• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,452
Znaju ljudi i ispred vezat traktor,ali to ti je dvosjekli mač jer dok drži sve super i pet,ali kad to pukne popusti onda krene naglo dizanje i prevrtanje traktora,zato samo oprezno
Ima svega a ne baš puno operativnih rešenja.. Znaju ljudi napraviti vitla sa niskim ulazom sajle, pa i većom prenosnom redukcijom, onda naprave prema potrebi da nije ni blizu oslonac ili daska vitla, dobijaju veći polugu kao otpor, tako da iskoriste svu moguću snagu motora bez mogućnosti propinjanja. Tako da jednostavno motor više ne može da pogoni. Tad najčešće bude da je sajla ograničavajući faktor snage.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,452
Poslao prijatelj snimak pa da ga postavim kako "raketa" sajla 3 kubika trupac( tako kaže vlasnik ja nesumljam).
Za respekt, nema šta traktor miran.
Ako radim vitlo onda ga radim da mali pokretač ( traktor) može da izvlači ozbiljne trupce.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,405
Bilo koje, meni se raspao ležaj nakon 10 godina pa sam ga sad mijenjao i zanimalo me kako to drugi imaju riješeno pošto moje vitlo nije nikakva marka nego mi se čini kućna radinost ali da sliči krpanu.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,452
Ja postavljam ili par ili dvoredni zavisno od mogućnosti. Ako idem na par onda 6305 ili 6306 do 5t. Stim što idem obavezno na osovinu + 0,02 i koloturu u minus toliko.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,405
Ovdje je bio jedan 6206, a sad sam stavio 6306, preuska je kolotura za nešto šire. Ako bude trajalo da svakih deset godina ga zamijenim ja zadovoljan za sad.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,452
Tako je proizvođač odlučio. Kad dobije lufta onda bočno struže i troši lim oko sebe.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,405
Moj se zdrobio i odmah zablokirao tako da nije bilo trošenja bočno, a i ima distance da se ne može pomjerati po osovini. Ja to redovito provjeravam i n e dozvoljavam daljnja oštećenja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh