• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

šumske dizalice i ostala pomogala koja koristite pri utovaru

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Ma boja je najjeftinija ali opet puno posla.

A za stabilizatore sam još u dilemi neznam kako da ih izvedem jer nemam odgovarajuce klipove.
Ako su na izvlacenje bili bi otprilike na 220-230 cm . Ako su na prevrtanje onda bi mogli i šire.
Vjerovatno ću za početak staviti ručno da ih izvlačim (cijev u cijev) pa da vidim kako će se ponašati.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Moj prijedlog je da razmisliš o ovima na prevrtanje. Omogućiti blokiranje u više različitih kuteva plus teleskop (cijev u cijev). Time dobivaš da ih možeš asimetrično širiti, ako na jednoj strani slučajno nemaš dosta prostora. Malo veće ploče i nekoliko rupa više ne koštaju toliko, koliko može vrijediti ako zatreba. Ako nemaš odmah mogućnosti za izvlačenje cilindrom, buš to kasnije dodal.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Filtri cuvaju sistem, savo razmisli o dva paralelna, ja na cjepace stavljam po dva odnosno, T komad na povrat, dva filtrra, ponovo T, i u rezervar. Dva stavljam zbog hladnog ulja kad je gusto, ponekad unisti filter, i sve protjera u. Rezervar, jer se najcesce montiraju pumpe veceg protoka.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Pa stavit ću filter koji će moći da zadovolji , kod mene je pumpa ogromnog kapaciteta (pretpostavljam 80ccm ili čak i više) ali radi na ne više od 300 obrtaja što je nekih maksimalno 30l/min što i nije neki veliki protok.
Znači kada kažem 30l mislim na najveći protok kada uvlačim klip sa najdebljom klipnjačom.

Evo opet sam zapeo , mislim napraviti hidraulična kliješta , nešto primitivno ali da radi radnju ali nemam nikakvih startnih informacija.
Recimo nemam pojma koliki bi klip bio odgovarajući , Ako bi neko imao neka manja kliješta sa mjerama dobro bi mi došlo.

Plan je da za osnovu iskoristim kutiju od kvadratne cijevi 160X160mm stijenke 10mm , odnosno da od nje iskoristim ''U'' profil i u njega spakujem klip i sve ostalo.

23535 23536
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Pravio je neko klesta po nekim nacrtima i postavljao ovde slike samo se ne secam ko.
Inace postoji zanimljiva aplikacija za telefone "hydraulic sistem calculator" koja proracunava dosta toga sto se tice hidraulike.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Ma znam da je neko pravio kliješta i stavio slike ali nemozem da nađem. A i slike su vjerovatno "isparile".
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Sad sam gledao i pronadjem da je pravio Yama13, ali slika vise nema. Ako procita ovo mozda se javi i ponovo postavi slike i mere.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Radice to pristojno,da ima hidraulika da te nogare malo napne u podlogu bilo bi odlicno,ali sta je tu je..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Mogu ih napeti kada rukom pritisnem u zemlju . Imam veliki potisak rukom na dole.
A rupe su izbušene tavim rasporedom da na svakih 12mm mogu fiksirati.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Privremena rješenja su često najtrajnija :LOL:
Ovome ne fali ništa, jedino što kranom moraš upeti u zemlju i izaći iz traktora da ih ubodeš.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Nije mi jasno šta može da pomogne filter na povratu, kad to smeće već prođe kroz pumpu onda je filter džaba
A sta ako spena ili prljavstina nastane iza pumpe, onda prije ovratka ulja u rezervoar spena ostaje u filteru i cisto ulje ide u rezervoar, tako da ce puma dobiiti cisto ulje, dodje ti na isto
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
IMG_20200729_113008.jpg IMG_20200729_112950.jpg
Zna li neko mozda koliko je teska ova dizalica? Prodavac kaze da je duzine 5m, dize trupac topole do 2 kubika i navodno da je teska oko 750-800kg. Mogu da je uzmem za male pare, ali mislim da je dosta teza. Dodje mi glomazna za traktorsku prikolicu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Ne djeluje preteško ova grana sto se vidi. Ali mislim da nije ispod tone.
Opet nezahvalno je to procjenjivati na osnovu dvije sliku gdje se ne vidi stub i stabilizatori.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
IMG_20200729_135400.jpg
Evo ovde se vidi stub i malo stabilizator. Po mojoj proceni najmanje 1000kg. Gledao sam jednu manju i ne tako masivnu kojoj na plocici pise tezina oko 700 kg tako da ova mora da je dosta teza po mojoj proceni.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
IMG_20200729_140028.jpg
Mnogo je to tesko za traktorsku prikolicu. Evo ova je duzine 4,5m, ali dosta lakse konstrukcije i tezine oko 700kg. Samo sto je vise nego duplo skuplja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh