• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Znači nije moguče da uletiš jednostavno i veliš:Čuj stari imam viška,jel ti treba?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
jesmo tovili prijašnjih 15 godina...ali smo imali manje krmača pa je bilo mijesta i za tovljenike...daniels ako trebaš odojke znač gdje možeš nači pravu robu kaj ne?
cijena je isto dobra il ču morat do slavonije ravne.:drinkers::partyman:
 

Jakob

Novi član
Tu od
21 Sij 2008
Poruka
16
@matija case

želim samo upozoriti na jednu činjenicu kod danaca...

naime krmače su prvoklasne i sigurno nisi pogriješio ali...

...te krmače iziskuju nevjerovatanm remont... jer 4-5 prašenje je kod tih krmača ispod 10 komada!
Spominješ sizim... oni ih imaju i imaju taj problem.... mislim uvijetno problem jer rade remont češće nego bi radili s drugim pasminama!

pozdrav!
 
Posljednje uređivanje:

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
E,daniels,da smo svi takve sudbine ko ti!Izgleda da ti prodaja super ide.Istina je da kad je kriza da je teško prodat,al zamisli nekog ko živi direktno od toga,a nemože prodat.Npr. svaki mjesec da imaš osiguranu prodaju od 7 - 8 tovljenika i onda ti najednom stane i 2 meseca nikaj.Ili si prisiljen hraniti dalje,(gubiš na hrani) ili dati po nekoj sramotno niskoj cijeni kaj je puno češće,a krediti te stišću i nemožeš si pomoći.
A ak ti je to dodatni prihod uz neki stalni posel,onda možeš i pričekat ta 2 mj.da se cijene poprave,a ovak je to lutrija malo.
Neznam,možda nisam u pravu,al to je moje mišljenje.
e prijatelju nije bilo stalno tak bila je borba i dalje se svakodnevno borim,prednost mi je kaj imam jako velik krug poznanika,prijatelja i ja i žena radimo u takvim firmama da nam je komunikacija sa ljudima posao.
eto skoro 3g razglašavanja i svakagvog oglašavanja počeli su se vidjet i neki rezultati,košta to ne toliko novaca al vremena,živaca odricanja.

eto imal slučaj da sad i neču čovjeku prodat po nikoj cijeni,jel došel k meni daj mi 2 kom cca 110kg reko ajd poznamo se 20g velim mu 12kn/kg,a on da sam skup ima on nekog ko mu bu dal po boljoj cijeni,moš si mislit kak mu je dal rekel mu 14 bez klanja,pa se vratil k meni ja ga pitam Kaj je Anđelko ti dal tak dobru cijenu da si se vratil k meni da sad meni platiš 15.:rolfer:
jbg ekipa se skuplja u birtiji i ne krademo jedni drugima mušterije.
sam treba polagano i ne prevelike kolićine i dobro je.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
@matija case

želim samo upozoriti na jednu činjenicu kod danaca...

naime krmače su prvoklasne i sigurno nisi pogriješio ali...

...te krmače iziskuju nevjerovatanm remont... jer 4-5 prašenje je kod tih krmača ispod 10 komada!
Spominješ sizim... oni ih imaju i imaju taj problem.... mislim uvijetno problem jer rade remont češće nego bi radili s drugim pasminama!

pozdrav!

mislim da nije toliko problem u krmačama ako se radi dobar menađment na farmi naravno na manjim farmama nema sigurno tolikog problema kao što su to velike farme gdje nemože biti tolika briga oko krmača.Velike farme to sigurno znate imaju svoje i velike probleme sa zdravstvenim stanjima dok je to na manjim gospodarstvima puno manje, barem ja mislim tako ali velim nemora biti.vidjet čemo kako to bude išlo duboko se nadam da bude ok.sada se več prase 4. puta i ne vidimo problem.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Prijatelji moji,evo čitam danas na jednom drugom forumu,da ne reklamiram sad,o ishrani svinja i tako to.Kao osnovno spominje se kukuruz,ječam-kao izvor energije,pa soja kao izvor proteina,mesno i koštano brašno i uvijek neki premiks.
I ne bi tu nikakvih problema bilo da se ljudi ne žale da im je meso nakon klanja vodeno,neki čak iznose i pomalo zabrinjavajuće podatke.
Nije mi vrag dal mira i ja sam otišel do knjižnice,posudil par knjiga o svinjogojstvu i ima tu interesantnih stvari.
Mene muči sljedeće:U tim knjigama isto stoji kukuruz kao glavni izvor energije,pa ječam,i onda dolazi soja kao najvažniji i najbolji izvor proteina i na kraju premiks.Znam sad da treba to sve biti u odgovarajućim postocima,ali u tim knjigama nema nekih bitnih razlika u postocima kod tovljenja svinja u različitim periodima.
Jel se kome od vas desilo da ima takvo vodeno meso,jer pregledavajući prethodne stranice ima sličnih receptura,ali samo u jednoj ili dvije sam našel soju?
Da li sušena lucerka može zamijenit soju i jeli bolja od soje?
Jer badava mi velik prinos tova po danu,ako je kvaliteta nikakva.
Znam da ima tu još dosta čimbenika od pasmine svinje i sl,al najveći problem koji mene muči je zašto se javlja to vodenasto meso?
Je li to soja,mesno i koštano brašno,premiks ili nekaj 16-to?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ovak otprilike ja delam i nije mi meso vodenasto il da mi mast se neče stegnut.
naaprotiv čak mi se čini naspram ovog u dučanu tvrdo i suho.
u kobasice moram stavit špeka onog od leđa da nisu suhe.

50kg kuruze
20kg ječma
10-15 kg pšenice
10 kg zobi
10 kg sana premiuma a to je soja i premix
7-8kg posija od raži
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Daniels,kolko dođe Sano premium,da sad ne nazivam po dućanima?Neki su se bunili da im je Sano loš i da nisu imali dobra iskustva,neki da je dobar i tak.Kolka su pakiranja Premiuma i da li bez Sana imaju taj prirast kao i snjim?
Negde sam čul da mljevena djetelina lucerna povoljno utječe na prirast i djeluje također kao izvor proteina.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
143kn 25kg.definitivno nije isti prirast.gle ja sam zadovoljan a mečem ga skoro upola od propisane norme.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
143kn 25kg.definitivno nije isti prirast.gle ja sam zadovoljan a mečem ga skoro upola od propisane norme.

Ima @daniels pravo, ja sam nedavno prešao na sano i bolji je od tsh-a manje ga ide a cijena je 15 kn više za sano 25 kg.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ja sam probal sa TSH i to nje valjalo nisu hteli to jest i to praščiči koji prije nisu dobivali nikakvih smjesa,kad sam dal sano tukli su se za hranom,
nije da ih hvalim al hebi ga meni se pokazal dobrim.
@Pele znaći paše pajcekima?
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ma si lud, upola manje premixa a tuku se za hranu, evo sad imam turu odojaka dihli su se za 2,5mj do oko 22-25 kg i idu van a onak bi tek imali oko 20 kg i 3 mj stari.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
a kaj bi tek bilo kad bi ga stavljal/i u punoj propisanoj dozi.
jbg da ni skup uz i ovak skupu proizvodnju,nebi bilo baš isplativo.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Koliko je kod vas premiks pigi, ja ga kupujem za ispod 180 kuna za 25 kg.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
nekaj oko 165-170kn,slabo sam ga kupoval pa nis siguran koliko je točno.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Da su ovi u gradu pametni došli bi fino na selo, dogovorili i odvezli svinjske polovice, ali oni radije kupuju trgovačkim centrima trećerazredno meso tko zna u kakvom stanju, možda puno kemikalija.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
E nije fora kad on mora još i na selo ići,pa kad sve zbroji ispadne ga skuplje nego u supermarketu,a tamo još bude i zapakirano odmah.Uostalom,svakako ispada skuplje meso kad bi mu klao u polovice,jer da je jeftinije,našli bi trgovci opet jeftinije meso za svoje police.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Abrkili mislim da nisi u pravu.Kad čovek gleda sveukupno dođe ga jeftinije nego da kupuje u dućanu.Uzmi samo da kila čvaraka dođe oko 120 kn,a prosjek mesa je oko 25 kn/kg.Sad sve ovisi o tome kolko je čovek lijen da dođe na selo i da si da tolko truda da kupi pajceka,a o kvaliteti mesa nečemo.Na netu sam našel gde se iznosi podatak kako je iz Čilea uvažana svinjetina po 1 KN/kg.Pa zamisli onda kolka je zarada naših vladajućih idiotina!Čileancima je bolje odgovaralo da ga daju nama po toj cijeni nego da ga voze u spalionicu!A iz prve ruke znam čoveka koji je za jednu našu poznatu firmu vozil iz Danske meso slične "kvalitete" kao i ovo iz Čilea i ljudi su bili presretni kad je dolazil.Pa onda da to procuri malo više u javnost neko bi se opekel,ali sve je to mafijaški potkovano,a i marketinški trikovi su danas skoro zamijenjeni filmskima.
Pozdrav!
 

Najnoviji postovi

Na vrh