• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

supstrati

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Tako je Johabice! jednom sam kupio neki jeftini.... (zafalilo mi 200 litara)...pa sam lagano popušio rasad
U proizvodnji rasada se NE SMIJE ŠTEDITI,,,,,kratko i jasno.
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
To nije vermikulit.Prije liči na substrat na bazi kokosovih vlakna.I to nije proizvodnja presadnica.Meni liči na ubrzanu proizvodnu bebi salate. Sad,tu piše da je to proizvodnja presadnica - ali to bi bilo veoma nerentabilno u ovakvom ih sklopu proizvoditi.Ili je netko jako pametan ili sam ja jako bedasta,neznam.Ili je autor članka pobrao negdje na divlje slike i ukomponirao ih forme radi.
Voljela bih čuti druga mišljenja.

@cabage - deset autora - deset preporuka - svaka drugačija.Zato ja radim po svome nahođenju,uz uvažavanje tuđega mišljenja.A po svojem viđenju rješenja.

Već mi je puna kapa tih famoznih ušteda i svakojakih rješenja za realizaciju istih - s tim uštedama pod svaku cijenu smo i došli tu gdje jesmo opčenito u privredi i životu.U onaj koj se u gaćama nosi.

Izgleda kao neka mješavina svega i svačega zapravo.
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
da li itko zna kak se krecu cijene profi supstrata u nasem okruzenju... madjarska, slovenija, austrija?
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Evo na sajmu u Essenu u Njemackoj su cijene supstrata okvirno u granicama 3€ 70l vrece,a 7€ presane bale od 200l...
To su cijene kod proizvođaca za cijeli sleper...
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Kraljevi i cesari su imali službene kušače hrane,ja imam kušača supstrata.Iz svake vreće malo .Na kušaču nema nuspojava, supstrat dobar.
 

Prilozi

  • CAM00364.jpg
    CAM00364.jpg
    50.2 KB · Pregleda: 199

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Nemoj da te vidi društvo za zaštitu životinja :icon_thumright:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
baš i ja ove godine tako nešto probam...jedan manji dio sijem baš u tu kombinaciju 70 : 30, a jedan dio sam pojačavam na 50:50 jer imaš crnog za kupiti posebno u vrećama...
vjerujem da će do pikiranja izdržati...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Ja sam i sijao i pikirao i stavljao u kaliće jedan dio pa ćemo vidjet kako će to ispast. Ovako po teksturi i ne izgleda nešto preloše. Nije ko brill 5 koja ima 80 crnog ali za cvijeće i rasad za prodaju mislim da će valjat, a prihranu nije problem dodati.

Najgore što nema prikazane količine hraniva.

Kolko je bala od 250l crnog treseta?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Ovo je iz višnjevca, Biogal, 250L -120kn

Ali primjetio sam da imaš nešto slično ako ne i isto u zagrebu na njuškalu, domoflor se zove i mislim da je to čak ista zemlja u drugom pakovanju ili samo bez nekih dodataka. Na njuški je ta 100 kn-bala
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
e tog sam domoflora ja uzeo...točnije moja seka je bila nabavni, idem ju tražit račun...
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
Tako je kod nas :
**********
Substrat za uzgoj povtlarskih sadnica .
Drobna struktura zagotavlja jednakomerno punjenje multiplošč.
Pakiranje : 200 Lit ili 70 lit

*********

jedan o boljih substrata .
 

Prilozi

  • substrat.jpg
    substrat.jpg
    32 KB · Pregleda: 94

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Da,ima kvalitetnih supstrata u kojima presadnice izgledaju super,a ima i škarta u kojima ne liče ni na što...
To nije toliko važno za one koji uzgajaju flance za vlastite potrebe,koliko za one koji sa tom robom izlaze na tržište,jer svatko će uvijek na placu kupiti flanac koji "ljepše" izgleda...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Klasman je bio moj početak,i bio je veoma dobar,ali ga već dugo godina u mojoj okolici nema - ili ja nisam čula da bi ga bilo. Ako netko zna di se može nabaviti - informaciju plačam sa širokim smiješkom. Prekrasnim čak.
 
Na vrh