• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
a zasto ne radite sumske prikolice sirine za dva reda drva, bila bi u tom slucaju niza za utovar a veca kolicina, posto u jedan red tesko da stane 4m, a za ovakve traktore to je nista, pogotov ako se vozi dalje, bar 6, 7 metara da stane,
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Bas sam jucer gledao u katalog i cjenik za Palms prikolice, najveca 14 T kosta 9 400 E a sa hidro pogonom 14 950 E.

Dali se isprati plaiti extra 5500 E za hidro pogon.

15000 eura, pa za te novce slozis sebi po zelji prikolicu sa kranom, pogonom, kakvim zelis, hidro ili preko kradana, i jos ti ostane novca pola, nezznam sad kako za atest i tehnicki
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kazemo kako je nezaposlenost , kriza, i sad jednu obicnu prikolicu, na koju se nabaci kran od nekog kamiona sa otpada, tako isto i pogonska osovina, a mi dajemo ovo malo novca sto imamo na zapad, za nesto sto moezmo sami sebi napraviti, pa treba taj sa zapada imati placu 2000 eura , pa marza, carina, a mi sjedimo kuci i cekamo da na oni to naprave, sta za tu prikolicu treba sto mi ovdje nemamo, za tu prikloicu treba posjeci 3 ha sume pa prodat na zapad po mizernoj cijeni, pa onda opet od njih kupiti namjestaj, to ce nas dovsti daleko, tu gdje jesmo i jos nize , ako nastavimo, nekad smo radili sve a sad ni prikolice nemozemo, pa ljudi rade oklopono borbeno volzilo, patria, to je dobar primjer, mada je ovo nesto drugu, ali kazem mozemo ga sami sebi izraditi, ako vec radite karete u cemu je problem ici dalje, sa kranom i pogonom.
ispravak sad vidim da je SLO proizvod, svejedno,
 
Posljednje uređivanje:

IVANX71

Novi član
Tu od
8 Velj 2013
Poruka
16
15000 eura, pa za te novce slozis sebi po zelji prikolicu sa kranom, pogonom, kakvim zelis, hidro ili preko kradana, i jos ti ostane novca pola, nezznam sad kako za atest i tehnicki

15 000 eura je samo prikolica kran je jos + 10 000 do 13 000 eura:icon_super:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Decki pa na ovu ide 5m bez beda i ovaj po blatu i brdu ju ima kaj vuc,a kaj bi u sumi sa sirom na koju idu 2reda drva?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
znaci 25 000 eura, hehhe, sracunajte sebi malo, pogledajte posto je kareta, plus kran na njuskalu, pa na to odajate ostale komponente, stabilizatore, razvodnike, crijeva, pomjeranje rude, nema sanse
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
sad gledam kran 2000 eura, Dizalica Njemačke marke TIRRE sa adapterom za brzo kopčanje na vozilo.Ima dva hidraulična teleskopa i na dužini od 6,5 m diže 1300 kg,a neposredno pored vozila oko 3000 kg.Za sve ostale informacije zvati na tel. 061-791-466.
Za postavljane iza kabine potreban je prostor oko 65 cm,komande za rukovanje se nalaze sa obije strane tako da ne predstavlja problem na koju se stranu istovara.Kod postavljana dizalice iza kabine skida se nosac i tezina same dizalice je 1300 Kg.
Za kopcanje sa zadnje strane imam i zube za koje se kopca dizalica,potrebni su samo brze hidraulicne spojke za dovod i odvod hidraulike.Sa zadnjim nosacom dizalica ima tezinu 1500 kg.
Mogucnost okretanja dizalice je 375 stepeni tako postoji mogucnost preuzimanja paleta sa dvije strane.
Na distributoru postoji jos jedna slobodna komanda iz koje se moze izvesti komanda za okretane rotatora paletara ili postavljane grajfera.
 

IVANX71

Novi član
Tu od
8 Velj 2013
Poruka
16
Problem je sta mi struka nije metal, a kada bi isao bravaru on bi mi naplatio isto kao finci a dijelovi sa auto otpada.

Imam losa iskustva sa nasim obrtnicima, placu da nemaju posla a kada im dodes oderu ti kozu.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
neznam detalje, ali mora da ima jos dobrih i korektinih bravara, 25 000 eura nisu mali novci, za to se isplati raditi prikolicu 2 jeeca i da bravar uzme 1000 eura mjesecno, njemu dobro a dobro i tebi, mada se tu nema sta raditi 2 mjeseca. Ako je priklica bez krana i pogona teska 1t, to je 1000 eura materijala, plus kran , pogon i komponente, racunaj sebi malo, mislim da preko 8000 nebi islo
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
a zasto ne radite sumske prikolice sirine za dva reda drva, bila bi u tom slucaju niza za utovar a veca kolicina, posto u jedan red tesko da stane 4m, a za ovakve traktore to je nista, pogotov ako se vozi dalje, bar 6, 7 metara da stane,

vozio sam ljetos prikolice gdje se tovare drva u 2 reda dakle vozi 10m drva
to je smrt za vozača kroz šumu dugačka je 5m plus rudo nema odbojnike sa strane jer je osovina pod šasijom vuko sa fendtom 135ks plus njegovi gabariti KATASTROFA po meni je to prikolica samo za transport sa lagera a ne za u šumu
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,596
ma kam bi vi s prikolicom za dva reda cijepanica...ni u jednoj privatnoj šumi skoro da nema takvog puta...
jedva projde i ova s jednim redom ak je duža...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ma kam bi vi s prikolicom za dva reda cijepanica...ni u jednoj privatnoj šumi skoro da nema takvog puta...
jedva projde i ova s jednim redom ak je duža...

tko ima prikolicu u 2 reda taj sigurno ne radi u privatnoj šumi:(smirk):
zakvači za traktor od 100 tinjak konja da vidiš kako ide sve drveće do 15cm lomi pred sobom:icon_fU:
 

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
ma kam bi vi s prikolicom za dva reda cijepanica...ni u jednoj privatnoj šumi skoro da nema takvog puta...
jedva projde i ova s jednim redom ak je duža...

Potpuno se slažem s tobon.Inače vozi 6 metara malo je možda pre duga
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,596
tko ima prikolicu u 2 reda taj sigurno ne radi u privatnoj šumi:(smirk):
zakvači za traktor od 100 tinjak konja da vidiš kako ide sve drveće do 15cm lomi pred sobom:icon_fU:

ma to do 15 cm lomi i moj vladimirac...:(happy):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svaka prikolica ima svoju namjenu pa tak i ova na slici je super za kalance al za metre u blatu i gustoj sumi je sirota!
Ceze do 3m drva su zakon za sumu i voznju po gudurama kalju i sl.to je njihova namjena i gotovo a sve vece i sire je za druge uvjete.
A 10000€ bi rade platil nekom da mi izveze nego da ju kupujem!
 

Najnoviji postovi

Na vrh