• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Imalo je ovde kod mene jedno hidraulicno vitlo sa daljinskim upravljanjem. Tajfun, mislim bas 5,5 t, ali polovno 3500 €. Isplati se ko dosta radi inace dosta skupo.
 

IVANX71

Novi član
Tu od
8 Velj 2013
Poruka
16
Na njuškalu sam našao da je Krpan 6,5 EH 36.000 kn a Tajfun EGV65AHK 40.000 kn. Nije neka velika razlika ako sa Tajfunom isto dolazi sajla, Krpan daje sajlu 11mm / 80m. Budem ih sutra nazvao da vidim usput i koliko traže za daljinsko upravljanje i hidraulički pogonski škripac.

Šta mislite o hidrauličnom pogonskom škripcu dali se isplati ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
svaka điđa miđa se isplati , ali sve to zahtjeva spretnijeg i rukovatelja s iskustvom a održavanje je zahtjevnije i skuplje .....
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Na njuškalu sam našao da je Krpan 6,5 EH 36.000 kn a Tajfun EGV65AHK 40.000 kn. Nije neka velika razlika ako sa Tajfunom isto dolazi sajla, Krpan daje sajlu 11mm / 80m. Budem ih sutra nazvao da vidim usput i koliko traže za daljinsko upravljanje i hidraulički pogonski škripac.

Šta mislite o hidrauličnom pogonskom škripcu dali se isplati ?

Ako uzmeš krpan ili tajfun nečeš pogriješit sigurno, daljinski ako uzimaš nemoj uzeti na gumbe, jer je teško u rukavicama radit, http://www.tajfun.si/contentAsset/r...4db5-9ea5-7bc3b052d56a/fileAsset?byInode=true ovakvi daljinski su najbolji. Pogonski škripac se isplati sigurno, puno je lakše vuč sajlu i puno bolje je slaže na bubanj jer je stalno napeta između škripca i bubnja.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da vidi si ovaj je iz auto horvata dao jeftinije krpana ispod cijene malo su pregovarali probaj
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja sam gledao u Slo i isto je dosao krpan to i ovamo i u tvornici .
Mala razlika nije se isplatilo na kraju u lincosu u jurdanima kupio bili najeftiniji tad i dovoz kuci dzaba dobio
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Stroj je stroj, niti jedan se ne ponaša isto na ravnom i u brdu ali ima dobro napravljeno hidrauliku.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,405
IVANX71 nemoj žurit sa kupovinom to je lako, dobro razmisli što ti je potrebno , ovo što si naveo je ozbiljan posao od 1000 metara godišnje. Usporedi teren sa ovim koji se prikazuje i onaj koji ćeš ti koristit, takođe razmisli dali ti treba vitlo za privlačenje ili za saljanje iz potoka i koliko ti treba sajle na vitlu. Da bi to radio bar četiri pet sezone to će malo koje vitlo da odradi. Ako sam te dobro razumeo do sada su za tebe drugi radili , pa neznam koliko imaš ozbiljnog iskustva sa rdaom i na šta sve trebaš da obratiš pažnju u odabiru ali sam ti naveno neke od ozbiljnih činjenica o kojima trebaš malo da sam odlućiš. Ovakvi poslovi spadaju u dosta ozbiljne i tu nema prostora za mali učinak. Kako te razumeh to gdje radiš spada po meni u super teške uslove. Ovaj video sa uniforestom je
takav kakav je , a ti vidi dali radiš u ovakvoj situaciji ili obrnutoj da trebaš vuć iz onog kanala uz ono brdo, dole je vukao tri trupca a gore teško i jedan onaj deblji. Stavi i u obzir debljinu stabala , a prilikom vitlanja jevljaju se otpori koji su nekada i do tri puta veći od normalnih. Otpor stabla, zatim cijela krošnje i otpor okolnog krša situacija kad nemožeš da obradiš stablo i potreba da ga pomjeraš. Razmisli o varijanti češko vitlo, drugo za njim je gvozden vitlo pogledaj dobro ta vitla i vidi šta ti od njin zadovoljava potrebe jer su to dva vitla koja imaju slaganje sajle, ostali nemaju. Neznam dali si čitao moje komentare iz protekle sezone, ako ti se da pogledaj pa uporedi situacije.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,579
Zbog cega to mislis Borislave?

Zbog toga Aco zato što na ovom ravnom terenu i netreba vitlo pa možeš odma drvo zakačiti za traktor a kad dođeš u stranu i brdo i trebaš izvitlati neko drvo a ono nekim slučajem se pokvari daljinski i šta onda? A ovako barem znaš da ne koristiš daljinski pa možeš čuti ako neki ležaj nevalja pa ga na vrijeme promjeniš i ideš dalje. Neznam eto ja sam nekog takvog mišljenja.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Daljinski se može pokvariti ali isto tako uštedjeti priličan broj koraka u svakodnevnom poslu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Nije bas tako ni ravno. Ne znam kako bi iz one jaruge zakacinjao drva i vuko bez vitla? Medjutim, to nije ni bitno. Jeste da moze daljinski da se pokvari. Kad malo bolje razmislis i traktor moze da se pokvari, a neko moze i nakovanj da pokvari.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Ja sam gledao u Slo i isto je dosao krpan to i ovamo i u tvornici .
Mala razlika nije se isplatilo na kraju u lincosu u jurdanima kupio bili najeftiniji tad i dovoz kuci dzaba dobio
Krpan su gotovo iste cijene, Tajfun je povoljniji u Slo
 

IVANX71

Novi član
Tu od
8 Velj 2013
Poruka
16
IVANX71 nemoj žurit sa kupovinom to je lako, dobro razmisli što ti je potrebno , ovo što si naveo je ozbiljan posao od 1000 metara godišnje. Usporedi teren sa ovim koji se prikazuje i onaj koji ćeš ti koristit, takođe razmisli dali ti treba vitlo za privlačenje ili za saljanje iz potoka i koliko ti treba sajle na vitlu. Da bi to radio bar četiri pet sezone to će malo koje vitlo da odradi. Ako sam te dobro razumeo do sada su za tebe drugi radili , pa neznam koliko imaš ozbiljnog iskustva sa rdaom i na šta sve trebaš da obratiš pažnju u odabiru ali sam ti naveno neke od ozbiljnih činjenica o kojima trebaš malo da sam odlućiš. Ovakvi poslovi spadaju u dosta ozbiljne i tu nema prostora za mali učinak. Kako te razumeh to gdje radiš spada po meni u super teške uslove. Ovaj video sa uniforestom je
takav kakav je , a ti vidi dali radiš u ovakvoj situaciji ili obrnutoj da trebaš vuć iz onog kanala uz ono brdo, dole je vukao tri trupca a gore teško i jedan onaj deblji. Stavi i u obzir debljinu stabala , a prilikom vitlanja jevljaju se otpori koji su nekada i do tri puta veći od normalnih. Otpor stabla, zatim cijela krošnje i otpor okolnog krša situacija kad nemožeš da obradiš stablo i potreba da ga pomjeraš. Razmisli o varijanti češko vitlo, drugo za njim je gvozden vitlo pogledaj dobro ta vitla i vidi šta ti od njin zadovoljava potrebe jer su to dva vitla koja imaju slaganje sajle, ostali nemaju. Neznam dali si čitao moje komentare iz protekle sezone, ako ti se da pogledaj pa uporedi situacije.

Ma razmišljam ja o tome već 4 godine koliko imam obrt i sada bi najradije nekoga uzeo nego investirao u nove strojeve. Kad sam se počeo baviti sa drvima moglo se bez problema naći tko će ti vući i siječi a i cijene su bili 70 do 100 kuna ovisno o odjelu, sada ispod 100 kn nema šanse. Što se tiče debljine sve šta kod nas HŠ stave na licitaciju je u 90% slučajeva sramotno sitno, to su odjeli koje HŠ i njihovi kooperanti ne žele niti pogledat. Tako je veći problem skupiti turu nego ju izvući, trebao bi uzeti duplo vitlo samo šta ta dođu kao i cijeli LKT. Pola trupaca bi Tomo Vinković sa vitlom od 3T izvukao bez problema, sve sami grab i pokoji cerić. Svake godine roba sve sitnija i sitnija.
 

Najnoviji postovi

Na vrh