam kod Novačića u Zg, ali mislim i da je to crklo...
A ja baš uzeo cerjak na preporuku da su kvalitetni 😂😂...


Koje talijane? Koji se kardan isplati kupiti?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Danas sam malo instruktor brze vožnje, prevtranja,mladim vozačima i profi vozačima auto utrka, ma joj bolje da nisam, nemam ovak vremena sad još i to moram tratit vreme, al su mene zeli jer sam puno potoval i videl nekog sveta.
Najbolje niš ne znati i adio mare bonđorno.

Kupljenec i kakav dodješ van iz ovog simulatora prevrtanja?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh