• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled - signalni trokut

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Nemoj tak.
Taj posel je tom pederu kruh, a slika koju je obavezan uslikati dolazi baš odozada pa bi on, ako bi neko tu sliku videl mogel ostati bez svog kruha, kao i njegova dječica ..................
Taj peder nije zakon izmislil nego ga samo sprovodi ;)
svaka čast muhanicar, i ja sam za to, ako nešto neznaš..proući...pa onda komentiraj...a ne odmah uvreda...zato što ja to nisam znao...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma istina ,nije taj jadničak kriv nego neka budaletina koja ja smislila zakon prije neki dan,baš čekam jesen da vidim šta me čeka ja na oba nemam kabinu:axe::axe::axe:,budem ga stavio na auspuh:finga::finga::finga::finga:,jebo trokut ako te pijana budala zaskoči pod gasom
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Fino sam danas vratio kući mog zekana jer kaže p...r da signalni trokut ne smije biti vani na blatobranu gdje stoji već dvije godine nego na zadnjoj šajbi sa unutrašnje strane.
Obrazloženje : trokut zaklanja vidno polje retovizora.

Pitam se kad se promjenio zakon ili pravilnik , te kako kad ga metnem na šajbu - onda ne vidim iz kabine nazad ništa.
Dajte da čujen kako je dalje jer na rubu sam živaca da puknem i j...m mu nanu federsku.

Ne želim reći da kolege koji su ovo već komentirali nije u redu ALI mislim da sam komentar nema veze sa trokutom ni poslom :( ako je nešto novo izašlo mislim da bi nas sve trebalo zanimati da se i sami prilagodimo na vrijeme ako možemo !!! Ni meni se NE sviđa da dođem na teh. a tamo me neko vrati jer trokut nije na mjestu novog zakona ,,,,,, a ja iako sam znao pravio se pametan ,,,,,,,,,,,,,pa ljepo zapali kući pa traži novo mjesto TROKUTU :!:
Prijatelju ,,,ja bih te zamoliou ime svih nas koje to zanima da ponovo odeš u stanicu gdje si vršio teh pregled i ljepo pitaš , gospodina da ti kaže GDJE TO PIŠE u zakonu te da možemo svi zajedno to ljepo pročitati ( što ti on MORA REĆI ) jer zakon nije tajna a znamo da ga moramo poštivati svidjelo se to nama ili NE ,,, a ako dotićni gospodin slućajno nezna ,,,,,,,,,,,,,,, tada ti ostaje njegov predpostavljeni koji če sigurno naći zadovoljavajzuće rješenje ,,,,,,,,,,, ali negdje mora pisati ,,, a ako ne piše ,,, hmmmmm dalo b ise jako zakomplicirati s obzirom na zaposlenika :oops:
 
I

ihorzic

Guest
Da ljepo su kolege stale u obranu pregledača ,da se nisu upitali kad se zakon promjenio i da li u opće je.
Sa druge strane uredno podržavaju te iste ljude koji ugnjetavaju ( pojedinci ) jadni narod koji spaja kraj sa krajom.
Da li se netko zapitao slučajno od koga oni žive i dobivaju plaću , te da li je itko od ljudi koji rade u stanicama ikad išta spomenuo u korist seljaka i nepravilnostima koja se dešavaju.
Pitam se da li je Vama pojedincima logično da zaklonite zadnju šajbu u kabini i ne vidite pozadi radni stroj ili ne daj Bože kad se kvaće strojevi sa nekim - kakva je preglednost.

I da pitao sam ga za pravilnik - odgovor je bio kako on zna svoj posao.
Odite na stranice Centra za vozila Hrvatske Vi kojim je jasno njegova reakcija i pronađite promjenu pravilnika.
Ako ga nađete ja se duboko ispričavam svima koji tako tvrdite.

I zadnja stvar u svim nelogičnostima je to što u Zakonu u prometu RH ne postoji kaznena odredba kojom Vas može temeljni prometni policajac kazniti zbog ne nošenja trokuta.

Da , mogu podnijeti reviziju pregleda , traje minimalno 20 - 30 dana i ja u među vremenu ne smijem na cestu.
Pa da sam i u pravu moram ići na privatnu tužbu koja traje u takvim slučajevima preko godinu dana i upitan je rezultat.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Da ljepo su kolege stale u obranu pregledača ,da se nisu upitali kad se zakon promjenio i da li u opće je.
Sa druge strane uredno podržavaju te iste ljude koji ugnjetavaju ( pojedinci ) jadni narod koji spaja kraj sa krajom.
Da li se netko zapitao slučajno od koga oni žive i dobivaju plaću , te da li je itko od ljudi koji rade u stanicama ikad išta spomenuo u korist seljaka i nepravilnostima koja se dešavaju.
Pitam se da li je Vama pojedincima logično da zaklonite zadnju šajbu u kabini i ne vidite pozadi radni stroj ili ne daj Bože kad se kvaće strojevi sa nekim - kakva je preglednost.

I da pitao sam ga za pravilnik - odgovor je bio kako on zna svoj posao.
Odite na stranice Centra za vozila Hrvatske Vi kojim je jasno njegova reakcija i pronađite promjenu pravilnika.
Ako ga nađete ja se duboko ispričavam svima koji tako tvrdite.

I zadnja stvar u svim nelogičnostima je to što u Zakonu u prometu RH ne postoji kaznena odredba kojom Vas može temeljni prometni policajac kazniti zbog ne nošenja trokuta.

Da , mogu podnijeti reviziju pregleda , traje minimalno 20 - 30 dana i ja u među vremenu ne smijem na cestu.
Pa da sam i u pravu moram ići na privatnu tužbu koja traje u takvim slučajevima preko godinu dana i upitan je rezultat.

isti PISMENI UPIT upućen na tri primatelja ( da se na svakome vidi kome si sve uputio , sa kraćim osvrtom na rijeći djelatnika ,,,,,,,,,,, bez brige AKO je u pravu neće imati nikakakvih problema ), VODITELJU STANICE ZA TEH PREGLED , i vlasiku stanice za teh pregled , te nedležnoj policijskoj upravi ,,,,,, sigurno češ dobiti kvalitetan odgovor u roku par dana i sve će biti jasno :D a pisati u zakonu mora a sa time moramo na zahtjev svi biti upoznati !!!!!
 
I

ihorzic

Guest
Da mislio sam uz te poslati i sedmoj sili na višu distancu i posebno Grguriću u plodove zemlje - po meni je dobra tema za pisanje , jer ja imam stvarno kompletan traktor i sve OK na njemu a da me zbog jednog trokuta ,.. NEMA SMISLA
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
to si tak naletio na jednog kretena iz mase pa netreba dizat prašinu odma, a da se išta i promjenilo u zakonu glede toga, opet ti nemože ništa do idućeg teničkog, a ako nije neš kak treba biti, nemožeš ni registrirati, bar tak mislim da treba biti..i to još sunjski biseri iz policije... hahahahaha
 
Posljednje uređivanje:
I

ihorzic

Guest
da, ti si mi blizu i sigurno poznaš tog luđaka koji dolazi kod mene raditi.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
da, ti si mi blizu i sigurno poznaš tog luđaka koji dolazi kod mene raditi.

ja sam s 2 strane save, ali imao sam jednom isto okršaj s njime, kad su me napali van sela sa propisno parkiranim tratorom uz cestu dok sam čekao koš kuruze da se nabere.. tak da ti kažem, naletio si na budalu i netreba srcu uzimati previše..
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
a gdje se stavlja trokut ako se vuće prikolica koja zaklanja cijelu kabinu,ak mora biti na zadnjoj šajbi,tko ga onada vidi
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
a jel mora i jedan biti na traktoru ili ne ,mislim kod registracije prikolice i traktora(ili ga prvo uslika na traktoru pa trkom ga staviš i na prikolicu da majstor baci slikicu)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
a jel mora i jedan biti na traktoru ili ne ,mislim kod registracije prikolice i traktora(ili ga prvo uslika na traktoru pa trkom ga staviš i na prikolicu da majstor baci slikicu)

Trokut se stavlja na zadnju prikolicu koju vučeš.
A i kad registriraš prikolicu nije bitan traktor,neg prikolica..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
stavis trokut na traktor, kad ga poslika prebacis ga na prikolicu.
ako vec traze da trokut bude na zadnjoj sajbi, sta se sajba onda nesmije otvarat tako da trokut stalno bude vidljiv?
gluposti.. pa 90% traktora ga ima upravo na lijevom blatobranu..

znate li ima li gdje bi tocno trebao stajati na prikolici? neka otprilike visina? pri dnu sanduka, sredini, pri vrhu?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
a jel mora i jedan biti na traktoru ili ne ,mislim kod registracije prikolice i traktora(ili ga prvo uslika na traktoru pa trkom ga staviš i na prikolicu da majstor baci slikicu)

Ako ideš u halu, slika samo zadnju stranu, tj prikolicu, sam šta ti to nije baš pametno jel ideš s prikolicom na valjke, kočnice nesmiju imati neko veliko odstupanje, a rijetko koja prikolica tako uopće i prolazi, a lani kad sam išao na organizirani po selima, slikao je i jedno i drugo..a gle, za 60 kn ti se ne isplati kemijati bezveze, ak se nađe isto neki biser od jednog trokuta ti može naći ko zna kolko sitnica i stavki da te sruši pa imaš doma šerafanja i reparature nepotrebno...i opet budeš dao novce za trokut :D
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Ako ideš u halu, slika samo zadnju stranu, tj prikolicu, sam šta ti to nije baš pametno jel ideš s prikolicom na valjke, kočnice nesmiju imati neko veliko odstupanje, a rijetko koja prikolica tako uopće i prolazi, a lani kad sam išao na organizirani po selima, slikao je i jedno i drugo..a gle, za 60 kn ti se ne isplati kemijati bezveze, ak se nađe isto neki biser od jednog trokuta ti može naći ko zna kolko sitnica i stavki da te sruši pa imaš doma šerafanja i reparature nepotrebno...i opet budeš dao novce za trokut :D

već sam planiro kupiti za svaku prikolicu po jedan,ovako zaboravim prebaciti s jedne na drugu,pa daj plavcima za piće:D
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
stavis trokut na traktor, kad ga poslika prebacis ga na prikolicu.
ako vec traze da trokut bude na zadnjoj sajbi, sta se sajba onda nesmije otvarat tako da trokut stalno bude vidljiv?
gluposti.. pa 90% traktora ga ima upravo na lijevom blatobranu..

znate li ima li gdje bi tocno trebao stajati na prikolici? neka otprilike visina? pri dnu sanduka, sredini, pri vrhu?

na pronarevoj prikolici je došao orginal nosač za trokut na doljnjoj stranici u najdoljnjem valu, iako mi nismo znali ni čemu to služi dok... :D davore, imaš u trgoagenciji samo nosač za kupiti, neki 9 kn je, to ti je jeftinije neg ić investirat u trokute :D
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
a gdje se meće na jednoredni berač,na balirci sipmi tam je tvornički metnut,a na beraču nema ništa
 

Najnoviji postovi

Na vrh