• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjuranje

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Ja sam laik,pa da vas pitam nešto.... kod prvog prolaza tanjurače moraju biti što više u X,a kod drugoga skroz izravnane... tako,ili obrnuto???
 
C

Cvarak

Guest
Mrki88 kaže:
Ja sam laik,pa da vas pitam nešto.... kod prvog prolaza tanjurače moraju biti što više u X,a kod drugoga skroz izravnane... tako,ili obrnuto???
pa koliko ja znam...kad su u x onda vise lome brazdu ali ti rade malo brdo zemlje u sredini nakon prolaza....a naravno kad izravnas nakon prolaza ostaje sve ravno... e sad ovisi koliko ti to puta prolazis...
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
malo tanjuro ostatke suncokreta pa evo mal slika:
i696532_DSC01179.JPG

i696533_DSC01183.JPG

i dosta za danas
i696534_DSC01184.JPG
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
TX75 kaže:
lijepo ga gaziš lijepo :D
glazba 8)
kad mu je mala tanjuraća pa se igra snjom i ideeeeeeee
 
K

KRESO

Guest
malo tanjuram ovih dana čekajuči kišu , dakle torpedo i tof 33 , mislim da mu je to malo mala tanjurača , čini mi se da bi mu vučna od 32 diska bila taman ....

SDC11464.jpg


SDC11466.jpg


SDC11467.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
mislis da mu je to malo? :scratch

to mozda zato sto sada nejde duboko u zemlju. pricekaj da probas u oranju kada potone do osovina ;)

jesi to kupio ili si posudio od nekoga? kako si zadovoljan s njom? pretpostavljam da te ne ljulja jako u transportu, ne zovu ga dugom devetkom uzalud.. :)
 
K

KRESO

Guest
..ja.. kaže:
mislis da mu je to malo? :scratch
pa da nekako ju ni ne osjeti

..ja.. kaže:
to mozda zato sto sada nejde duboko u zemlju. pricekaj da probas u oranju kada potone do osovina ;)
možda će onda biti teže , ali nemam običaj nešto puno tanjurati po oranju jedino ako ima puno busa i

..ja.. kaže:
jesi to kupio ili si posudio od nekoga?
posudio od kolege - sad sam u fazi isprobavanja dok se neodlučim za tanjuraču

..ja.. kaže:
kako si zadovoljan s njom?
nije loša , ali mislim da je ona tof 33sp bolja , čini mi se da su ovojoj mali ležajevi i da je možda mrvicu lagana (800 kg) dok je tof sp 100 kg teža

..ja.. kaže:
pretpostavljam da te ne ljulja jako u transportu, ne zovu ga dugom devetkom uzalud.. :)
ni nezna da ju nosi
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
KRESO kaže:
možda će onda biti teže , ali nemam običaj nešto puno tanjurati po oranju jedino ako ima puno busa
...
nije loša , ali mislim da je ona tof 33sp bolja , čini mi se da su ovojoj mali ležajevi i da je možda mrvicu lagana (800 kg) dok je tof sp 100 kg teža

to je onda druga stvar ako tanjurace koristis samo za takve poslove..

vidis, nisam ni znao da ima vise verzija tof-a.. zbog cega je sp tezi od obicnog tofa? jel ima jos koja razlika osim lezaja i tezine?
 
J

jokapz

Guest
Tanjuranje za uljanu repicu....

[youtube:icc8u2og]gJ6V6l0uipk[/youtube:icc8u2og]
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
dosta puta sam gledao tu stranicu a nisam registrirao razliku.. treba nekada citati i s razumjevanjem :roll:
moje su obicne tof 33, tj po plocici tof 33n..
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Stric tanjurao u subotu za žito, drugi trag:
[youtube:27lvmu4g]JQ4jOtfquc0[/youtube:27lvmu4g]
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Imam zetora 6911,kupujem tanjurače 28 diskova sve nazubljene.pa me zanima koje su bolje OLT ili Leskovac,neki mi kazu da leskovačke bolje idu u zemlju ali imaju drvene lezaje,pa bi volio cuti Vaše misljenje...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Evo mogu reći da sam imao Leskovačke nazubljene sa 24 diska, u meku zemlju su išle lijepo, u jaču, tvrđu malo teže... Nazubljene diskove svakako preporučam, a što se tiče ulaska u zemlju, pogledaj težinu na obje tanjurače i pogledaj razlike pa se odluči. Inače, osobno mislim da su offset V tanjurače puno bolje u radu (imam ih doma)...pa razmisli i o toj opciji. Znači V, a ne X tanjurača
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Danas sam isao gledati jedneOlt 28 nazubljene(rabljene) u Bjelovar,ali su varene na glanoj osovini(gdje se kaći ruka)nisam ih uzeo jer neznam je li jos što pomotano,kad sam pitao gazdu da ih digne da vidim da nisu osovine pomotane ,nije htio,pa sm od njih odusto ,tražio je 900eura
 
V

vedo

Guest
Neznam da li je već ovo neko pitao ali koje su bolje tanjirače: X nošene ili V nošene :?:
 

Najnoviji postovi

Na vrh