• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
More biti, nisam baš detaljno zagledal.
Ali je na istom mjestu kak je na tvom izvod za prednju vuču a i izvod za kardan je debljine tu negde.
Znači ta kutija ide dole, a stavlja se kutija za prednju vuču na mjesto te kutije?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Da, upravo tak.
Pogon ove kutije ima igličasti lager na osovini prema diferencijalu, na kojem stoji međuzupčanik koji pogon dobiva s gornje osovine (gdje se uključuje kardan).
U samoj kutiji je jedan zupčanik i izvod kardana.

Kutija prednjeg pogona ima kardan oko 100mm niže i ima mali međuzupčanik na sebi.
U getribu, na mjesto onog igličastog lagera sa zupčanikom, dolazi jedan dupli zupčanik, uzubljen s osovinom diferencijala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Znači kad ima prednji pogon nema prednjeg kardana i obrnuto.
Nisu to baš inžinjeri bog zna kak nacrtali.

Tak je kak je, onda u to vreme kad je to neko izmislil je to bilo dobro, danas je to zastarelo i malo ko se više bori s takvim traktorima.
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Eto gledam priručnik model 402 ide 19,2l a model 404. 20,8l radi ukopcalice!! To je priručnik koji ide uz traktor !!! Tak sam i prije pet godina isto ulijal i nemam problema!! Jedino me bunil priručnik i mjerac u getribi jedno Pise u knjizi a drugo pokazuje mjerac ali ostale količine u priručniku su tocne!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Znači kad ima prednji pogon nema prednjeg kardana i obrnuto...
Prednji kardan na većini današnjih traktora ima pogon s prednje strane radilice.

To je ionak premali traktor za neki priključak (osim strižne kosilice) kojem treba prednji kardan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Znam, a i hidro pogoni su daleko otišli.
Uglavnom, pregazilo ga vreme.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Aj kemijam nešt da stavim prednju hidrauliku napred....
Na štorkanu 404, do kojeg opterečenja ( težine prilkjučka ) bi to igralo da ne vučem neke traverze do zadnje osovine?
Inače mislim samo prevažat s time tipa vitlo/cirkular/cjepač kad idem u šumu jer otraga naravno ne mogu a nemam 2 traktora....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Niš bez grede do zadnjeg kraja...a ni utega na zadnjim kotačima.
Kalač je težak 300...500 kil, a još je i naprijed bar pol metra. Sama prednja hidraulika ima bar 100 kil, pa računaj.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ajmo štorkoznalci jednan savjet brzinski.Dodali bi još jedan dvoradni razvodnik uz postojeći.Da li se može tlak s pumpe uzeti t-razvodom prije postojećeg ventila.Ovaj dodatni isto ima ventil pritiska na sebi i povrat + 2 izvoda za cilindar.Radi se o štore 502.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ne.
Trebate presječi tlačni vod između pumpe i hidraulike, i vod s pumpe dovesti na P priključak dodatnog razvodnika, a na njegov C priključsk dodati nipl za CO priključak, tak da se dobije tlačni vod ("power beyond") i s njega napojiti postijeću hidrauliku. T priključak (beztlačni povrat) odvesti negdje na poklopac hidraulike.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Hvala na savjetu samo što mi se čini da taj razvodnik ima p,t i c1 i c2 priključke.To je tvornički dodatni razvodnik od imt traktora koji su imali još jednu malu pumpu za vanjsku hidrauliku.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Vidio sam na oglasniku da čovjek prodaje razvodnik koji se montira umjesto postojećeg i ima sa dvije i tri ručice, koliko sam vidio ne treba nikakva prepravka postojećih cijevi, ja sam za univerzala uzeo razvodnik iz rosija i trenutno je spojen na njegove izlaze, mana mu je ako blokiram ručku da ide ulje stalno kroz dodatni razvodnik onda ne diže poluge. Moram isto dari složiti crijeva da složim kako treba.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Odlična stvar osim što je u Srbiji pa pitanje da li se može dobaviti.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Vidio sam na oglasniku da čovjek prodaje razvodnik koji se montira umjesto postojećeg i ima sa dvije i tri ručice, koliko sam vidio ne treba nikakva prepravka postojećih cijevi, ja sam za univerzala uzeo razvodnik iz rosija i trenutno je spojen na njegove izlaze, mana mu je ako blokiram ručku da ide ulje stalno kroz dodatni razvodnik onda ne diže poluge. Moram isto dari složiti crijeva da složim kako treba.
Kod mene je tak tvornički. Npr. podižem malčer ručicom unutarnje hidraulike. Ako prije nego digne do kraja uključim bočni pomak, podizanje se zaustavi, a nastavi se kad prekinem protok za bočni pomak malčera. Pumpa je jedna i ja sam si protumačil da su tak složeni prioriteti: 1. volan, 2. vanjska hidraulika i 3. unutarnja hidraulika (podizne ruke). Pretpostavljam da je pumpa podkapacitirana da bi moglo sve delati istovremeno.
 
Na vrh