• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Siguro ima neku upalu , izmjeri temperaturu, dali ima plikove po sebi ako ima to je vrbanac najbolje pozvat veterinara ako već nisi što prije to bolje, da da nekciju.[/Q
 
Posljednje uređivanje:

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Evo opet problemi!Krmaca danas prestala jest i trese se i nekake bomboce sere.
Ove godine mi sve naopako ide da pop.....:icon_pray:
Molio bih ako neko nešto pita jer ima problem a neko ga nešto savjetuje da taj koji je pitao da povratnu informaciju što se dogodilo . Hvala
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
E sori na zakasnjelom odg.
Na forumu sam preko mobitela kompjuter mi crko pa je malo kompliciranije preko moba.
Pa nemam pojma sta joj je bilo drugo jutro je bila sasvim u redu i sve do sad ko ce ga znat sta njoj je doslo???
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
jel ima klakav prirodni lijek protiv upale pluća kod prasadi oko 25 kg?

...pojedini poprilično ubrzano dišu, ne primjećujem baš da kašlju jer su vani u toru, i jedu, ali manje nego uobičajeno
 
Posljednje uređivanje:

mstruc3

Novi član
Tu od
30 Stu 2014
Poruka
7
imam i ja problema sa tim,odojci su počeli kašljati i proširilo se na još dva legla sad svi kašlju.Cijepil sam sa enroxilom 5 dana, smirilo se i sad se opet vratilo, sad sam ih sa geomicin retardom ali kašlju i dalje.Neznam više čime i kako liječiti. Molim savjet ako netko ima saznanja čime uspješno liječiti pneumoniju.
 
Posljednje uređivanje:

mstruc3

Novi član
Tu od
30 Stu 2014
Poruka
7
injekcija hormona (90) kn i za četiri dana se tjera.Tako sam ja riješio problem.
 
Posljednje uređivanje:

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
imam i ja problema sa tim,odojci su počeli kašljati i proširilo se na još dva legla sad svi kašlju.Cijepil sam sa enroxilom 5 dana, smirilo se i sad se opet vratilo, sad sam ih sa geomicin retardom ali kašlju i dalje.Neznam više čime i kako liječiti. Molim savjet ako netko ima saznanja čime uspješno liječiti pneumoniju.

Najbolje zna vetrinar! ali ne mora biti upala pluća mogu biti plućni crvi tako da treba probati dati neki antihelmintik dobar je Iverktin 1% ili nešto slično. mislim da ti se ne isplati kupovati jer je jako mala doza npr 1ml/33kg ako su odojci manji treba precizno dozirati.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Ja sam to rješavao sa Nilvermom i Biomectinom, sad se ne sjećam točno kako se Nilverm dozira, a Biomectin ide 1ml/33kg.
 

mstruc3

Novi član
Tu od
30 Stu 2014
Poruka
7
Najbolje zna vetrinar! ali ne mora biti upala pluća mogu biti plućni crvi tako da treba probati dati neki antihelmintik dobar je Iverktin 1% ili nešto slično. mislim da ti se ne isplati kupovati jer je jako mala doza npr 1ml/33kg ako su odojci manji treba precizno dozirati.
Mislim da nisu crvi jer ser proširilo na druga legla koji su još na sisi. To je virus 99%.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
imam i ja problema sa tim,odojci su počeli kašljati i proširilo se na još dva legla sad svi kašlju.Cijepil sam sa enroxilom 5 dana, smirilo se i sad se opet vratilo, sad sam ih sa geomicin retardom ali kašlju i dalje.Neznam više čime i kako liječiti. Molim savjet ako netko ima saznanja čime uspješno liječiti pneumoniju.

Najbolje je preventivno cjepljenje,al sad je kasno,prvi dan konbinacija tylan sa geomicin retardom,pa još dva dana tylan,nakon četvrti dan floron i za 2 dana ponovit,to se jedino pokazalo učinkovitim.
 

mstruc3

Novi član
Tu od
30 Stu 2014
Poruka
7
Najbolje je preventivno cjepljenje,al sad je kasno,prvi dan konbinacija tylan sa geomicin retardom,pa još dva dana tylan,nakon četvrti dan floron i za 2 dana ponovit,to se jedino pokazalo učinkovitim.

Hvala na savjetu za ubuduće! Sad me zanima kako ove sad spasiti. Do sad nisam imao s tim problema. Sad sam kupio dvije nazimice i jedna od njih je kliconoša.Sad odojci i od mojih kašljaju, jer su se vremenski zajedno prasile.
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Hvala na savjetu za ubuduće! Sad me zanima kako ove sad spasiti. Do sad nisam imao s tim problema. Sad sam kupio dvije nazimice i jedna od njih je kliconoša.Sad odojci i od mojih kašljaju, jer su se vremenski zajedno prasile.


To je konbinacija za lječenje oboljelih.
Preventiva je mikoflex vakcina kad su stari 3 tj.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Ja sam totalni početnik i iskreno ti ne mogu reći puno više od onoga što sam pročitao! Znači ono što ti je jako važno krmaču odvojiti od prasaca i to tako da se niti vide, niti čuju i onda ce se sigurno tjerati!! Takvih savjeta sam i ovdje na forumu pročitao, ne znam od koga su, ali sam pitao i susjeda koji ima tri krmače i on mi je isto rekao jer i on tako radi...

Eto danas nerast obavio poso.
Tek nakon sto sam poklo bravce i oslobodio mjesto u drugom svincu te u isti preselio krmacu da nije blizu prasaca ona se pocela 6.dan tjerat.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Super, matozdenci!!
Ako ona neće, ne pomažu tu nikakvi hormoni!!
A one koje se neće tjerati dok su mladi blizu nje su u pravilu dobre matere!!
Onaj tko drži "za sebe" bolje da ima takvu krmaču, nego da mora s njom u ukljestenje jer u suprotnom pogazi mlade!! Za velike uzgajivače je druga priča jer je njima svaki dan viška jednostavno gubitak!!
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Pa tako sam i ja razmisljao stvarno je bila dobra prema prascima i bilo mi ju je zao zaklat ili prodat radi toga mada su mi neki to i predlagali!
Samo neka ona i dalje bude majka kakva je i bila i ja super zadovolnan:cool2:
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
245
Pozdrav svinjogojci,molim par savjeta!Koji su vam osnovni kriterijumi pri izboru nazimice odnosno buduce krmace?Kako,na primjer,iz jednog legla odabrati potencijalno najbolju buducu krmacu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh