• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 9006 A

  • Temu pokrenuo john66
  • Datum prvog posta

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
očito kod vas vrijedi:
"ak nešto nevalja, daj ga rasuj pa ćemo sastavljat ispočeta"

torpedov motor kad se sastavi, ozrači i ak valja akumulator i anlaser nakon probnog verglanja (od punih par sekundi) upali samo tako. Ako duže vergla mora isto jednoliko vrtit, ne da jedan krug okrene teško (sporo) a drugi samo tako. Upaljen mora mirno i jednoliko radit i kad je hladan ima dima, a čim se ugrije malo dim nestaje...
 
J

john66

Guest
očito kod vas vrijedi:
"ak nešto nevalja, daj ga rasuj pa ćemo sastavljat ispočeta"

torpedov motor kad se sastavi, ozrači i ak valja akumulator i anlaser nakon probnog verglanja (od punih par sekundi) upali samo tako. Ako duže vergla mora isto jednoliko vrtit, ne da jedan krug okrene teško (sporo) a drugi samo tako. Upaljen mora mirno i jednoliko radit i kad je hladan ima dima, a čim se ugrije malo dim nestaje...
ma ne vrjedi... al vec smo imali kvarova na njemu.. tako da nam je bio pun kufer popravaka.. i svega.. tako i da smo skužil to odmah.. opet bi išlo sve novo...nemožeš stalno nešta krpat.. te stavi karike nove pa ću ga malo zabrtvit.. sad smo pošteno napravili i radi kako treba..
 
J

john66

Guest
evo našo sam na netu neke slike 90.tke sa rx.ovom kabinom i neznam ćijom haubom ... cini se jako zanimljivo a i neizgleda loše... imam i ja rx kabinu sa blatobranima sa svime... možda se ćak i odlućim za taj pothvat mjenjanja kabine.. i ako se odlućim hauba tefinitivno ostaje od TD-a ovami se ne sviđa... jel ima netko nekakva iskustva o ovom i kako se vama cini ovo...????
 

Prilozi

  • jimedi.jpg
    jimedi.jpg
    41.6 KB · Pregleda: 1,298
  • 5ckmxh.jpg
    5ckmxh.jpg
    41.6 KB · Pregleda: 1,618
  • 15xrbsy.jpg
    15xrbsy.jpg
    82 KB · Pregleda: 1,092

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
netko si je bome dao puno truda i mogu reć samo ocjena 10/10
ovakve da su štancali u rijeci dan danas bi se kupovali torpedi!!
 
B

BAGERISTA

Guest
Potpisujem u cijelosti,,,,,,a projekt je za svaku pohvalu,,,preljepo složeno.......:prayer:
 
J

john66

Guest
ima toga još na slikama... raznih TD-a neki maistor to radi ti kupiš kabinu on sve dalje sam radi...al mislim uz malo volje da se to može i sam složit ....ostvari puno volje živaca i vremena .. al se može napravit..
 
B

BAGERISTA

Guest
Istina,,,,samo ko ima volje ruke na delo stavit,,,da se sve napravit,,,...8)
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,870
odrađeno svaka čast

vjerujem da je i '90-ih godina u Torpedu bilo ljudi koji bi ovakvo nesto napravili i ne samo to....mjenjač....

ali uvijek 'netko' mora nesto upropastit nama malim ljudima
 
J

john66

Guest
stim se slažem .. da je ostala tvornice mislim da bi to da danas bio itekako dobar traktor... samo eto uvjek neko upropasti.. al malo truda i to bi se moglo rješit da te traktor služi kak treba bes puno popravak evo ta sa slike je primjerak... još mejenjać pojaćat.. i traktor je pravi.. al ko neradi teške poslove sa njim ko ja ... mjenjać ovće nije problem.. sve više mi se sviđa ova ideja o kabini... jel imam od RX sve ...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,870
nemas kaj onda čekat imas sad sjajnu priliku, da je meni to već bi bila gore
 
J

john66

Guest
valda cemo uspjet to... mada slabo je vremena.. a i td-stalno ima posla tako da ge ne mogu raskupusit pa ostavit
 
Z

zlatko_01

Guest
Da tako je,
a dok budeš radio remont na hidrauliku, onda preporučam da promjeniš: gumice na regulatoru, manđetu klipa, filter. Filter-usisni očisti, ispusti staro ulje, spužvom pokupi sve staro ulje i talog sa dna, stavi novo Super 5, nadogradi ga sa bar jednim pomoćnim cilindrom.

Cijela ta investicija je oko 50 kn + ulje. A cilindar s nosačima imaš, to je velika stvar, e sad ovisi kakav je i zašto je skinut.

Znači ovo vrijedi i za mene?? Moj 7506 ima i pomoćni cilindar i novu pumpu njemačku i opet sve po starom.... Opis kavara odnosno što se dešava...
Kad je hladno ulje temperatura ispod -0 nemože da digne plug 2 brazde od 14"...malo se zgrije i digne ali jadno.... kad se ugrije ide već bolje.... ali onda ako mi prednji točkovi budu na oranju a zadnji u brazdi primetio sam da neće uopće da digne plug.... to me pati već neko vreme ja stavim novu pumpu ono malo bolje ali skoro ništa....... nemam finog osjećaja na hidraulici točnije na ručici od poluga nevezano za onu drugu ili diže do kraja ili uopće nediže...
Ako netko zna što bi bilo neka napiše bio bih mu zahvalan.....:prayer:
I da filtere i te gumice što spominjete nitko nikad nije mjenjao a kad kipam prikolicu cc 10t zrna kipa bez gasa skoro na leru....
Hvala i nadam se da ste me razumijeli što je problem...:scratch
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
kodmene na torpedu 9006 nedavno promjenita pumpa hidrulika, orbital, promjenjene gumice u hidruliku , novo ulje i kad sam ga dotero od majstora sve je radilo ko novo :D a onda ga uprego sa kanalokopačem i cijeli dan kopo jarke sve bilo OK drugi dan počimaju problemi počeo je opet hidraulik skakat (zašto)
pa mi pukne crijevo kod cilindra od serva, onda pukne crijevo spojničko što ide od pumpe, pa onda pukne crijevo kod orbitala promijenio sva 4 dok je rastavito
tako dok smo sve izmjenjali traktor je stajo 3 dana na njivi :roll: i kad smo sve složili teram ga kuć pa mi smrdi cjelim putem ulje kad ono curi ulje iz mjenjača po kvačilu i sad opet rastavljaj :mad::mad: u čemu je problem na traktoru :scratch jer mi je pojo jako puno živaca u zadnje vrijeme ili mi se traktor osvečuje što ga nisam htjeo prodat :D
 
Posljednje uređivanje:

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
kodmene na torpedu 9006 nedavno promjenita pumpa hidrulika, orbital, promjenjene gumice u hidruliku , novo ulje i kad sam ga dotero od majstora sve je radilo ko novo :D a onda ga uprego sa kanalokopačem i cijeli dan kopo jarke sve bilo OK drugi dan počimaju problemi počeo je opet hidraulik skakat (zašto)
pa mi pukne crijevo kod cilindra od serva, onda pukne crijevo spojničko što ide od pumpe, pa onda pukne crijevo kod orbitala promijenio sva 4 dok je rastavito
tako dok smo sve izmjenjali traktor je stajo 3 dana na njivi :roll: i kad smo sve složili teram ga kuć pa mi smrdi cjelim putem ulje kad ono curi ulje iz mjenjača po kvačilu i sad opet rastavljaj :mad::mad: u čemu je problem na traktoru :scratch jer mi je pojo jako puno živaca u zadnje vrijeme ili mi se traktor osvečuje što ga nisam htjeo prodat :D

crijeva vjerojatno se "trefilo", uz novu pumpu
jel orbitrol ima ventilsku ploču na sebi?
jel ti se ulje u hidraulici jako grije tijekom tezeg posla?
a ulje iz mjenjača, semering mislim 55*80*8, i pun k.. posla za promijenit
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
crijeva vjerojatno se "trefilo", uz novu pumpu
jel orbitrol ima ventilsku ploču na sebi?
jel ti se ulje u hidraulici jako grije tijekom tezeg posla?
a ulje iz mjenjača, semering mislim 55*80*8, i pun k.. posla za promijenit

Možda mu curi ulje iz orbitrola po kvačilu, nemora biti da je semering na spojničkoj.
Ako ti tako jako pucaju crijeva, nešto majstor nije dobro složio, to se nesmije događati, sigurnosni ventil mora reagirati kod preopterećenja.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Možda mu curi ulje iz orbitrola po kvačilu, nemora biti da je semering na spojničkoj.
Ako ti tako jako pucaju crijeva, nešto majstor nije dobro složio, to se nesmije događati, sigurnosni ventil mora reagirati kod preopterećenja.

može bit i to da nije zadihtao nova crijeva pa curi iz orbitrola po kvačilu al to bi valjda vidio.....
mozda mu je dirao radne ventile pa da je ubacio vise pločica pa sad ima previsok pritisak, al to mi je malo vjerojatno... koja je litraza nove pumpe, jel veca od stare?
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
crijeva vjerojatno se "trefilo", uz novu pumpu
jel orbitrol ima ventilsku ploču na sebi?
jel ti se ulje u hidraulici jako grije tijekom tezeg posla?
a ulje iz mjenjača, semering mislim 55*80*8, i pun k.. posla za promijenit

da ima orbital ventilsku ploću na sebi
ulje se grije normalno kad se duže radi onda ugrije dosta
a zasto hidraulik još uvjek skače kad se ugrije a dok je ladan ništa ???
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Možda mu curi ulje iz orbitrola po kvačilu, nemora biti da je semering na spojničkoj.
Ako ti tako jako pucaju crijeva, nešto majstor nije dobro složio, to se nesmije događati, sigurnosni ventil mora reagirati kod preopterećenja.

crijeva jesu bila lošija a sad je nova pumpa gore valjda su zbog večeg pritiska popucala pa sad čemo vidit kako ce dalje bit
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
može bit i to da nije zadihtao nova crijeva pa curi iz orbitrola po kvačilu al to bi valjda vidio.....
mozda mu je dirao radne ventile pa da je ubacio vise pločica pa sad ima previsok pritisak, al to mi je malo vjerojatno... koja je litraza nove pumpe, jel veca od stare?

iz orbitala necuri niš nigdje ni kapi ulja sad kak su crijeva promjenita a nije ni prije curilo ništa
el je majstor sta dirao po ventilima to neznam
koja je litraza pumpe neznam al pumpa je tražena ista kakva je bila gore
 

Najnoviji postovi

Na vrh