• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Steyr

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ne prodaje Steyr modele pod svojim imenom u New Holandu,nego naopačke,New Holand prodaje Steyrove modele ...
Pa i sam znaš da su ove današnje svakakve grupacije pa traktori 4 proizvođača izgledaju jednako...
To neznači da nisu kvalitetni,stavar je u ukusi i u povjerenju u određenu marku ili prodavača ili nakraju zna i presudit blizina zastupnika tj. servisera...
Ja kada bih kupovao,iako sam veliki fan Steyra
Što se tiče modela kompakt ili ti tn 4000
Uzeo bih New Holanda,jer sigurno nije manje kvalitetan,početna cijena a i cijena rezervnih dijelova bi presudila....
A po izgledu i svemu su jednaki...
To ti je kao SDF,stavar je u ukusu kojeg češ uzet ili u povjerenju...
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Zato sam i kucao da je za mene prevara da stajer prodaje new hllandov model pod svojim imenom . Ne znam da li sam u pravu ali mi se cini da je new holland mnogo jeftiniji od stajera i zbog toga isplativiji jer po meni hew hollandov kvalitet nije sporan.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
KnjazMilos kaže:
Preskupi su .Kod Stajera i poluatomatski menjac dodatna oprema i za njega se doplacuje 3000 evra ,e sad ako je to new holland T4020 Delux traktor, onda sam veoma razocaran :?
Upravo tak, pa vidiš i sam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
KnjazMilos kaže:
Zato sam i kucao da je za mene prevara da stajer prodaje new hllandov model pod svojim imenom . Ne znam da li sam u pravu ali mi se cini da je new holland mnogo jeftiniji od stajera i zbog toga isplativiji jer po meni hew hollandov kvalitet nije sporan.
Osnova traktora je ista, ali traktori nisu isti. Isti su samo motor, mjenjač i kabina.
Razlika ti je u brzinama vrtnje kardana (NH: 540, 540E, 1000 Steyr: 420, 540, 540E), prednjoj hidraulici (NH: vezana za prednju koljevku, kao na većini traktora, Steyr: vezana za prednju osovinu, te se nagiba s njom) i da dalje ne nabrajam...
Glavna ti je razlika u boji i, naravno, cijeni.
Inače, na osnovi TN-a talijani izrađuju i DePietri traktore, koji su (po meni) bolji od oba ova spomenuta (brdski traktor, s okretnim sjedalom....).
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ZJ
i da dalje ne nabrajam...
Ako ti nebi bio problem,ja bi baš volio čuti u svemu čemu je razlika...
hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
dino kaže:
ZJ
i da dalje ne nabrajam...
Ako ti nebi bio problem,ja bi baš volio čuti u svemu čemu je razlika...
hvala
Ma nikaj značajno. Steyr ima EHR, NH uz doplatu. Steyr ima pomičnu stražnju kuku i kuke na polugama, a NH to isto uz doplatu, Steyr ima hidraulične priključke naprijed i otraga, a NH samo otraga itd...
Pogledaj malo prospekte.
Još jednom, glavna ti je razlika u prednjoj hidrauliki. Motori i mjenjači su potpuno isti (nevjerujem da su mijenjali prijenosne omjere pojednih brzina). NH je proizveden u JESI-ju, Italija, a vjerojatno i Steyr (ne vjerujem da su ga Austrijanci dorađivali, no to neznam).
Vjerojatno su naše tržište modeli sa slabijom opremom, tak da većinu ovih razlika nećeš niti vidjeti.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
I onda kažu da je Steyr skuplji...
Naravno da je u startu skuplji,ali nakraju nadoplata ovo nadoplata ono,NH ispadne skuplji...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
dino kaže:
I onda kažu da je Steyr skuplji...
Naravno da je u startu skuplji,ali nakraju nadoplata ovo nadoplata ono,NH ispadne skuplji...
Da, samo je pitanje kaj ti od toga sve treba. Ja osobno više volim goli traktor, a da si opremu biram po želji, nego sve u paketu (jer ga vjerojatno nebi mogel platiti).
Po meni, jedina pažnje vrijedna razlika je u prednjoj hidraulici. Ostale razlike su minorne i zanemarive.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ipak su ta dva traktora kao jedan,jer sve što imaju stayer-i to mogu imati i NH samo uz nadoplatu.
po meni je onda bolje uzeti NH jer kod njega kupuješ samo ono što ti je potrebno.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ali ako ti je potrebno sve,ful opremljen traktor,jeftinije če te izaći Steyr nego NH sa nadoplati ovo nadoplati ono...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
čuj ako trebaš sve onda si kupiš steyer-a,a ako ti trebaju samo neke stvari ili osnovni model onda ideš na NH ili čak case-a.mišljenja sam da ni jednom kvaliteta nije upitna i da tu ima puno i do ukusa kupca jer ako će NH sa full opremom koštati recimo 2000e više nego steyr sigurno će se i za njega naći kupac iako su to dva potpuno ista traktora.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
''Mana'' je ta da bolje bočno prati teren, jer ako je na šasiji priključak se bočno naginje tek kad zadnji točkovi dođu na to isto mijesto (kašnjenje je za dužinu između priključka i zadnjih točkova)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Ovakav tip prednje hidraulike ide samo na Steyra, a ne i na NH-a. Kod NH-a nemožeš dobiti 430rpm stražnjeg kardana, već je najniži 540. Koliko znam na NH-u se mogu kupiti i prednje kočnice u reduktorima, a kod Steyr-a samo uz prednju hidrauliku.
Petre, osim "mane" koju spominješ, postoji i mana: pojačano trošenje poprečnog uležištenja prednje osovine.
Mislim da je kod jednako opremljenih traktora Steyr skuplji, jer je ipak to premium brand u CNH.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Vidiš, baš sam se zapitao kolika je poprečna sila na ležištu jer je priključak relativno daleko naspram ovješenja prednjeg mosta, al nisam razišljao o habanju :blackeye
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
petar kaže:
Vidiš, baš sam se zapitao kolika je poprečna sila na ležištu jer je priključak relativno daleko naspram ovješenja prednjeg mosta, al nisam razišljao o habanju :blackeye
I poprečna i uzdužna, jer nosi na ta dva bolcna cijelu kosilicu ili kaj već. Ako je uključen prednji pogon, onda se malo poništavaju te sile.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Deca, da niste malo zabrijali :scratch
Pa valjda je taj bolcen proračunat da nosi određenu težinu na polugama ,da se nosi s bočnim silama itd.
To mi je isto da velite da je bolje vući plug za sobom odnosno nositi ,samo da bi prištedjeli ležajeve kotača .
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Po meni je to pod znakom pitanja , da li je proracunat ili je silom prilika samo omoguceno da se kaci tako . Mozda sam paranoican ali znate u kom vremenu zivimo ( nista se ne pravi da traje )
 
B

Bobo

Guest
Puknuti, ajd da te pitam jel bi ti prije uzeo traktor koji prednju hidrauliku ima naontiranu na sasiju, ili na prednji most? Recimo da se radi o istom traktoru i jednako kosta u obadvije varijante, stvar je osobnog izbora...

A posto je predmet rasprave (steyr) opremljen s prednjim hidraulikom na mostu a uz to jos i vise kosta od "brata blizanca", ja mislim da je slucaj rijesen.


Jasno, nitko te ne tjera da kupis traktor s prednjim hidraulikom...
 

Najnoviji postovi

Na vrh