• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled - signalni trokut

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
dali netko zna koje dimenzije mora imati zastitna ram?? gdije se mora montirati dali mora imati neke specifikacije????
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Ne traže ništa takvo da je ram propisan dimenzijama.Vele napraviti ram od kvadratne ili okrugle (npr. 1 1/4")cijevi,učvrstiti na čvrsto mjesto(blatobran,šasiju) nadvisiti iznad vozača i prolazi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Mrk kaže:
Ne traže ništa takvo da je ram propisan dimenzijama.Vele napraviti ram od kvadratne ili okrugle (npr. 1 1/4")cijevi,učvrstiti na čvrsto mjesto(blatobran,šasiju) nadvisiti iznad vozača i prolazi.
Ako već netko radi okvir, nek ga napravi kak spada. Znači, pravokutna cijev 80 x 50 x 4(5) mm. Mora biti iza vozača, tak da ako se traktor osovi da ostane na okvir i da se nemre prekantati natrag (ne pri tebi, već na ravnom polju).
I još nekaj: okvir se mora OBAVEZNO držati za trube s U šarafima ili pločama gore-dolje (dakle onak kak su na IMT-u pričvršćeni blatobrani), a ne samo zašarafiti na trube s gornje strane. Ovo se odnosi na zaštitni luk s dva stupa, a ako ima četiri stupa, onda može biti i od 5/4" ili 6/4" cijevi i može biti šarafljen direktno za trube.
To ovi naši na tehničkom ne gledaju, a trebali bi, jer bolje je imati traktor bez zaštitnog okvira nego s preslabim okvirom.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ZJ kaže:
Mrk kaže:
Ne traže ništa takvo da je ram propisan dimenzijama.Vele napraviti ram od kvadratne ili okrugle (npr. 1 1/4")cijevi,učvrstiti na čvrsto mjesto(blatobran,šasiju) nadvisiti iznad vozača i prolazi.
Ako već netko radi okvir, nek ga napravi kak spada. Znači, pravokutna cijev 80 x 50 x 4(5) mm. Mora biti iza vozača, tak da ako se traktor osovi da ostane na okvir i da se nemre prekantati natrag (ne pri tebi, već na ravnom polju).
I još nekaj: okvir se mora OBAVEZNO držati za trube s U šarafima ili pločama gore-dolje (dakle onak kak su na IMT-u pričvršćeni blatobrani), a ne samo zašarafiti na trube s gornje strane. Ovo se odnosi na zaštitni luk s dva stupa, a ako ima četiri stupa, onda može biti i od 5/4" ili 6/4" cijevi i može biti šarafljen direktno za trube.
To ovi naši na tehničkom ne gledaju, a trebali bi, jer bolje je imati traktor bez zaštitnog okvira nego s preslabim okvirom.

1/4" je premalo slazem se sa time
ali zasto se mora staviti ram na trube od iza
vecina vinogradar MF Landini cak i IMT imaju ram ispred vozaca koi se moze spustiti naprijed!

jer meni za masline bude smeta ako je nonstop gore
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Za sad policija na cesti ne kontrolira da li imaš ram ili ne, ja sam napisal kaj je dovoljno da traktor prejde na tehničkom pregledu ili za slučaj ako se poslje skida ako smeta. Zavisi od godine proizvodnje traktora jer prije registrirani nemoraju imati taj ram.
Slažem se ako se radi taj ram treba ga napraviti da služi svrhi.
Dakle 1 1/4"= 5/4"= 42,4mm
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Pozdrav! Trebao bih registrirati traktor, dali znate kolika je cijena prve registracije i ostalih popratnih troskova u vezi registracije za ove traktore?
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ivan33 kaže:
Pozdrav! Trebao bih registrirati traktor, dali znate kolika je cijena prve registracije i ostalih popratnih troskova u vezi registracije za ove traktore?
zavisi od snage traktora,tj kolko buš platil osiguranje,ako imaš hittnera mislim da oko 800-900 kn
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Pozdrav forumaši!
Bil sam prije par dana na tehničkom s Ursusom(prva rega dok je kod mene)
Prije toga sam bil na tehničko da provjerim dali teba taj tokut,ram... ili bilo kaj drugo kaj nemam.Veli čovjek netreba ništa,samo dojdi!

Ja došal nakon kojih 2 tjedna i veli da je sve ok al da nema trokuta!(isti čovjek)
Pitam ja njega ko je lud :scratch :scratch :scratch
Veli on meni da nemre napravit tehniči bez trokuta :evil:
Onda mi je počela iti para na uha ko koga je.. :?:
Videl je muž da vrag šalu nosi i da nisam raspoložen za podmazivanje"trokuta"
Pa veli On"bumo ga od naprijed poslikali" :?: :!:

Znači to su moja iskustva sa trokutom!
Sad ga bum stavil jer sam čul da i "kontrola leta" puca na trokute! Zna netko kolika je kazna ako nemaš trokuta?
Samo mi fali da me sadjoš oni cijepe, sad di sam konačno registriran i legalan...
Stavil bi ja njega i prije da je rekel da ga trebam!

Pozdrav
 

kukuruzovina

Novi član
Tu od
3 Svi 2010
Poruka
3
Novi sam ovdje,i zelim pomoci ovoj temi do kraja,pa se bas i ne snalazim, ak je neko zainteresiran za "SIGNALIZACIJSKI TROKUT" od Aluminijja debljine 2mm. cija bih cijena bila 50kn. neka mi se obrate na P.P. ili meil hladno@gmail.com pa vam saljem HP-Expresom na kucnu adresu ..
Slike budem stavio ako se snadjem ,ak ne neka mi se zainteresirani bolje jave na pomjenuti meil..
za vise kom. moze popust..

NE UMJEM SLIKE STAVITI AK NEKO MOZE DA MI POMOGNE???
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Pozdrav i dobrodošao..
Budem ti ja pomogao sa slikama:
-klikneš na tu stranicuhttp://www.imagesforme.com
-klikneš na tipku browse i odabereš sliku koju želiš
-pritisneš UPLOAD
-pričekaš nekoliko sekunda
-kopiraš link ispod slike iz polja FORUM KOD ovdje u polje odgovor i pritisneš Pošalji

Ako nebude radilo objasnim drugi postupak..
 

kukuruzovina

Novi član
Tu od
3 Svi 2010
Poruka
3
trokut1a.jpg


trokut2a.jpg


trokut3a.jpg




evo slike su gore
zbalija
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Interesantno, nisam tih gluposti videl niti u Sloveniji niti u Austriji kao obavezne.
Jedino Hrvati moraju biti veći katolici i od samog Pape :roll:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
ZJ kaže:
Interesantno, nisam tih gluposti videl niti u Sloveniji niti u Austriji kao obavezne.
Jedino Hrvati moraju biti veći katolici i od samog Pape :roll:
To nisu gluposti nego biznis. ;)
Trokutom dobijemo smanjenu vidljivost na lijevi rerovizor i kad to prokuže novi biznis. Ugradnja unutarnjeg retrovizora.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
muhanicar kaže:
ZJ kaže:
Interesantno, nisam tih gluposti videl niti u Sloveniji niti u Austriji kao obavezne.
Jedino Hrvati moraju biti veći katolici i od samog Pape :roll:
To nisu gluposti nego biznis. ;)
Trokutom dobijemo smanjenu vidljivost na lijevi rerovizor i kad to prokuže novi biznis. Ugradnja unutarnjeg retrovizora.

Ja bum sebi ga montirao odostraga na sjedalo, same bude male vlekel na lijevu stranu.
ako bude ima zaprav dobre, ake ne nek se j...u.
Upravo tak to je jedan velik biznis na kojem bude netko zaslužio i zgrnul lijepe pare
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
imam 4 traktora ni na jednom nemam trokut jer sam u 10mj obavio tehnički ,OK imam jedan koji sam kupio reda radi ali mi stoji u radioni, kamo god da ga staviš na traktor samo smeta

glupost su ti trokuti ali jos veće budalaštine kaj ljudi u mom kraju moraju i traktore na novo lakirat :lol: nemres vjerovat,jer ne mogu proći tehniči a da ne govorim o ostalim stvarima.....strašno :shock:
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
markach kaže:
glupost su ti trokuti ali jos veće budalaštine kaj ljudi u mom kraju moraju i traktore na novo lakirat :lol: nemres vjerovat,jer ne mogu proći tehniči a da ne govorim o ostalim stvarima.....strašno :shock:

Inace ih ne puste na tehnickom? :scratch
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
bas sam jučer išao gledat jedan stariji zetor koji treba farbat jer neće više prolazit na tehničkom,ali zamisli traktor je od '74 garažiran,redovito servisiran,kod 1vl.,jos nema ni generalku i stvarno nije hrđav malo boja apšisala ....ali ne prolazi čak treba prve dvije gume mijenjat i to tako da desnu stavi na lijevu stranu i obrnuto
i to nije jedini slučaj ovi kod nas traže malo previše....
 

Najnoviji postovi

Na vrh