• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

šumske dizalice i ostala pomogala koja koristite pri utovaru

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Cobra daj mi obijasni kako se ponaša sama konstrukcija tj dio gdije je dizalica.Koristiš li bočne stabilizatore.Nedavno sam imal vidijet takovu šumsku u poslu sva se ruda uvijala a i traktor se lecal i zabaciva.A vidilo se da je obvarivano i dodavano pojačanja.Od kakova materijala je ruda sagradita.
Ja imam ako si vidio na slici stabilizatore - cijev u cijevi na izvlačenje , tovario sam dva komada svaki težak oko tone možda malo manje, stabilizator - noga izvučem ju i stavim klin i sluzi odlicno nit se ruda nit stup piga, i jedno i drugo kod mene je sad od 2 U profila znači 10 x 10 cm , oni su na stup učvršćeni skroz gore visoko tako da bez problema drže bočno nakretanje, za manje meterice do oko 50 cm promjera ih i ne spustam - nema potrebe, čak ni s ispruženim kranom ! ruda na mojoj prikolici je od 2 u profila i ide skroz nazad preko osovine do zadnjeg kraja, kroz šasiju od tamića od čega i je prikolica, proširena s cijevi 50x50 , planiram rudu naprijed produžiti za nekoh 50 do 60 cm jer po raznim pregibima mi je traktor blizu dizalice , U profil cu prerezati svaki na drugom mjestu da se "polovice" preklapaju barem za 30 cm , ove zime lagano radim - pripremam da i ljevo desno okrećem na razvodniku - hidraulikom .
 
Posljednje uređivanje:

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,431
Pa tu je negdje , prodavac mi je odgovorio da je teška oko tone a diže 1,5 tonu
Nešto sam razmišljao da ovakvo nešto nabavim i namontiram na jednu multifukcionalnu prikolicu :scratch

Mislim da bi ti to odlično odgovaralo na prikolicu. Za nosivost i dohvat ne brini, tu se lako doda teleskop, mehanički ili hidraulični, već ovisno o veličini ulaganja. Inače mislim da ako i nebi na 4 - 5 m mogao dići trupac, možeš ga pregibom privući sasvim blizu prikolice i onda ga dići bez frke
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
O teleskopu sam i ja razmišljao , mali bi problem bio da se sve to uklopi tako da može da se savije u ovaj transportni položaj da ničemu ne smeta , telskop bi bio vjerovatno mehanički , čak mi se čini i da ima telskop , ustvari da je imala teleskop jer se vide neke uške za klip koji je vjerovatno stajao sa strane zadnje grane , pogledaj malo bolje ovu sliku
slika-303686-2012-11-1351811165-velika.jpg


Malo veći problem je to što nemožem da se sa prodavcom dogovorim oko cijene , dizalica nije u radnom stanju fali joj crijeva i nekih sitnica , po meni cjena bi morala ići dole jer se nemožem uvjeriti u ispravnost klipova dok prodavac ne misli tako :mrgreen:
A i trenutno sam u fazi moguće kupo-prodaje traktora tako da ni ne žurim sa time pošto moram malo da pripazim i na finasije dok se ne slože kockice za tu trgovinu jer mi je ona prioritetnija

Uglavnom i ja mislim da bi se od ove dizelice mogla napraviti dobra kombinacija na nekoj multifunkcionalnoj prikolici koja nemora biti striktno šumska ali bi služila za šumu ponajviše
Imam i drugih van šumskih aktivnosti gdje bi ovakvo pomagalo dobro došlo
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Traži 800e
U igri je i ova ali ona mi se ne sviđa što je daleko od mene i to što se ne lomi nego je teleskopska , prednost joj je što u sebi ima ugrađeno hidro vitlo

slika-66436-2012-01-1325617629-velika.jpg
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Slučajno sam jučer na parkiralistu vidio kamion sa milerovom dizalicom, slična je dosta ovoj plavoj ima teleskop, koji ja mislim ovoj plavoj je skinjen, stup je malo deblji, smjestena je na sredini, diže na 5m 1500kg maksimalna dužina krana 6m, nisam vidio koliko je teška a po mojoj procijeni ima bar 1,5t, pošto ova nema pumpe i teleskopa mislim da je 800€ malo puno
 
K

Katic09

Guest
Dali si možda vidio dizalicu riko ribnicu?
5m i na 5m diže 1500kg
Savršena za drva pogotovo za vlastite poslove!!
 
K

Katic09

Guest
Vidio sam , vidio sam i koje su joj cijene :cry:

Cijene si joj od 7000-14000kn i vijerujmi kladu od kubik i pol sirove bukve diže ko od šale hahaha imam je doma na prikolici i jače ti netreba jedino ako se profesijonalno ne baviš... Ja sam je namontirao sebi na prikolicu i nemam problema sa njom jedino mi malo razvodnik za lijevo i desno propusta pa je slaba al inače nemam primjedbe na nju.. ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Pa bavim se šumom ali ne profesionalno nego onako , prošireno amaterski a prikolica bi bila upotrabljavana i u druge svrhe
 
K

Katic09

Guest
Ja sam sebi napravio samo za šumu 2m široka 4m utovarni prostor i 1,20m visoke stice i dizalica ti je ta riko ribnica i grajfer.. Do sad kaj sam god trebao dignut podigla je bez problema a koristim ju tijedno jedanput i mislim da ni tebi netreba ništa drugačije!
Ali opet neznam kakav traktor imaš jer opet ako zemes veliku dizalicu nećeš moć svagde izać trebaš gledat da je jaka i lagana..
 
K

Katic09

Guest
Neznam sad L ili Z jer neki broje i stup dizalice :/
Ovak ide stup pa onda jedan sklop i onda još jedan!
Za kaj misliš cijena?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Djeluje simpatično , pitanje je koliko li je čovjek cijeni
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
evo jedne idealne, a povoljne prikolice za šumu...

http://www.njuskalo.hr/sumarstvo-strojevi-oprema/prodajem-sumsku-prikolicu-oglas-4072933

Koliko sam proučio život i rad u šumi, kod šumske prikolice s kranom poželjno je da ista ima duplu osovinu tzv. klackalicu radi boljeg upijanja neravnina na šumskim terenima i putevima.

Što se tiče dizalice na toj prikolici, važna je visina glavnog vertikalnog stupa. valja prilagoditi tu visinu da možeš tovariti trupce u visinu na prikolicu.

Također, obratiti pozornost na raspored štica da ne smetaju kod bočnog zakretanja dizalice s teretom..

Proanalizirao sam sve tri dizalice i preporučam da dizalica sa standardnim glavnim vertiklanim stupom i prvom rukom obavezno ima i drugu ruku s teleskopom, upravo zbog utovara u visinu, primicanja trupaca na prikolici. Od ove tri dizalice, plave crne i narančaste, čini mi se da je ova narančasta još i najpraktičnija jer ima drugu ruku s teleskopom koji se izvlači mehanički ako sam dobro vidio. Crna dizalica je totalno nepraktična za trupce. Plava je praktičnija od crne. Realna cijena plave je max 700 eura. Ja sam za svoju dizalicu našao kupca za 1500 eura, dajem pumpu i rezervar bez škara naravno. Mijenjam ju čim sebi nađem odgovarajuću.
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Djeluje simpatično , pitanje je koliko li je čovjek cijeni

nazovi, imas link, na piku je, od mene 20km daleko, mogu je pogledati.
Ima teleskop, na 3,2 m dize 400 kg, kako stoji na slici.
 
K

Katic09

Guest
Ova naranđasta je pre kratka i pre slaba s time nemožeš u šumi ništa..
A i treba obratit pažnju dali dizalica ima izvod za grajfer i rotator! Razvodnik ti je jedan oko 600kn trebaju ti dva i cijevi još ti je i problem ako imaš komplet nerazdvojive razvodnike.. Oko toga imaš zakebancij pun k****..
skup je to sport al kad jednom napraviš imaš zauvijek..
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Kako slaba ako na 3,2 metra dize 400kg, a to je klada 0,5m3, ili klada duzine 4m i promjera 40cm,a vece klade dizes sa uvucenom rukom, mada je i ovo dovoljno,
 
K

Katic09

Guest
Da u temu i je problem kaj kad metne grajfer i rotator to mu je skoro 200kg
I računaj da kad spusti dizalicu da uhavati sa skaram gubi njenu dužinu skoro za 1m.. Po meni dizalicu ispod 6m nebi trebao uzimat :/
 

Najnoviji postovi

Na vrh