• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Steyr

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ne znam koliko ima smisla da je prednja hidraulika na mostu umjesto na šasiji. Prednji kotači ionako kasne za priključkom što se tiče kopiranja neravnina, a npr. prednje kose su izvedene tako da se mogu naginjati oko uzdužne osi pa se dobro prilagođavaju neravninama :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Koko kaže:
Ne znam koliko ima smisla da je prednja hidraulika na mostu umjesto na šasiji. Prednji kotači ionako kasne za priključkom što se tiče kopiranja neravnina, a npr. prednje kose su izvedene tako da se mogu naginjati oko uzdužne osi pa se dobro prilagođavaju neravninama :D
Ima smisla, puno više nego klasični sustav. Nemoj zaboravit da je Steyr brdski traktor, pa to svakako nije bez razloga. Prednji kasni puno manje nego zadnji most.
 
B

Bobo

Guest
Istina ZJ sto pises, ali opet... Da prednji most trpi toliki teret, ne bi mi bilo svejedno. Istina, ak oje prednja hidraulika na sasiji, opet tezinu snosi prednji most, ali sile na uvijanje idu na sasiju, most je pravilnije opterecen na srednjem klinu, nego kad ga hidraulik opterecuje...

Ne znam, samo razmisljam na glas, a valjda se ne bi tako prodavalo da ne valja...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ajde izvadite mjere raspona na tom prednjem oslincu pa da ne maltimo praznu slamu i bacimo matematiku na stol .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
puknuti kaže:
Ajde izvadite mjere raspona na tom prednjem oslincu pa da ne maltimo praznu slamu i bacimo matematiku na stol .
cca 300mm razmak od prednjeg do zadnjeg ležaja-pikse. Promjer prednjeg bolcna oko 50mm, a zadnjeg oko 120...150mm.
Centar mase prednje kose oko 1.5metar od uzdužne osi prednje osovine.
Pitanje trajnosti je pitanje koliko često i dugo taj most nosi kosilicu a i koje je ona mase.
Ja sam samo izrazil sumnju, a onda su počele rasprave...
 
T

tomonh

Guest
Po meni taj bolcin trpi isto kod jebne i druge hidraulike jel sav teret naprijed je na njemu,možda malo više kod te vezane na osovinu,al mislim da je to sve dobro proračunato.
Nisam nikada vidio taj primjer pa neču dalje sudit,jedino je malo problem u čvrstoči te hidraulike.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ma sve je to sigurno dobro jer na tome su radili stručnjaci i sigurno je da su sve dobro izračunali.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Ma nemora trajati. Danas nije zarada na prodaji strojeva već na prodaji dijelova i pogotovo servisnim uslugama.
 
B

Bobo

Guest
Sad sam se sjetio da isti princip prednjeg hidraulika kao STEYR imaju NH traktori sa SuperSteer prednjom osovinom...

Dakle, nije ekskluziva samo za STEYR.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Bobo kaže:
Sad sam se sjetio da isti princip prednjeg hidraulika kao STEYR imaju NH traktori sa SuperSteer prednjom osovinom...

Dakle, nije ekskluziva samo za STEYR.
Ne Bobo, griješiš. Na supersteeru je potpuno drugačiji ovjes jer se prednja osovina zakreće. HIdraulika se okreće zajedno s osovinom, kao i njezin kardan.
Na Steyr-u su poluge oslonjene baš na trube prednje osovine, a kardan i treća točka su na fiksnom dijelu traktora (koljevki).
 
B

Bobo

Guest
Svasta...

OK znam kako je SS osovina ovjesena, malo sam vozio takav vinogradarski traktor na faksu pa sam odmah i legao pod njega da "snimim situaciju"... Ovaj traktor nema prednju hidrauliku, nit sam taj sistem ikada vidio u zivo, kao sto nisam ni vidio na STEYR-u tak oda tu ne mogu puno pricati, ali znam da je prednji hidraulik na SS osovinu spojen, jer se, kako i sam kazes, zakrece kao i prednji most. Na koji nacin je to "skuhano" ne znam, a sad mi je kasno googlati... za koji dan cu pronaci ;)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
evo od prijatelja steyr
10032010.jpg

10032010_001.jpg

10032010_002.jpg

10032010_003.jpg

10032010_004.jpg

10032010_005.jpg

10032010_007.jpg

10032010_008.jpg
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
I šta mu je ono desno pokraj kontrolne table(volana),oni satovi nekakvi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Oni satovi koliko ja vidim temperatura i još nešto predpostavljam pritisak ulja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
muhanicar kaže:
Oni satovi koliko ja vidim temperatura i još nešto predpostavljam pritisak ulja.
Mali ispravak (ne tebi, nego općenito):
nije pritisak (sila)
već je tlak (sila po jedinici površine).
Možda čak tlak u zračnoj instalaciji...
 
Na vrh