• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

šumske dizalice i ostala pomogala koja koristite pri utovaru

Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
slažem se s katićem ali koliko poznajem savorisa i koliko sam ga shvatio, on traži adekvatnu improvizaciju da sa minimalnim ulaganjem izvede čudo...koliko vidim po njegovim postovima, u tome i uspjeva...čovjek ima smisla...

za posao s ozbiljnijim kapacitetom prijevoza, minimalno bi trebalo imati prikolicu iz mojeg prethodnog javljanja s linkom, te dizalicom kakva je na mojem kamionu...napominjem, to je minimalac za nekog tko se ozbiljnije bavi esploatacijom drveta....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Pa teško je izvesti neko čudo ako nemaš dobru osnovu , možeš ti produžiti ruku na X metara ali čemu to ako ćeš razvaliti osnovni stub iil šta već
Onako , samo mjerkam i razmišljam šta bi bilo optimalno za mene , dali neki jeftinjak za male terete ili nešto ozbiljnije
Ipak bi možda nešto ozbiljnije jer ta prikolica koju zamišljam nebi bila ograničena strogo na šumu nego nešto multifunkcionalno , sve je još onako samo u glavi tako da ni ja neznam šta konkretno hoću
 

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
75
Vidim da si vješt sa aparatom za varenje i imaš smisla ...moj prijedlog za prikolicu :
http://www.youtube.com/watch?v=rmG_v3PbOgw
a što se tiče dizalice ...misliim da za ozbiljniju prikolicu mora dizat bar 500 kg na 5 metara , e sad što nađeš ...stavljaj, probaj nać da ima razvodnike jer su dosta skupi, idealno bi bilo da su dva razvodnika tako da je brža...
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Vidim da si vješt sa aparatom za varenje i imaš smisla ...moj prijedlog za prikolicu :
http://www.youtube.com/watch?v=rmG_v3PbOgw
a što se tiče dizalice ...misliim da za ozbiljniju prikolicu mora dizat bar 500 kg na 5 metara , e sad što nađeš ...stavljaj, probaj nać da ima razvodnike jer su dosta skupi, idealno bi bilo da su dva razvodnika tako da je brža...

Ko god da je radio svaka čas nije štedio,masivno baš kako treba.Muka me ulovi kad vidim na ovim novim kamijonima šumarima nadgradnje,polu šasija stjenka 5mm koda na izložbu ide a ne za nositi nadgradnju i dizalicu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Pa ovo je striktno šumska prikolica a i čini mi se da je malo poslaba za svoje gabarite tamo oko klackalica točkova
A dizalica koja diže 500kg na 5m je već ozibiljnija dizalica

a kontaktirao sam i ovoga prodaca dizalice koju je postavio @powershift , traži 850e , usstvari to mu je zadnja cijena kako kaže
 

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
75
Pa ovo je striktno šumska prikolica a i čini mi se da je malo poslaba za svoje gabarite tamo oko klackalica točkova
A dizalica koja diže 500kg na 5m je već ozibiljnija dizalica

a kontaktirao sam i ovoga prodaca dizalice koju je postavio @powershift , traži 850e , usstvari to mu je zadnja cijena kako kaže

Hm.. samo sam dao ideju za prikolicu ako je to ono što tražiš ... a što se tiče dizalice ja bi uzeo takvu, naravno da svaki uzme prema mogućnostima i potrebama... , ako staviš na dizalicu grajfer i rotator odmah ti je podizna moć slabija.... pa zato bolje za broj jaču... Evo još dvije vlastite izrade...
http://www.youtube.com/watch?v=ZetAquk408w
http://www.youtube.com/watch?v=bdNwyYWAOiE

Volim gledati ove vlastite izrade ... inspirirajuće se...hehe:supz:
 
K

Katic09

Guest
Evo dečki ja sam bas prije par dana svoju prikolicu metnuo na njuskalo pa ako koga zanima neka si pogleda, mojih i staregovih ruku dijelo:D
Napisite samo: sumska prikolica sa kranom... srveno žuta je
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Evo dečki ja sam bas prije par dana svoju prikolicu metnuo na njuskalo pa ako koga zanima neka si pogleda, mojih i staregovih ruku dijelo:D
Napisite samo: sumska prikolica sa kranom... srveno žuta je

šteta što nisi iskemijao i pogon kad već ima diferencijal i ako dobro vidim nema rotator. Sve ostalo za 5. I ja tražim neki prikladni kran za svoju (možeš je vidjet u mom albumu),
 
K

Katic09

Guest
Ma mislio sam i pogon napravit prek diferencijala i hidro motora ali kasno sam se sijetio jbg al nikad nije kasno sve se da napravit..
A kaj se tiče rotatora imam ga doma od 180stupnjeva al nemam 7komande pa sam mislio napravit stabilizatore na jednu komandu al mi treba jedan t komad i jedan t ventil i još crijeva i nikak to sad kupit jer komande su mi sad na reperaturi i to košta 3500kn a kupil i vebasto u traktor dal 2000kn i još delam prednju hidrauliku i tu mi sad treba cilindar i dva crijeva pa nikak sve to sabrat al budem polako..
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Evo dugo se nije pisalo u ovoj temi. Ili nemamo vremena, ili je ponestalo inspiracije. Ovih sam se kišnih dana malo primio radova na prikolici. Nabavio cilindar i hidromotor, montirao produžni krak krana i nabavio nove orginal hidraulične izvode na univerzalu. još čekam s e-baya razvodnik i crijeva da sve kompletiram. Za sada mislim koristiti hidrauliku s traktora preko kip ventila.Evo i par slika, više u albumu.
 

Prilozi

  • 2013102101.jpg
    2013102101.jpg
    58.6 KB · Pregleda: 2,592
  • 2013102111.jpg
    2013102111.jpg
    51.7 KB · Pregleda: 2,972
  • 2013102108.jpg
    2013102108.jpg
    46.5 KB · Pregleda: 2,516
  • 2013102113.jpg
    2013102113.jpg
    45.6 KB · Pregleda: 1,652
B

bosniahos

Guest
Dal bi mogal stavit sliku od pozadi kad je prikopčano za traktor i sliku kod potezne od traktora.Ja bih htil imat takovo nešto ali za manji traktor,može li tako i za manje traktore..Od kojeg si kamiona uzea i koliko para si platia.Neki znanac je stavi tako pa je proda ,kaže nisan zadovoljan,teško za baratat,a meni se svidilo ali nemam traktor dovoljno velik.Imadu li i drugi zupčanik za okretanje.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
pa i ovo vuče mali traktor( uni 445dt). kran je bio na pomoćnoj šasiji kiper sanduka od malog kamiončića. slučajno naletio na to kod prijatelja. nije mogao prodati sve skupa, al kad sam ja skinuo kran onda je odmah i njemu uletio kupac za sanduk po istoj cijeni kak je prije bilo u kompletu. obično svaki kran ima one cilindre za okretanje koji bi meni stršali na stranu van gabarita prikolice. ovaj kran se vrtio na kurblu i sad sam prek ebay-a nabavio hidromotor koji će to raditi umjesto mene. na sreću imam kuma koji mi sve potokari i izreže kaj trebam a materijal se nabavi tak da sam produljio domet sa 2 metra na 3,6 m. na dva metra je dizao 2t. još su u planu i hidraulični stabilizatori.Evo slike prije poslije
 

Prilozi

  • 2013072004.jpg
    2013072004.jpg
    80.9 KB · Pregleda: 2,835
  • 2013102104.jpg
    2013102104.jpg
    63.9 KB · Pregleda: 1,231
  • 2013102105.jpg
    2013102105.jpg
    59.2 KB · Pregleda: 1,145

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Brat mi živi u njemačkoj pa sve što trebam, nađem na ebay.de, njemu pošaljem narudžbu, on naruči i pošalje meni doma. primjer: hidromotor od 160 kubika u hr 1400 kn, prek ebay-a 61eura sa porezom + 5 eura poštarina. hidraulično crijevo u zg 450 kn, ebay 27 eura s poštarinom, šumarski lanac firkant 8 mm 5metara 8t s dve kopče 46 eura. sad sam naručio razvodnik sa 6 segmenata 50 litarski za 220 eura.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
nemogu da vjerujem da su tolike marze kod nasih, mada sam na ebay gledao PTO reduktor, nisu ni tamo jeftini
 
B

bosniahos

Guest
A bože kod naših je sistem oderi ,a vani je trading jedino.Dali treba radit account za ebay,za svaku transakciju.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Za pretraživanje ne treba, al za kupovinu treba. moj brat sve kupuje sa PayPal. Imaju i sistem nadmetanja, al tu rijetko kad nekaj uloviš i tzv. kupovinu odmah što je klasični web shop. tu imaju neki još i opciju da uz njihovu cijenu možeš i ti njima dati ponudu tak da i ona cijena koja je istaknuta ne mora biti konačna. jedino što večina prodavača još uvijek ne voli slati u hr iako smo u eu a i kad šalju dosta je skupo.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ima li neko dimenzije ili skicu kliješta za utovar klada ?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,710
jel ti paše onakav sistem kakav je moj?...da nedem mjerit bezveze...:wink:
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
savoris, ako misliš na grajfer, radio ga je cobra
sve ovisi koliko mora "zjevnuti" i koliko mora biti jak. Upiši na ebay.de holzgreifer i malo pročešljaj rezultate. Imaš gdje ti nude sve dijelove izrezano od pločevine pa možda od toga prekopiraš. Ja imam doma model od šperploča po kojima mislim dati izrezati, al nažalost još nije došlo na red.moje bi trebale primiti balvan do 100cm.
 

Najnoviji postovi

Na vrh