• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

stroj za bušenje bunara

pacman

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
38
Ja znam,kaj te interesira?

a trebao bih bunar sa cca 10 kubika vodednevno.


pucma na arteski ali za koju godinu sada mi je to previse novaca.


pa me zanima daliima i koliko traze po metru.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ima svega i svačega.Doslovno.Ak hočeš kvalitetu cena ti je oko 1000 kuna po metru,sistem ključ u ruke.Dubinski bunar za potopnu pumpu i nema straha.Sve ostalo za mene je improvizacija.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Ima svega i svačega.Doslovno.Ak hočeš kvalitetu cena ti je oko 1000 kuna po metru,sistem ključ u ruke.Dubinski bunar za potopnu pumpu i nema straha.Sve ostalo za mene je improvizacija.

hm 1000kn metar
i vjerojatno 100-120m dubine
pacman treba bunar u užoj okolini rijeke Orljave
dakle mislim da nema potrebe za arteškim:(

dobar bi bio i onaj iz našica za max 12 000kn
a ima i jedan bliže, čujem da nije skup a radi slične stvari

EDIT
moderatori imamo dvije potpuno iste teme istog imena i sadržaja:finga:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ja bum garantiral za kvalitetu i kapacitet vode svojeg tipa bunara nakon njegove izvedbe.A prilikom bušenja čoveku velim na koje slojeve nailazim i kaj on more očekivati.More me ko razuvjeriti?I kad iz širokog,površinskog tipa bunara pumpa u roku par minuta pumpa ispumpa onu količinu vode koja se mukom nacedila kroz noć,ja bum zadovoljno stajal kraj svoje bušotine i užival u prizoru koji traje i traje i traje...
 

pacman

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
38
Ja bum garantiral za kvalitetu i kapacitet vode svojeg tipa bunara nakon njegove izvedbe.A prilikom bušenja čoveku velim na koje slojeve nailazim i kaj on more očekivati.More me ko razuvjeriti?I kad iz širokog,površinskog tipa bunara pumpa u roku par minuta pumpa ispumpa onu količinu vode koja se mukom nacedila kroz noć,ja bum zadovoljno stajal kraj svoje bušotine i užival u prizoru koji traje i traje i traje...



ma svi mi to razumijemo...
ali cijena od 1000kn m puta 100 m = dozivotna robija za bunar
trenutno si tako sta ne mogu priustiti.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Ja bum garantiral za kvalitetu i kapacitet vode svojeg tipa bunara nakon njegove izvedbe.A prilikom bušenja čoveku velim na koje slojeve nailazim i kaj on more očekivati.More me ko razuvjeriti?I kad iz širokog,površinskog tipa bunara pumpa u roku par minuta pumpa ispumpa onu količinu vode koja se mukom nacedila kroz noć,ja bum zadovoljno stajal kraj svoje bušotine i užival u prizoru koji traje i traje i traje...

ok može
jel garantiraš 10kubika?
a što ako ne nađeš vodu ili imaš kakav kvar?
hoću li dati kao "netko "ovdje od kolega 20000kn za rupu u zemlji:mad:

stvarno nevidim problem napraviti mali bazen 3x3x2m i nek mala pumpa stalno radi,
kod mene, a na brdu sam, bunar padne skoro za cijelu cijev cca500l dok natočim atomizer, i dok se vratim voda nadođe
dakle procjenjujem da imam nekih 7litara u minuti x24 sata x60 minuta=10 kubika

a govorim opet ,to je sliv rijeke Orljave i tu je problem ispumpati vodu ovima što prave kanalizaciju

uostalom pacman imaš u Gradcu obrt za geo bušenja, neznam točno cijenu, ali je daleko niža od ove
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Garantirati se teško može,ali uz geofizička ispitivanja i bušenje po pravilima struke izvedba bunara je 95% uspješna.Dubina bude koja bude,sve dok se ne dođe do vodonosnog sloja kojim bi ti bil zadovoljan.Ti pričaš o 7 litara u minuti,čovječe,ja ti pričam o 3-4 litra u sekundi,minimum.I još bitnije,kvaliteta neupitna.Ja ti govorim kak delaju firme koje se time bave,jer sam i sam delal u takvim sredinama i znam da nije bilo problema.Situacija je teška,ja to razmem,ali svi ste takvi da budete prilikom ulaganja u voćnjak uložili u rasadni materijal,logistiku i sve ostalo,a iz iskustva znam da bi se i 90% forumaša htelo vozikati v novom traktoru,a onda kad dojde suša,onda je nebo krivo kaj neda kišu,ha?A ulaganje u bunar se ne sviđa nikome,a dragovići moji,malo ozbiljniji posel baš tak i nejde.Da rikne nekaj na novom traktoru,dalo se bude i po trećinu vrednosti traktora,samo da se ponos ne izgubi.Prošel sam ja svega toga i znam kak je.A ako nebrete skupiti pare da voćkama pružite ono osnovno,a to je voda,onda zaboravite i rasprave o traktorima.Primjer:Čovek iz okolice Lipika podigel voćnjak,par hektara i natezal se s mojim bivšim gazdom da bi bušil,pa onda nebi.E kad ga je pogodila suša,onda je spušil ogromnu svotu novaca.Mislim da se dela o 6 hektara jabuka i krušaka.Na to navali on na mojeg gazdu da odmah buši dok se da spasiti,ali jok,čovek ima posla i zauzet je.Kasnije je izbušil bunar,dubine 50 metara i veli da se preporodil.Nema grčevitog gledanja u nebo više.Prije par godina su ta "bušenja na fuš" kak ja to zovem počela i svako je nekaj kemijal,kojekakve strojeve.Bilo je i loših i dobrih pokušaja,ali jedno ostaje,a to je znanje.A radi nedostatka znanja se događaju prazne rupe po dvorištu.Jedan tip iz okolice Vrbovca je bušil v zagorju,isto sa homemade bušilicom.Taj nije poznaval nikaj drugo osim pijeska,gline i lapora.Kad je došel do vapnenaca ,zaključil je da tu nema nikaj,još se čudom čudil kak ima velike gubitke isplake i da ne motam dulje.Na nagovor gazde kojem je bušil,postavljene su cijevi na 90 metara.Čovek ima vode za pol Zagorja.A zamisli da mu je ostavil praznu rupu,a unutra vode kolko hočeš?Da,bušil mu je po 200 kuna metar.Ako je uopće bitno.Jednostavno je došlo do toga da svaka šuša mota nekaj i skida cenu onima koji znaju i mogu i nažalost ova struka je na rubu istrebljenja.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Garantirati se teško može,ali uz geofizička ispitivanja i bušenje po pravilima struke izvedba bunara je 95% uspješna.Dubina bude koja bude,sve dok se ne dođe do vodonosnog sloja kojim bi ti bil zadovoljan.Ti pričaš o 7 litara u minuti,čovječe,ja ti pričam o 3-4 litra u sekundi,minimum.I još bitnije,kvaliteta neupitna.Ja ti govorim kak delaju firme koje se time bave,jer sam i sam delal u takvim sredinama i znam da nije bilo problema.Situacija je teška,ja to razmem,ali svi ste takvi da budete prilikom ulaganja u voćnjak uložili u rasadni materijal,logistiku i sve ostalo,a iz iskustva znam da bi se i 90% forumaša htelo vozikati v novom traktoru,a onda kad dojde suša,onda je nebo krivo kaj neda kišu,ha?A ulaganje u bunar se ne sviđa nikome,a dragovići moji,malo ozbiljniji posel baš tak i nejde.Da rikne nekaj na novom traktoru,dalo se bude i po trećinu vrednosti traktora,samo da se ponos ne izgubi.Prošel sam ja svega toga i znam kak je.A ako nebrete skupiti pare da voćkama pružite ono osnovno,a to je voda,onda zaboravite i rasprave o traktorima.Primjer:Čovek iz okolice Lipika podigel voćnjak,par hektara i natezal se s mojim bivšim gazdom da bi bušil,pa onda nebi.E kad ga je pogodila suša,onda je spušil ogromnu svotu novaca.Mislim da se dela o 6 hektara jabuka i krušaka.Na to navali on na mojeg gazdu da odmah buši dok se da spasiti,ali jok,čovek ima posla i zauzet je.Kasnije je izbušil bunar,dubine 50 metara i veli da se preporodil.Nema grčevitog gledanja u nebo više.Prije par godina su ta "bušenja na fuš" kak ja to zovem počela i svako je nekaj kemijal,kojekakve strojeve.Bilo je i loših i dobrih pokušaja,ali jedno ostaje,a to je znanje.A radi nedostatka znanja se događaju prazne rupe po dvorištu.Jedan tip iz okolice Vrbovca je bušil v zagorju,isto sa homemade bušilicom.Taj nije poznaval nikaj drugo osim pijeska,gline i lapora.Kad je došel do vapnenaca ,zaključil je da tu nema nikaj,još se čudom čudil kak ima velike gubitke isplake i da ne motam dulje.Na nagovor gazde kojem je bušil,postavljene su cijevi na 90 metara.Čovek ima vode za pol Zagorja.A zamisli da mu je ostavil praznu rupu,a unutra vode kolko hočeš?Da,bušil mu je po 200 kuna metar.Ako je uopće bitno.Jednostavno je došlo do toga da svaka šuša mota nekaj i skida cenu onima koji znaju i mogu i nažalost ova struka je na rubu istrebljenja.

kondom je 99-100% uspješan, pa malo malo se desi zajeb:rolfer:

a jel imaš dinamita ako ti se ovako što desi???:finga:
http://www.politika.rs/rubrike/Srbija/Kopao-bunar-izbio-gejzir.lt.html

a o kvaliteti vode neznam baš:scratch koliko sam upoznat u večini slučajeva voda baš i nije pitka
mislim svako svoje zna ako netko planira desetak hektara recimo jabuka, onda ok i takav bunar
ali do tri četiri hektra dovoljan je i obični ,naravno ako ima vode, i neka manja akumulacija
a i traktorska cisterna puno može pomoći
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Gledaj,ljudi koji znaju da im treba voda,budu bušili,a filozofi budu navek najpametniji,tako da......
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Najpametnije je uvesti poljoprivrednu vodu...Nema brige za ništa, samo otvoriš slavinu
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Najpametnije je uvesti poljoprivrednu vodu...Nema brige za ništa, samo otvoriš slavinu

Na Istoku ljepe Vaše, to će biti nikada provedena priča:confused:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Na Istoku ljepe Vaše, to će biti nikada provedena priča:confused:

malo da podignem temu koja je zamrla:mrgreen:

danas razgovarao sa čovjekom koji ima registriran obrt za geo bušenja
tema arteški bunar:supz:

kaže čovjek da konkretno nezna za moj kraj kakva je situacija sa vodom,
ali da napamet bušenje ni ne pokušavamo, jer trošak je velik ako promašimo

inače njegova cijena je 500kn po metru (?), ali kako sam kaže ne napamet
naime prije bušenja savjetuje da nas posjeti gospodin sa geofakulteta i sa nekakvim spravicama isproba što ima u zemlji, to naravno košta 3500kn:roll:

ali to je svakako (po mom mišljenju)puno bolje nego lupit (karikiram)50 000kn za 100metara bunara i da se nema vode uopće, ili još gore da ste izbušili tih 100m a vode na 110metara koliko hoćeš ali vi to naravno neznate, i u tom neznanju odustali od daljnjeg bušenja,

inaće gospodin može ako sam dobro shvatio i preko 200m bušit i nikakav materijal mu nije problem(stijene, pijesak itd)

ja sam još uvjek u nedoumici što napraviti, ali mislim da ću ipak ,pošto su mi vočnjaci usitnjeni i razbacani , ići na nekoliko klasičnih bunara ili nešto kao arteški, a na nekim mjestima i nešto kao što je kolega NJoko kopao
jer sam imao jednog rašljara kojem vjerujem (neznam zašto) koji mi je na nekim mjestima pokazao jake izvore blizu površine tla (4-6m)
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
inaće gospodin može ako sam dobro shvatio i preko 200m bušit i nikakav materijal mu nije problem(stijene, pijesak itd)

Ak je tak, pošalji ga meni...meni je jednom jedan "nostradamus" sa rašljama rekao da kod mene nema vode, ali ima nafte, garant...:drinkers:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Ak je tak, pošalji ga meni...meni je jednom jedan "nostradamus" sa rašljama rekao da kod mene nema vode, ali ima nafte, garant...:drinkers:

nema problema ako hoćeš dam ti broj, ali imat ćeš problema sa mađarima:finga:

inaće potakao sam temu s razlogom da nam se javi Njoko i kaže što je uspio napraviti, dokle je iskopao i s kakvim uspjehom
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Imaš prvao, mislim da bih mogao požaliti zbog ovog...
...ništ, idem vidjet, netko se penje stubištem, veli stara da su u crnom...:scratch
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Vidio sam kod mog susjeda u polju da tip traži vodu pomoću neke opruge a dubinu odredi pomoću nekog viska. Uzima 50€ za pronalazak vode. Je li se ko suočio s time?
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
došli kod mene kopati ,prošle godine u 8 mj.,bio s njima i rašljar i pitam ga pošto je brdovito gdje bi bilo vode,naravno i koliko košta pregled,rašljar kaže 400kn,pa sam odlučio sam poziciju bunara gdje mi najbolje odgovara(na vrhu brda gdje je i štala),i naravno vode ima
-kad su iskopali rašljar se napravi pametan pa ide s dvije metalne žice gledat gdje bi bila bolja žila i nekih 5 metara od bunara kaže da bi tu bio veći dotok
-ova godina je baš sušna od 5 mjeseca 3 puta padala kiša i vode još uvijek ima
-moje mišljenje vode za sada ima svagdje,a za 400kn bolje iskopati metar dublji bunar
 

Najnoviji postovi

Na vrh