• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
Naravno, firkant je ali mi se ne skida tanjur pošto je više na sredini dok ne nabavim drugi za zamjenu.

Iskreno ne znam, ali jedan tanjur je puknuo bas na mjestu gdje su se dodirivali, na lijevoj bateriji. Tako da smo i njega mijenjali.
Imam isti problem, moram mijenjati disk na istim tanjuračama, koji je promjer rupe na disku?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
trebam promjeniti sve lezaje na olt 20. kak se to skida dole da se isti zamjene?
skinuo sam vanjsku maticu na prednjoj lijevoj banci, dva distancera i prvi tanjur. dosao do vanjskoj lezaja i ne znam dalje. nisam mogao izvaditi onaj bolcn koji drzi unutarnji nosac za lezaj, izmedju zadnjeg tanjura i predzanjeg jer mi diskovi smetaju..ne znam metodu rada da se to napravi.

ovakva tanjuraca
tanjurace-olt-20-diskova-slika-58346463.jpg
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,641
Trebaš odvojiti cijelu bateriju. Na ovom kučištu od lagera odšarafiš gornja 2 šarafa, na vanjskom i unutarnjem lageru. Ak zapneš negdi javi se još.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
pa da, glupan. skinem samo te sarafe kaj drze kuciste lagera za nosace i banka je odvojena. bolcne nisam ni trebal dirati.
i kako dalje? s druge, unutarnje strane je nekakav poklopac i kockasti kraj osovine.
skinuo sam na vanjskome lageru sve sarafe sa kucista lagera i majka ga ne bi razdvojila. krivo sam nesto.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,641
Ta osovina i je kockasta. Nisi ništa krivo nek je vjerojatno lager zahrđal za osovinu. Ja sam svoje moral rezati. I kad skineš lager, onda možeš unutarnju stranu kučišta izvaditi... I tak dalje.
Neznam jel ti bu kaj pomoglo, al imam samo ovu sliku
IMG_20190223_125641.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20190317_101918.jpg
    IMG_20190317_101918.jpg
    256.4 KB · Pregleda: 53

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Zanima me da li je ova tanjurača Tanjurača od 16 diskova dobra za IMT 533, koja je cijena polovne, da li ima problema sa njom. Hvala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
More on vleći i s 20 diskova, pa radije gledaj te.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Imam malo površina, za vrt, moguće oko voćaka, u vinogradu ili za kakvu manju oranicu tako da bi ista bila uredu za moje potrebe. Ova je oltova samo ne znam kako se cijene kreću na šta treba paziti itd. Pitanje je i to koliko ta tanjurača uopće usitni zemlju, da li samo površinski sloj ili ide dublje.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,363
Tanjurače ti razbijaju velike grude (oranje), ne sitne puno zemlju. A dubina ... 16 diskova dosta lagane pa vjerojatno ni ne mogu duboko u zemlju.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Kakvih 16 diskova...
 

Prilozi

  • IMG_20190701_203423.jpg
    IMG_20190701_203423.jpg
    167.5 KB · Pregleda: 66

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Stavio sam 135 kila utega na svoju 16 diskova i sad radi dobar posao.
Radi bolje od 20 diskova leskovacke jer nema neobradene zemlje po sredini.
533 ide i sa 16 i sa 20 samo sto 16 nema bas u ponudi.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Ali ja sam na brdu i kako ću uz brdo ako moram stavljati utege, i moj susjed stavlja utege odnosno dijelove od traktorskog motora ali on ima ravnije i šire površine i jakog zetora, za sada ima ponuda za 2 tisuće kuna 16 diskova ali vjerojatno bez utega napravi posao kao i drljača ili malo bolje usitni zemlju. onda čemu kupovati.
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
tko sve u hrvatskoj drzi nove tanjurace v-28 diskova,za sad cuo samo za masivu bjelovar ali cine mi se slabe
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Lagro d.o.o, poslovnice u Vinkovcima i Nedelišću. Nove Consum Comet 2.8 tanjurače, V, srbijanska proizvodnja po licenci V&N-a.


Jedna je kod mene u vlasništvu 3 godine i mogu reći da sam zadovoljan, mada bi mi više odgovaralo zbog težine da sam išao na vučenu izvedbu, ali što je tu je.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Agro Kolarić iz Komletinaca proizvodi svakakve tanjurače.
 

Najnoviji postovi

Na vrh