• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

stroj za bušenje bunara

H

hrv999

Guest
Baco pa kak ste zaglavili na desetom metru?kaj se dogodilo?kod vas barem ima zaglava,kod mene ni to.imam neku volju da odem na platformu,jer u ovoj zemlji budemo prije pokrepali nego došli do vode.
 

BACO

Član
Tu od
13 Svi 2010
Poruka
59
hrv999 kaže:
Baco pa kak ste zaglavili na desetom metru?kaj se dogodilo?kod vas barem ima zaglava,kod mene ni to.imam neku volju da odem na platformu,jer u ovoj zemlji budemo prije pokrepali nego došli do vode.
Ma nije za povjerovat,pola metra zemlje a ostalo sve pijesak ,na 10 metara potpuni gubitak cirkulacije ,pumpa je tiskala ful gas 300 litara u minuti i nismo dobili povrat van da bi se nakon minute sve streslo ,zapunilo se do vrha bunara pijeskom
Sutra idem ponovo -ako ponovo ne naj.....m
E,moj susjed dobio otkaz (nisu mu produžili ugovor) pa sad ide na talijansku platformu ko šljaker ,negdje kod Sicilije kaže 130/eur po danu ,baš ga briga -i ja si mislim da dignem kartu za tam ,ovo je puš....
 
H

hrv999

Guest
jebiga,zajebana situacija.jeste uspjeli izvadit van pribor?koja pumpa je u pitanju?daj malo ovo za platformu opširnije.kak se radi,nakon kolko se doma ide,jel postoje kakve smjene,putni troškovi,smještaj i to?za koga se radi?
 

BACO

Član
Tu od
13 Svi 2010
Poruka
59
hrv999 kaže:
jebiga,zajebana situacija.jeste uspjeli izvadit van pribor?koja pumpa je u pitanju?daj malo ovo za platformu opširnije.kak se radi,nakon kolko se doma ide,jel postoje kakve smjene,putni troškovi,smještaj i to?za koga se radi?

kad se susjed vrati poslat ću ti pp
 
H

hrv999

Guest
ok,samo daj cim prije da odemo od ove bande u hrvatskoj,jer tu stvarno nema zivota.kad bi se on trebao vratit?
 

pacman

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
38
citajuci temu od pocetka do kraja vidim da nije otvorena nova tema o samoj tehnici kopanja bunara pa cu nastaviti i ja ovdje sa pitanjima.


naime razmisljam i ja o kopanju bunara... jedan probni za sebe ... cisto radi probe i želje za iskustvom....a uz sve to pravim kucu u požeškom kraju a nisam jos spojit na vodovod a treba mi voda koja život znaci.

tako sam se odlucio za gradnju bunara...

za sada sam se odlucio iskusati u ovoj tehnici:
http://www.youtube.com/watch?v=aWx3xThpkE4&feature=related



je malo banalna ali mislim da u principu mora funkcionirati... i sada imam par pitanja za znalce. oko mene su uglavnom svi bunari na 7-9 m dubine do vode

1. treba mi dosta vode i zanima me koliki promjer rupe da busim i zakoliki promjer cijevi... zbog nasipa oko nje da bude adekvatno debel...

2. kada se dođe do vode koliko se jos ide sa bušenjem ispod razine vode.

imam jos koje pitanje ali kasnije malo o tome.... tipa "osvajanje bunara i sl. aktivnosti :eek:)))
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
citajuci temu od pocetka do kraja vidim da nije otvorena nova tema o samoj tehnici kopanja bunara pa cu nastaviti i ja ovdje sa pitanjima.


naime razmisljam i ja o kopanju bunara... jedan probni za sebe ... cisto radi probe i želje za iskustvom....a uz sve to pravim kucu u požeškom kraju a nisam jos spojit na vodovod a treba mi voda koja život znaci.

tako sam se odlucio za gradnju bunara...

za sada sam se odlucio iskusati u ovoj tehnici:
http://www.youtube.com/watch?v=aWx3xThpkE4&feature=related



je malo banalna ali mislim da u principu mora funkcionirati... i sada imam par pitanja za znalce. oko mene su uglavnom svi bunari na 7-9 m dubine do vode

1. treba mi dosta vode i zanima me koliki promjer rupe da busim i zakoliki promjer cijevi... zbog nasipa oko nje da bude adekvatno debel...

2. kada se dođe do vode koliko se jos ide sa bušenjem ispod razine vode.

imam jos koje pitanje ali kasnije malo o tome.... tipa "osvajanje bunara i sl. aktivnosti :eek:)))

gdje u okolici PŽ?
ako je negdje u dolini Orljave zabij čekićem pocinčanu cijev:scratch
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Iz iskustva znam da bi svi bušili kad bi bilo besplatno,al sva sreća da se znanje plaća.U ovih mesec dana,zvalo me ljudi za bušenje i to tolko da kad bi sve te bušotine bile odrađene,ja nebih celu godinu trebal delati,ali kad je nekome i 300 kuna po metru skupo,onda nemamo o čemu govoriti.A kukaju kad je suša,čim padne malo kiše već je dobro,ne treba bušiti.Ko hoće vodu uistinu,taj da i pare,a na podjebavanja i spuštanja cene sam oguglal već.
Za poštovanog kolegu savjet.Ako ne trebaš puno vode,najjeftinije i najbolje ti je zabiti cev i gotovo.A ako trebaš veću količinu vode,govorim o nekih 15 m3 na dan,onda jedino DUBINSKI bunar,bez obzira na rašljare i slične babe gatare,jer to jednostavno nema smisla.Široki bunar ti se isplati isto kao i da zabiješ cev,samo kaj imaš veću količinu vode na raspolaganju odmah,a isto tak moreš i neki bazen ili hidrofor napraviti pa ono kaj polako pumpaš kroz zabijenu cev da imaš na raspolaganju odmah,znači neka posuda oko 500 do 1000 litara.
 

pacman

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
38
ne kuzim zasto na svakom hebenom forumu ima ovakvih ljudi :eek:(

pitao sam za savjet i razmjenu iskustva... za to forum i je a ne za nabrijane ljude koji zele vrijeđati....


zar nisi mogao lijepo reci i podjeliti savjet... slusaj tu ti ima dosta posla, namuciti ces se i neces dobiti dosta vode.... moj savjet ti je da platis nekog iskusnog da ti to napravi a ne ovakav post :toimonster:

FORUM JE ZA DRUŽENJE; RAZMJENU ISKUSTAVA I NAJVAŽNIJE POMAGATI JEDNI DRUGIMA...... ako želis svoje znanje naplacivati posjeti njuskalo i slicne portale a na forume dođi, djeli savjete i pomaži ljudima a ne ovako :madmana:


izbusim ja bunar i postavim cijev pa izvucem 10 litara vode ovako i onako.... a ti mi pomognes i mozda dobijem 15l... pa kad se nađemo zapijemo se u birtiji i potrosimo sve novce.. mozda i vise nego koliko bi kostao pravi bunar. ali mogu reci bio si covijek i pomogao si mi da dobijem 15 l vode dnevno....
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
O tome i govorim,samo kaj vi to ne kužite,odustajem,sretno vam bilo i daj Bog da imate vode.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
brestovac... cca 300 metara od orljave

e jebajga neznam gdje je to, ali garantiram da sve između ceste i Orljave može proći na ovaj način(mislim cestu PŽ-Brestovac i Brestovac_Pakrac)a koliko znam i s druge strane ima dobrih površinskih izvora
 

pacman

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
38
e jebajga neznam gdje je to, ali garantiram da sve između ceste i Orljave može proći na ovaj način(mislim cestu PŽ-Brestovac i Brestovac_Pakrac)a koliko znam i s druge strane ima dobrih površinskih izvora

a tamo i jesam... probati cemo pa vidjeti. moram jos prouciti o ostalim stvarima sta dalje kad se rupa probusi... sa cim zasipati oko cijevi i sl...

a mislim da bi bilo dobro ipak otvoriti novu temu o ovom problemu.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
a tamo i jesam... probati cemo pa vidjeti. moram jos prouciti o ostalim stvarima sta dalje kad se rupa probusi... sa cim zasipati oko cijevi i sl...

a mislim da bi bilo dobro ipak otvoriti novu temu o ovom problemu.

negdjeprije sam imao priliku vidjeti takav teren uz orljavu gdje su kopali kanalizaciju,
nekih 4-6m zemlja a onda fini pjesak koji pliva u vodi, a sve u šlaufvagi sa rijekom, znači podzemna rijeka, vode ko u priči
tako bi trebalo bit i kod tebe
dakle usporedi susjedne bunare, nivo orljave i nešto bude
ako ideš ovaj sistem kad prođeš zemlju, napravi sito(ima i za kupit OBI, color SAM itd)i udri čekičem
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
:weedman:mislim nebih se htio mješati ali...
jedan od dvojice je pogriješio i stvarno pretjerao:mad:(neću reći koji)
taj je stvarno nerazuman i ..., ali bilo bi bolje da ste kaznili njih(nas)dvojicu, trojicu nego što ste temu "kaznili"

htio sam se umješati u svađu i pokazati da nije bilo vrijeđanja niti prijetnji U POČETKU, ali sam mislio da će neki ljudi shvatit, međutim nisu shvatili i onda je proradila tvrdoglavost i onda je čiko daniels rekao :dosta

neznam ćemu je potrebna svađa, svi smo međusobno udaljeni kilometrima, i nepoznamo se, neznamo ni tko je tko, što je potrebna svađa,nema od nje nikakve koristi,ako se nekome nesviđa tema ili nečije pisanje, neka obiđe tu temu, aza sve ostalo protivno pravilima foruma tu su naši čuvari moderatori

mislio sam da se samo poznanici svađaju i mrze:?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
da nebi bilo zabune držite se teme a ne svađe,nadmudrivanja
prepucavnja tko je ili nije pametnji,tko šta razumje ili ne.
ako neznate kako savjetom,znanjem,iskustvom pomoč,suzdržite se od nepotrebnih komentara.

da temu sam ja zatvoril i prijavil vodstvu foruma,tko je obrisao i koliko neznam.
a kome se nesviđa,neka se žali u za to predviđeno mjesto.
HVALA.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Odlično . Da su bliže i da se poznaju tko zna što bi ispalo. Sve sami ing.rudarstva,strojarstva,... jadni smo mi mali i ,,neukiˇˇ ljudi.:axe:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
dečki jedno pitanje o zdencima, nije bušenje nego ispumpavanje ali mislim da je ovo odgovrajuća tema. Htel bi spumpati jedan zdenac, ne znam kolko je dubok ali više od 10m sigurno, a ove male pumpe motorne većinom piše da do 8 metara vuku van. Kakvu pumpu bi trebal kupiti, jer htel bi si po ljetu vući vodu van za zalijevanje malo voćke i po vrtu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Preko (odnosno ispod)8 metara treba injektor ili potopna ..ili kanta i štrik
S injektorm je koplicirano ako moraš češće vaditi van ( radi susjeda i zime)jer treba dvije cijevi ..i tak
Potopne su priča za sebe jer ih ima mali milion , ovisi koliko love imaš .
Od ruske mebranske do kineske plastične , preko grunfos potopnih serije SQ ( ako pamčenje služi) kaj je vrh ponude .
Gledaj samo da baca preko 50 metara jer krivulja protoka ovisi o visini dobave .
Npr. ako se pumpa zove 50 metara , 100 l/ min. to uglavnoim ne znači da je max. kapacitet na max. visinu dobave .
 
M

missell

Guest
imao bih jedno pitanje za ljude koji se razumeju u : perkusiono, udarno busenje zemlje.zanimaju me izrade rupa promera 100 mm sto vece dubine radi instalacije geotermalnog grejanja. ima li ko iskustva u toj metodi ( udarnoj ) busenja, posto mi je ta metoda daleko jeftinija za izradu masine za busenje.

edit by daniels: forum ima temu predstavljanje pa bi bilo ljepo da tamo napišeš nešto o sebi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh