• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Steyr

B

Bobo

Guest
Nije za prijevoze, vec za rad na zemlji. Sto sire guma, manje je propadanje. Za njega okaci rotodrljacu, ili jos bolje rotosem i deri cijeli dan... Sjetvospremac i takvi prikljucci.

Za oranje pak trebaju uze gume, ili ON-LAND plug...
 
B

Bobo

Guest
ON-LAND plug je takav plug s kojim se ore da traktor ne gazi u bradtu proslog progoda, vec vozi po nepooranoj zemlji. Prednost takvog pluga je da nisi stalno nakoso u traktoru, da mozes imati sire gume za bolji grip, a nedostatak je sto je malo zeznutije drzati pravac...

Primjer:

Obrisan neispravan link.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Jos za ovo zakaci sijacicu i sve gotovo u jednom prolazu :) Ili jos bolje, naprijed gura kombajn :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Bobo kaže:
Nije za prijevoze, vec za rad na zemlji. Sto sire guma, manje je propadanje. Za njega okaci rotodrljacu, ili jos bolje rotosem i deri cijeli dan... Sjetvospremac i takvi prikljucci.

Za oranje pak trebaju uze gume, ili ON-LAND plug...
dobro to sam naveo primjer za vožnju jer na slikama ima neku "malo" veču cisternu...
ma možeš ti orat i s običnim plugom ako ga stavis na 30zolla i ide malo gazi brazdu ali oreš ;)
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
petar kaže:
A da nije slučajno lamela zamastita?
Sve upućuje na lamelu, probaš staviš u najvišu brzinu, zakočiš, daš gasa oko 1400okr, i puštaš kvačilo, motor se mora ugasit, ako ne novi set kvačila negine.
nije sigurno.....prije vracanja seta kvacila isti smo posprejali sredstvom za ciscenje kocnica i kvacila
motor se nece ugasit
set kvacila je nov, to sam napisao prije......
eh ima nesto cudno, mozda i zanimljivo, zna se desiti da ne proklize u voznji uz brdo, bez obzira u kojoj je brzini, kao da nesto "uklopi" i onda vozi normalno
 
B

Bobo

Guest
Da li na pedali kvacila imas slobodnog hoda, ili odmah odvaja cim ju dirnes?

Najrije postelaj pedalu kvacila, pa ces vidjeti na cem si...
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
kazem vam kvacilo djeluje normalno, i na ravno ima prazan hod na pedali......
 
Z

Zlatko

Guest
Jel ima praznog hoda na polugama koje odvajaju korpu kvačila? Na svakoj poluzi ima šaraf kojim se podešava prazni hod poluga, tako da ploča koja pritišće lamelu stisne lamelu skroz do zamašnjaka, ako je tu zazor premali ti šarafi onemogućuju da ploča potpuno pritisne lamelu i kvačilo klizi.
 
M

mladi gazda

Guest
pitanje za nkoga tko ima sličan traktor ili možd zna !! koliko troši u prosjeku Steyr 8165 turbo po hektaru u oranju ono prosjek me zanima jer u planu je kupovina traktora od nekih 150 ks......... unaprijed hvala.........

................................................mladi gazda......................................
 
J

Jadranko

Guest
gledajte kakav ljepi traktor steyr..
ovo je steta tjerati u blato.
izlozba traktora u ch
i355206_DSC01319.JPG

i355183_DSC01313.JPG

i355204_DSC01312.JPG

i355203_DSC01283.JPG

i355202_DSC01284.JPG
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
problem s kvacilom je rijesen, u mjenjacu postoje lamele koje su proklizavale.....oslabio japanski sesir
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
bok ljudi imam pitanje za znalce.....čovijek mi nudi steyr 85 konja prednji pogon i utovarivač mislim da je model 8100 star 20.tak godina kaže da je sve na novo napravljeno pa me zanima realno koliko vrijedi da li mi se to isplati uzimat i kakva su održavanja odnosno koliko je to dobar traktor... meni bi racimo trebao za šumu
 
K

kreki

Guest
Dečki, trebao bih pomoć oko novog (starog) Steyr traktora do kojeg sam uspio doći. Radi se o 8090 Turbo modelu pa me zanimaju ručkice i komande koje se pojavljuju kod ovog modela. Označio sam ih kako bih dobio preciznije odgovore. Ukoliko je nešto preočito izvinite na neznanju.








Pozdrav
 

Najnoviji postovi

Na vrh