• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tegljenje drveta iz sume

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
nije šumski neg živičnjak tvrd ko kamen,trupac je bil 80-90cm promjera.
nije mi se više dalo radit sutra ga okrenem jel ga dolje nisam prerezal,svaki kotač 2-3 puta lupim i tisučak je u đepu.a brk ide u cjepanice računam da ima 5m,cca 2000kn za jedno popodne ;) .eh da je tak svaki dan. :D

puknuti taj i još tri kaj su iza su več prodani ja ne rušam dok se ne da pol para i ne istovaram dok ni ostatak u đepu.
drva za sebe sam več poprilično navozil ovo sad ide u prodaju.
jebi ga kaj su ljudi postali zahtjevni,neče cjepanice neg odma za peč meni ok kičma manje trpi a i 250kn/m hrasta je dobar posel.
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
daniles koja ti je ona štilovka čini mi se da ti nije lanac dobro zategnut :scratch
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
029, 14g stara sam ju jednom posudil i nikad više.
malo ga trebalo dotegnut novi je još danas prvi dan na poslu :lol:
a koliko se napili danas ni ni čudo 4l mešunga sam spalil.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
evo i ja moje makine pripremam za tegljenje
veceras zamijenio klip na mojoj STIHL-26 a ovih dana sakupljam materijal za jos jednu sumsku prikolicu

a vitlo jos nisam uradio posto sam dao jednu osovinu da se na njoj ureze kajla i nikako da to zavrse :evil:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
imam i 038 magnum al ova mi je puno draža ne ubije ruke tak a nije nešto slabja,kaj je zanimljivo obje imaju 8kg isti mač i lanac sa 029 milina delat imam osječaj da je u pola lakša.
tak da mislim da bum 038 prodal sused svršava na nju. i planiram uzet nekaj oko 060 da stavim mač bar 60cm,za ovak macane kad nalete.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
a morat cu i ja nabaviti nesto za macane , imam husku 268 ali je prilicno razdrndana i trebala bi joj zamjena
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
eto zaboravih prije par dana uslužno rušal ,izvlačil, i zrezal na cjepanice milina za radit,joha,vrba ,jasen i par hrastiča bilo,strikan kojem sam to radil sam je poslje otkapčal lanac i pazil na gemište.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
Mi smo isto bili u šumi prije mijesec dana pa evo slike.
Uzbrdo.
1020679.jpg

Nizbrdo.
1020692.jpg

Roba.
1020691.jpg

I raketa koja je to napravila.
1020694.jpg
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
savoris kaže:
a morat cu i ja nabaviti nesto za macane , imam husku 268 ali je prilicno razdrndana i trebala bi joj zamjena
meni je ostala od dede ova 038 al nevolim s njom delat jednostavno teška i ubije ruke,rađe ju prodam dobre novce mi sused daje ja još tolko dam i imam novu neku mrcinu kad zatreba da imam,išlo je i sa 029 al ipak je ovo malo njoj previše za takve treba dobar stroj.
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
ništa bez IMT-a :D ,bome je veliko blato koliko ste vukli najviše s njim,jel ono tajfun 4t,kakva su to drva?
daniels stihl 064 se igra s takvim trupcima,ja bi ti nju preporučio,nije preteška za raditi s njom
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
To je Krpan.
Drva su agacija.
Taj IMT nema šperu ali dobar pilot.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ma i ja si tak gruntam da bi uzel gledam evo ove isključivo nove dolaze u obzir
MS 650 84,9 ccm, 4,8/6,5kw/ks.
a ovoj na zimu sam servis dobar napravim jel trebat če joj,do sad sam cca 80m napravil i još toliko treba,ona je o.k do 35-40cm promjera al ozbiljni trupci traže i ozbiljne strojeve. :D
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
ako se ozbiljnije baviš šumom treba imati veliku pilu za rušenje i rezanje debelih i obavezno neku manju za kresanje i lakša drva jer će ti dopizditi kresanje sa velikom,650 je dobar izbor dal znaš kolka je cijena od nje,ja bi se isto ponovio jer je prošlo vrijeme od 056
muhaničar šta vi radite sa agacijom jel ložite s njom ili nešto drugo,mi je koristimo za stupove za ograđivanje...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
nenad393 kaže:
ako se ozbiljnije baviš šumom treba imati veliku pilu za rušenje i rezanje debelih i obavezno neku manju za kresanje i lakša drva jer će ti dopizditi kresanje sa velikom,650 je dobar izbor dal znaš kolka je cijena od nje,ja bi se isto ponovio jer je prošlo vrijeme od 056
muhaničar šta vi radite sa agacijom jel ložite s njom ili nešto drugo,mi je koristimo za stupove za ograđivanje...

kod mene u popovači u stihl trgovini ms 650 7,300,00kn sa lancem i vodilicom, neznam koja dužina vodilice....
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
muhanicar kaže:
To je Krpan.
Drva su agacija.
Taj IMT nema šperu ali dobar pilot.

Pa nisam znal da i ti imaš krpana!
Kak se fegič nosi znjim?Si zadovoljan?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
nenad393 kaže:
ako se ozbiljnije baviš šumom treba imati veliku pilu za rušenje i rezanje debelih i obavezno neku manju za kresanje i lakša drva jer će ti dopizditi kresanje sa velikom,650 je dobar izbor dal znaš kolka je cijena od nje,ja bi se isto ponovio jer je prošlo vrijeme od 056

do sad se nisam bavil oziljne šumom,al kak sam ostal bez posla jbg imam vremena a nemrem da niš ne delam,imam traktor,motorke pa zakaj ne radit i zaradit nešto,imam nešto svoje šume,pa xy kombinacija. jedna mi je da sam dobil 3 hrasta cca 20m ima u njima treba ih srušit i maknut sa zemlje(prodaje se a vlasnik u stanu)
gle znam da nije jeftina ali ova je praktički nova nebi mi sused daval tolke pare za nju da ju nezna,deda ju nije isto niš koristil a sused se zakačil ko pijan za plot.
prodam nju nekaj iz svoje šume drva i eto je praktički badava.a kak stvari trenutno stoje trebal budem još 70m drva sigurno a još se bu tu našlo za koji metar,pa nekaj uslužno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
puki22 kaže:
muhanicar kaže:
To je Krpan.
Drva su agacija.
Taj IMT nema šperu ali dobar pilot.

Pa nisam znal da i ti imaš krpana!
Kak se fegič nosi znjim?Si zadovoljan?

To nije moje nego od kuma.
A ferac pa vidiš.
 
D

domagoj

Guest
Elvo kaže:

Elvo, Da li dobro vidim da je to MB trac? Koji je model?
Možete li malo opisati iskustva i kako ste zadovoljni s njime?
 

Najnoviji postovi

Na vrh