• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomo Vinkovic problemi vezani za mehaniku (getribu i sl.)...

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: Tomo Vinkovic

Pozdrav svima!
Je je...ja sam iz kikinde...inače kradem bogu dane, u ovim zimskim periodima.
Bavim se svim i svačim...a imam jedno jutro zemlje, na njoj oko 100 drva raznih,,,malo vinograda oko 400 metera špalira,i malo povrća raznoraznih...sve na hobby nivou!!!
Samo mi taj "hobby" već pomalo ide na k....!
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: Tomo Vinkovic

joekiki kaže:
Samo mi taj "hobby" već pomalo ide na k....!
Pozdrav Joe! :mrgreen:

:lol: :lol: :lol: Stvarno si faca :lol: :lol:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: Tomo Vinkovic

Pa šta da kažem,,, kad je stvarno tako... :lol:
Ma ko voli da radi???...uffff,,, ja baš nisam ljubitelj rada!
Al šta ćeš,,,mora se...bude tu i malo dobrog...
Pozzz Joe! :mrgreen:
 
V

vuco

Guest
Re: Tomo Vinkovic

posdrav joekiki super nazirt imas li cjeli katalog mosda sa tv 521?
posdrav vuco
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: Tomo Vinkovic

Pozdrav svima!
Poz vuco!
vuco kaže:
posdrav joekiki super nazirt imas li cjeli katalog mosda sa tv 521?
posdrav vuco
Nemam katalog strikno za TV521!
Imam isto što i zbalija, i ostali vlasnici TV-a na forumu!
A u suštini sve ti je tu isto,,, nema puno razlika u nacrtima starijih modela, što se tiče getribe menjača...
A za motor ti može poslužiti LDA100,,sve je to isto...
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 
S

sedo

Guest
Re: Tomo Vinkovic

POZDRAV SVIMA--- pozdrav jooekiki dobar si ti jarane nemas bas mnogo tog voca ja imam oko 2000 sadnica i nebi bas rekao da mi je to hobi uz to imam i 2 dunuma jagoda i sve to radim sa tomekom 730 tako je to kod nas pretezno su sve vocnaci ja sam iz GRADACCA BOSNA mozda znas gdje je to kod nas su svi skoro sebi kupovali neke kineske traktore za voce manji traktori pa se sad svi kaju kvare se a novi ja sam sebi uzeo tomu prije 4 god ma reko to je provjeren kvalitet samo ga je kod nas malo teze naci i na cijeni su ja sam svog platio 6 hiljada maraka sam traktor.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Tomo Vinkovic

sedo kaže:
...... ja sam iz GRADACCA BOSNA mozda znas gdje je to kod nas su svi skoro sebi kupovali neke kineske traktore za voce.....
neko se isprsi pa kupi GOLDONI
pozdrav zemljak, ako ti treba sta za TV pisi na privatnu poruku, moj otac je mehanicar za TV u Gracanici....
 
S

sedo

Guest
Re: Tomo Vinkovic

zdravo edosoko jesil dobio privatnu poruku od mene odg sam ti jesildobio javi
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Tomo Vinkovic

sedo kaže:
zdravo edosoko jesil dobio privatnu poruku od mene odg sam ti jesildobio javi
nisam, pokusaj ponovo :?
 
S

sedo

Guest
Re: Tomo Vinkovic

zdravo ljudi - imal ko kakve slike da mi posalje od svih odusaka na tomi tv730 znaci gdje god koji postoji na njemu odusak da mogu ocistit svaki posto sam jednom vec imao problema sa tim nisam znao gdje se nalazio onaj odusak od mjenjaca pa mi je stvaro problem da se to opet nebi desavalo imal ih jos gdje ljudi ako ko zna nek posalje slike a mozda bi ti JOOEKIKI ti znao ti si mi jednom pomogo ta za ovo sto mi je stvaralo probleme hvala unaprijed.
 
L

lazsrevic

Guest
Tomo Vinkovic problemi vezani za mehaniku......

Radio sam generalnu motora na Toma Vinkovića 830 sve sam sklopio i sada "boš" pumpa neće da baci gorivo? Rekli su mi da verglam dok nebaci gorivo, ja sam istrošijo dva akumulatora i ništa. Dali neko zna kako da riješim ovaj problem? ako neko ima šemu liniske "boš" pumpe nek mi je pošalje.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: Tomo Vinkovic problemi vezani za mehaniku......

lazsrevic kaže:
....Rekli su mi da verglam dok nebaci gorivo, ja sam istrošijo dva akumulatora i ništa.....
vjerujem da jesu, ali nisu ti rekli koliko akumulatora da istrosis.......a sto nisi spojio i treci? :roll:

napisi sta si radio s pumpom
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Re: Tomo Vinkovic problemi vezani za mehaniku......

Jesi li odzračio sistem na onom vijku do kojeg dolzi nafta iz rezervara do pumpe.
 
S

sedo

Guest
Re: Tomo Vinkovic problemi vezani za mehaniku......

pozdrav - - izgleda da vise nema nigdje nijednog oduska na tomi osim onaj za mjenjac i onaj ispod sjedala cim mi niko ne odgovara imal gdje jos znal ko imal jos gdje.
 
S

sedo

Guest
Re: Tomo Vinkovic problemi vezani za mehaniku......

pozdrav-MAJSTORE- mogul znati od kojeg si materijala pravio one piksne na tomi vidim na tvojim slikama da si to radio od cega je najbolje to uradit ja kad sam mijenjao meni su odradili to od celika al meni se cini da su zasrali nebi to od tog trebalo radit tako sam cuo sta ti mislis hvala
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Re: Tomo Vinkovic problemi vezani za mehaniku......

Pozdrav ja sam sredinu dao navariti ali mislim da sam i ja zajebo pikse bi trebale biti od bronce a ja ču ako nebude preskupo sljedeči put praviti iz plastike (novilon).
 
S

sedo

Guest
Re: Tomo Vinkovic problemi vezani za mehaniku......

pozdrav svima ---- MAJSTORE-takav je isti slucaaj i kod mene bio sa piksnama i ja sam navario i piksne pravio od zeljeza al one idu od bronze i ja sam tako cuo a kod nas da bi od te plastike napravio izade negdje oko 150-200 maraka nije ni to jeftino ja sam od zeljeze al ja mnogo ne koristim traktor samo za svoje potrebe tako da mi nije veliki problem ,problem je za one koji to tako urade a mnogo radi sa njim jer tad dolazi do velikog trosenja jer se mane zeljezo od zeljezo a to nije dobro to vuce mnogo stosta za sobom.
 
S

sedo

Guest
Re: Tomo Vinkovic problemi vezani za mehaniku......

pozdrav-edosoko! jesil ziv nesto se ne javljas?


edosoko znas li slucajno jel ti otac kome radio hidrauliku na tomi kolko li bi bilo to para da se uradi znaci iznova nije nikad imao hidraulicni volan
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: Tomo Vinkovic problemi vezani za mehaniku......

600 eura...
 
L

lazsrevic

Guest
Re: Tomo Vinkovic problemi vezani za mehaniku......

Dobar dan. Dali mi neko može reći kako se zupči motor od toma vinkovića, dali imaju neke oznake na zupčanicima. Hvala
 
Na vrh