• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore 502

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
gledam slike i nekaj me muči,teško mi ovak procijenit.

a jel trektor može van iz garaže,bez skidanja kabine,ispuštanja guma?
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
gledam slike i nekaj me muči,teško mi ovak procijenit.

a jel trektor može van iz garaže,bez skidanja kabine,ispuštanja guma?

Hehe teško da bi išel van i da izvadim gume :lol:.. već su pitali no ima mjesta ispred traktora da se skine kabina kad bude kostur gotov tako da ;)
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Radilo se nešto i jučer. Nakon što sam zavario poprečno ojačanje, pokušao sam uči u kabinu i na kraju imao sam isti pimpek (po visini ) ko i prije :evil: (skučeno, neudobno i kad netko sjedne na blatobran mora biti pognut). Onda sam uzeo flex i odrezao to sve skupa nazad van :mrgreen:.

I idemo u visinu. Odlučeno je da ću krov raditi fixno pa će dobro doći neke poprečne cijevi. Središnji luk je uzdignut dodatnih 15 cm, duplo ojačan zlu ne trebalo, a opet poprečne cijevi ne smetaju ničem ni kod ulaska a ni kod vožnje. Naprijed iznad šajbe će biti povišen 10 cm tako da dobijem laganu kosinu i naravnu bolju aerodinamiku kod većih brzina :D.

Evo slikica:

02022012388.jpg


02022012389.jpg


02022012390.jpg


02022012391.jpg
 

Likota

Novi član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
10
Nije mi jasno zakaj si zavaril ovo pojačanje ispod malog trokuta na srednjoj cjevi iznad glave?
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Nije mi jasno zakaj si zavaril ovo pojačanje ispod malog trokuta na srednjoj cjevi iznad glave?

Mali trokuti su ojačanje gornjoj cijevi dok se veliki upiru na bočne stranice:rolleyess:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Radilo se nešto i jučer. Nakon što sam zavario poprečno ojačanje, pokušao sam uči u kabinu i na kraju imao sam isti pimpek (po visini ) ko i prije :evil: (skučeno, neudobno i kad netko sjedne na blatobran mora biti pognut). Onda sam uzeo flex i odrezao to sve skupa nazad van :mrgreen:.

I idemo u visinu. Odlučeno je da ću krov raditi fixno pa će dobro doći neke poprečne cijevi. Središnji luk je uzdignut dodatnih 15 cm, duplo ojačan zlu ne trebalo, a opet poprečne cijevi ne smetaju ničem ni kod ulaska a ni kod vožnje. Naprijed iznad šajbe će biti povišen 10 cm tako da dobijem laganu kosinu i naravnu bolju aerodinamiku kod većih brzina :D.
A zakaj ne ostaviš prednju stranu nisku, a digneš samo ovaj ravni dio iznad blatobrana (od poprečne cijevi do otraga)? Ionak ti prednja strana ne utječe na komfor kabine. Osim toga, ja bi na tom kosom dijelu ugradil stakleni šiberdah ;)
Kabina bi ti puno ljepše i niže izgledala (pogledaj kabinu na traktoru Same Silver npr.)
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
A zakaj ne ostaviš prednju stranu nisku, a digneš samo ovaj ravni dio iznad blatobrana (od poprečne cijevi do otraga)? Ionak ti prednja strana ne utječe na komfor kabine. Osim toga, ja bi na tom kosom dijelu ugradil stakleni šiberdah ;)
Kabina bi ti puno ljepše i niže izgledala (pogledaj kabinu na traktoru Same Silver npr.)

Ostavil sam niže prednji kraj za 5cm.. mislio sam ići na 0, ali sad sam si ostavio taman prostora i debljine za nabaciti neku muziku, zvučnike, panel za prekidače prednjih i zadnjih radnih svjetla.. možda koji instrument (recimo za gorivo sprovedem gore itd... Svašta mi putem pada na pamet :mrgreen:
 
B

BAGERISTA

Guest
Sva sriča,,,pa ti plafon neda da ideš još gore,,,,,,,,,,:mrgreen::mrgreen:inače bi još koja:idea::idea: sinula u toku preinake kabine,,,..

Vidim sad si je još povisija.:roll:...dali če ti štimat prednje staklo,,,ili i njega ideš na novo radit,,pošto je viša,,,ili ide lim gore,pošto vidim da je pregrada ostala,,da se popuni poslje......moglo bi ispast dobro,,,imat češ mijesta za muziku,,,za radna svitla,,,,,,,,,,,svega pomalo,,:p:p
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Sva sriča,,,pa ti plafon neda da ideš još gore,,,,,,,,,,:mrgreen::mrgreen:inače bi još koja:idea::idea: sinula u toku preinake kabine,,,..

Vidim sad si je još povisija.:roll:...dali če ti štimat prednje staklo,,,ili i njega ideš na novo radit,,pošto je viša,,,ili ide lim gore,pošto vidim da je pregrada ostala,,da se popuni poslje......moglo bi ispast dobro,,,imat češ mijesta za muziku,,,za radna svitla,,,,,,,,,,,svega pomalo,,:p:p

Mah niš me ne pitaj. Sad mi više ne stane krovni nosač :rolfer:

je išo bude lim gore.. zapravo već sam ga nekaj i povaril... držim te za riječ da bu ispalo dobro, ako nebude ti budeš kriv ;)
 
B

BAGERISTA

Guest
je išo bude lim gore.. zapravo već sam ga nekaj i povaril... držim te za riječ da bu ispalo dobro, ako nebude ti budeš kriv

Ne sekiram se,,,i tako me krive za puno toga,,,pa je ovo najamnji problem..:mrgreen::mrgreen:

Samo gas,,,kad se to završi,,,ima da budeš glavni baja u selu,,,,kabina komfor,,,full oprema...:drinkers:
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Za vikend uz ostale obaveze sam uspio započeti limarenje krova:

11022012398.jpg


11022012400.jpg


11022012399.jpg


11022012401.jpg


11022012402.jpg


Uglavnom, malo sporije ide jer je sve ručno delano čekić-bat kombinacija jer nažalost nemam pig mašinu :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel buš unutra stavljal kakvu izolaciju???
Mislim da bude ovo limovlje tak bučno da ti bude glava otpala :D
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Jel buš unutra stavljal kakvu izolaciju???
Mislim da bude ovo limovlje tak bučno da ti bude glava otpala :D

Ide izolacija na krov.. limovlje je tak na knap povareno skoro svakih 1,5-2cm da nema šanse i stestirano na zvonjavu (ćekičem naravno :madmana:) .. Zasad nigdje ne zvrnca ni niš, a prek svih varova s vanjske strane prije lakiranja se bude utisnula masa za varove, a s unutarnje ide silikon. Nadam se da bu to ok...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ide izolacija na krov.. limovlje je tak na knap povareno skoro svakih 1,5-2cm da nema šanse i stestirano na zvonjavu (ćekičem naravno :madmana:) .. Zasad nigdje ne zvrnca ni niš, a prek svih varova s vanjske strane prije lakiranja se bude utisnula masa za varove, a s unutarnje ide silikon. Nadam se da bu to ok...

To bi trebalo biti dobro :)
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
To bi trebalo biti dobro :)

Nadam se, Inače u par navrata sam čul da su ovi traktorčeki bučni u kabini, pa idem stim da probamo čim više izbjeći tu pojavu. Inače na plafon i po tim limovima ispod tapicirunga mislim nalijepiti stiropor.. planovi su veeeeeliki ,,,, samo pitanje kolko vremena još imam ?? :gitarist:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma bitno da neam vibracija gore....a buka izlazi iz getribe i motora....tak da su bučni odozdola ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Ti delaš fiksni krov. Mislil sam da budeš napravil krov u komadu kojega buš zašarafil gore, kak sve kabine imaju. Ako ti na ovo nikaj ne dolazi, zakaj nisi napravil žlijeb sa strane, da ti se ne cijedi voda?
Inače, stiropor ti nevalja za zvučnu izolaciju. Zalijepi gore spužvu od 5cm i preko nje tapison.Na jednak način obloži i blatobrane, pa bi to trebalo spustiti buku. Inače, najbolje je cijelu kabinu s blatobranima vezati u 4 točke s traktorom, jer se na taj način može znatno sniziti buka. Pogledaj u Temi Universal 445, kak to izgleda.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Ti delaš fiksni krov. Mislil sam da budeš napravil krov u komadu kojega buš zašarafil gore, kak sve kabine imaju. Ako ti na ovo nikaj ne dolazi, zakaj nisi napravil žlijeb sa strane, da ti se ne cijedi voda?
Inače, stiropor ti nevalja za zvučnu izolaciju. Zalijepi gore spužvu od 5cm i preko nje tapison.Na jednak način obloži i blatobrane, pa bi to trebalo spustiti buku. Inače, najbolje je cijelu kabinu s blatobranima vezati u 4 točke s traktorom, jer se na taj način može znatno sniziti buka. Pogledaj u Temi Universal 445, kak to izgleda.

@ŠANANA Središnji greben je u planu da ga obučem u staklenu vunu i isto tako stapiciram?? No kao što rekoh pitanje je koliko vremena će mi ostati za to??

@ZJ možda ubacim i spužvu na stiropor.. od viška glava ne boli. Mislio sam i staklenu vunu no bojim se njezine prašine, pa nije mi baš IN da ju mećem iznad glave. Kabinu sam inače vezal odostraga sa četiri vijka po 2 kroz blatobran i njegove glavne nosače. U sredini su također po 2 vijka kroz blatobran i glavne nosače. Kod kosine iza svakih vrata idu po 2vijka koji stežu blatobran uz kostur kabine. Također kostur kabine je na nosačima naprijed vezan sa po 2 vijka, a nosači opet sa po 2 komada u blok motora. Doljni dio naprijed će se još pločama koje će zatvarati kod nogu vezati na te nosače i opet vraćati na pod kod nogu. Odostraga limovi idu na poprečnu gredu koja je na blatobranima po boku će se vezati na stražnji dio svakog blatobrana, a unutra na nosač negdje iza sica..(taj dio još nije razrađen). Inače kostur bude na 2-3 mm komplet nalijegal na gumu (to sam već negdi napisal). Komplet blatobrani iznutra budu tapicirani (prije ili kasnije)…ak to sve skupa bude zvonilo kupujem RCF razglasnu glavu i dva bass bina, pa nek lupaju na krovu onda mi bude svejedno.. :partyman:


Eh da žlijeb ide u kompletu sa krovom koji bude cca 2-3 cm van ovog kostura.
 

Najnoviji postovi

Na vrh