• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 4806 A

Tu od
12 Velj 2014
Poruka
23
Što je sve potrebno da se ugrade vanjski cilindri hidraulike na td 48. Ako netko ima slike molim da objavi.
 

Dobrica

Član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
79
Jel originalna hidraulicna pumpa na njemu? Ako je to bu ti ekstra sporo dizalo, jos ako imas hidraulicni volan i onaj razvodnik...
 
Tu od
12 Velj 2014
Poruka
23
Pumpa je 16ccm.Imam hidrovolan i ima razvodnik. Jel bi trebala i jača pumpa i dali ugrađivati jedan ili dva cilindra.
 

prstuoko

Novi član
Tu od
23 Svi 2018
Poruka
3
Pozdrav,

zamolio bih ako itko ima info gdje u Sloveniji relativno blizu od Zagreba ili u RH (središnja Hrvatska - ZG, KŽ, KC, VŽ), za kupiti prednja plastična maska za TD4806A?

Ima tu kod mene u Križevcima, ali mi je 900+ kn malo previše, a ići do Đakova, gdje je razumnija cijena, po nju me izađe približno isto kad uračunam ostale troškove...

Hvala!
 

prstuoko

Novi član
Tu od
23 Svi 2018
Poruka
3
Hvala na info.

Situacija je sljedeća, ova maska s njuškala je zamjenska, slabija tanja, lakša zato i je jeftinija; trenutno ih nema na lageru do daljnjega (navodno majstor koji ih radi ima defekt sa strojem).
Maska iz Slovenije je 117 EUR, tak da ću vjerojatno čekati, dokle budem mogao, da ova zamjenska dođe na stanje.

Hvala još jednom!
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Dečki molio bih za pomoć.Ako netko zna što mi treba za ugradnju kiper ventila iliti utičnice na 4006.Znam da nije tema o njemu ali ostale su sve neaktivne.Zanima me što dođe poslije onog razvodnika sa desne strane gdje je ona ručica.Sada ima samo čep,skinuo sam ga i unutra je neka opruga koja gura neki klin.Ja sada neznam kakav uopće priključak dolazi na to da mogu povući crijevo i utičnicu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Znam da se desno prema blatobranu nadodaju "kocke" s kojih idu cijevi na kiper izvode.
Može se dodati jedan, dva...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Razvodnik na kojem je ručica i jedan ili dva priključka, zavisno jel je jednoradni ili dvoradni.
Može ih se naslagati, mislim, tri.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Re: Torpedo 4806 c, hidraulik - vrsta ulja

foto_11599.jpg
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Re: Torpedo 4806 c, hidraulik - vrsta ulja

To imam na njemu ali ne znam što dođe iza onog aluminijskog poklopca iza.Odnosno kakav priključak.Kad se skine taj poklopac ima neki cilindar i opruga i dvije rupe,jedna gore druga dolje.I ja neznam kako tu izvući crijevo,kako ga uopće spojiti.Nemam niti kod koga vidjeti jer nitko nema kipu na torpedu u blizini
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Problem riješen,znači priključak se šarafi od ispod na tu kocku.Ne tu gdje je ovaj sjajni poklopac.Ispod ima šaraf koji se izvadi i tu onda ide redukcija i crijevo
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Danas uzeo, 85 godište, 3000 sati, kupljen od poznatog covjeka iz susjednog sela. Kabina nije orginalna, sve ostalo u jako dobrom stanju kolko sam uspio vidjeti.
19541 19542
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Kabina mu zgodno stoji, ali ipak originalna široka kabina mu je nekako najbolja po izgledu a i po dizajnu, jedino su ju sfušali za visinu, jedno 10cm je morala biti viša!
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Višja? PA nekvi traže upravo nizke modele. Odvisno, kde ko traktor koristi. Ma da, ako veličina nije problem, udobnije je u velikoj kabini da. No ja sa svojom velikom kabinom na Zetoru 52 nisam bijo uduševljen. NEšto godina noviji model imao jo je istog izgleda, ali ožjo sa šibedahom. Ova mi se sviđala. Jer kod mene same su grane i breg.
MENDIETA, dal je što ožja od originalne?
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Neznam kolko je orginalna siroka, reko bi da je ova samo kraca... budem izmjerio...
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Zbog mene ti ni treba mijeriti, jer ni ja neznam mijer originalne da bi usporedijo. Samo se vidi(gledaj prijašnjo stranico foruma slike originalne kabine), da je i spredaj i straga krača, a ima i originalna ravniji prozor spredaj, pa to nanese, da je veča. A što se tiče ventilacije nema je ni original ni tvoja, tako, da se ne trebaš žaliti.
Ako podam mišljenje, šteta ovoj kabini je samo, da nisu napravili večih vrat za lakši ulaz, a i još ljepše bi izgledalo.
 

Bare84

Novi član
Tu od
15 Tra 2020
Poruka
3
Pozdrav. Molio bih Vas par informacija (obzirom da je post dosta star). Koliko sam skuzio po postovima prije, u hidrauliku i motor ide isto ulje 15W-40. A u mjenjac ide HIPENOL npr. 80W-90. Moja pitanja
1) Kako ispustiti ulje iz hidraulike i koja količina ide u 4806 ?
2) Isto to pitanje i za ulje u mjenjacu. Te dali je potrebno mjenjati neke filtere i koje (tj.gdje se nalaze)?
Hvala
 
Na vrh