• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

rebecca1

Novi član
Tu od
12 Lip 2014
Poruka
5
WybIHjc.jpg

PDFWnxO.jpg


jel ovo plamenjača ili nešto drugo

Ne bi bila...meni liči na bakteriozu ovako na slici. Na naličju (s donje strane) nema nikakve prevlake?
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Evo moje slikica 1 od 3 parcele na ovoj je najveći ali najlošije zasađen i nije zaštita na njemu dobro odrađena , lik koji je sadio na meni se učio a ja to nisam odmah skužio :
jbg ali bit če bolje .... glavu gore :))
 

Prilozi

  • fotograh 1.jpg
    fotograh 1.jpg
    42.9 KB · Pregleda: 181

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Jel netko zna kakva je cijena trešnjevca u mahunama, ja ću imati za par dana manju količinu.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
nemoj tako stigne se dignuti možda da ga prihraniš preko lista

Ma ,niknula ga trećina, a bilo mi preskupo presijat.Kiša i voda uzeli svoje.Bit će bolje na godinu(ahaa).
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
To ja vec godinama govorim :D: nisam doma skoro mjesec dana, nije me bilo kad ga je trebalo rajcovat, a starome se nije dalo. Pretpostavljam da cu opet morat kopcat tanjuracu kad dodjem...
 

rebecca1

Novi član
Tu od
12 Lip 2014
Poruka
5
Jel netko zna kakva je cijena trešnjevca u mahunama, ja ću imati za par dana manju količinu.

Teško da je formirana cijena...bit će kad ponuda krene.
Imaš kupca?
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Da pitam iskusne kako čistite grah, evo prve godine ga radim i full sam zelen po tom pitanju :
kombajn sumnjam nemam nikoga da ga može raditi a da se na meni uče ne želim značio ostaje mi ručno...(LOKACIJA PRESEKA , GORNJI ŽABNJAK)
da li režete stabljiku pa sve zajedno na obradu dalje ili baš branje ručno,
da li se vozite po njemu ili sušenje pa lupanje trabljača ili šta već

imam 3 jutra zasađenoga :(nod):
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Teško da je formirana cijena...bit će kad ponuda krene.
Imaš kupca?
Nemam. Kod mene se prodaje samo prekupcima koji dalje prodaju u Zg.
CAPOZG@, ja sam davno imao slavonskog zelenog. i išlo je ovako, ručno čupanje cjele stabljike, sušenje,doma ili na njivi. i zatim cjelu stabljiku propuštao kroz komušač. i Onda čiščenje, tj propuštanje kroz vjetar( presipavanje s kante u kantu kad puše vjetar, ili napravljen neki ventilator, npr. od auta)
 
Posljednje uređivanje:

rebecca1

Novi član
Tu od
12 Lip 2014
Poruka
5
Znam, za takve kupce te i pitam. Mislim da smo si mi negdje jako blizu, nisam ti ja baš iz KC, više sam na međi KC-VŽ županije.:wink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Onda predpostavljam negdje oko Legrada, ja sam iz Poljanca.
 

rebecca1

Novi član
Tu od
12 Lip 2014
Poruka
5
Bingo! Pogodio si općinu.:drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Sini

Član
Tu od
20 Ožu 2011
Poruka
65
Ja sam napravio vršalicu posebno za grah. Ovih dana je upravo dovršavam i pripremam za farbanje. U nju ide čitava stabljika graha nakon cjelodnevnog sušenja na suncu. Nadam se da ću još stići napraviti i noževe za podsjecanje da ga ne moramo čupati. Posijano je oko jednog jutra i s obzirom na vremenske prilike pokazao se vrlo dobro.
:eek::
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Ja sam napravio vršalicu posebno za grah. Ovih dana je upravo dovršavam i pripremam za farbanje. U nju ide čitava stabljika graha nakon cjelodnevnog sušenja na suncu. Nadam se da ću još stići napraviti i noževe za podsjecanje da ga ne moramo čupati. Posijano je oko jednog jutra i s obzirom na vremenske prilike pokazao se vrlo dobro.
:eek::


poslikaj da vidimo i da naručimo :icon_e_geek: ili iznajmimo heheheh
 

Sini

Član
Tu od
20 Ožu 2011
Poruka
65
Strpite se malo. Bit će slike kad ofarbam i sastavim. Bit će i video u samom radu kad grah dozrije. Trenutno je potpuno rastavljena zbog farbanja pa nemam slika. Uglavnom, bio sam zadovoljan njenom funkcijom još prošle godine dok još nije bila potpuno završena.:D:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Capo, treba ti jedan oveći najlon na kojeg ćeš staviti sušiti grah...i vozilo kojim ćeš ga izgaziti...
...osobno ga ne režem, već čupam, jes da ima zemlje, al je zato teži na vagi...:eek::

jedan dan se suši i okreće rogljama na najlonu, a drugi dan ga od 3 p.m. gazim i sa jednom turbinom ispuhavam...

jesam primitivac, al je učinkovito...

...jedino kičma malo buba...ali to riješavaš tekućim lijekovima...:icon_jook:

...e da, zadnje ali ne i najmanje važno...sve to radi na nekom travnjaku....po mogućnosti održavanom (da trava nije oštra i ne probije najlon) i treba ga izgaziti dvaput!

jer fata je fata, ali dvaput je dvaput!
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
dvaput je dvaput istina heheh pokušavam za početek steći što više informacija da si olakšam koliko toliko posao, ,,,

dali ha stavljate u zamrzivač na dav dva protiv žižka kupio bi si hladnjak pa me zanim dali sto veći ili manji dali ga puniti do vrha ili do pola da ga brže rashladi ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh