• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,272
ma kakvo prepucavanje,,pa svi znaju da je torpedo zakon ;) :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Samo nam je jos jedan falio...

Tonxy, smiri strasti... jos jedan ovakav komentar i ja cu zakljucati ovu temu! Vec sam to rekao par puta, ali ovaj sam put ozbiljan. ne zelim vise vidjeti kojekakva prepucavanja, jer ako se ja mogu suzdrzati, onda se suzdrzite i vi...
 
T

Tonxy

Guest
slusaj to nisu nikakva prepucavanja vec vidim da se gazi po torpedo traktorima koji su prije 90-ih bili odlicni!! To me boli !! a znas zasto,jer da je torpedo tvornica opstala mislim da tim traktorima nebi bilo kraja jer su odlicno slagani i komponirani prije devedesetih!! Da je tvornica tako nastavila mozda bi dosegli rang daleko poznatijeg i rangiranijeg traktora nego sta je sad!! Ali sta cemo tu je sto je i tesko je da ce se ta proizvodnja pokrenuti ponovno jer nema ljudi zainteresiranih za to!! Uz ovaj komentar dodajem da pasu djelovi iz deutza na mog torpeda te bi bilo lijepo,da opstane,kako je spomenuto proizvodnja deutza po licenci torpeda!!! Ne kazem ja da IMT nije dobar traktor,ali ima neke sitne nedostatke a to nije problem uraditi pri proizvodnji!! Pozdrav torpedašima,IMT-ovcima i svim drugim da ih ne nabrajam!! nije bit u traktoru ako postoji volja za radit!! :) 8) OK sorry ak sam se nekom zamjerio .sad vidjeh post od bobe. necemo se vise prepucavati!! A komentar je vec bio napisan pa da ga nebrisem!!
 
B

Bobo

Guest
Gledaj, sad mi i kolega TX75 s foruma tupi preko MSN-a da na torpedo pasu dijelovi s deutza... Ako cemo igrati na tu kartu, pasu i na IMT dijelovi od MF-a ;) Tak da ono. Ako vec idemo u tom smijeru, IMT ima i dan danas u ponudi Traktor s Original perkins motorom, potpuno sinhroniziranim mjenjacem i reverzerom (10+10), koji se poceo prodavati vec 80-ih godina. Model je 5135 i ima 135Ks po DIN standardu i danas kosta novi nekih 300 000Kn.

Torpedo nije opstao zbog drugih stvari, ali se niti IMT-u zadnjih godina ne pise dobro. Stalno od ljudi iz Srbije cujem kako ce malo malo IMT netko kupiti, ali od tih glasina nista. Prave manje traktore punom parom a vece izvoze u Kinu i Indiju. I davnih dana su izvozili u Saudijsku arabiju i slicne zemlje traktore specijalno pripremljene za teske uvijete rada (velike vrucine i puno pijeska u zraku).

Ne znam kako hvalite toliko taj torpedo, kad su na svakom "prijestupnom" modeli mjenjaci namijenjeni slabijem modelu? To ne izmisljam, vec je to istina. Kao sto je bio i veliki problem u obliznjoj poljoprivrednoj zadruzi sa RX serijom traktora. Pregrijavali su se u oranju i Tvornica im je besplatno napravila generalku i priznala da se radi o tvornickoj gresci nazvanoj "problem sestog cilindra". raspitajte se, pa cete cuti da je i to istina. Profesor na fakultetu mi je to takodjer potvrdio i objasnio mi zasto su se ti traktori grijali. zato jer su u torpedu isli praviti jednostavniji sustav hladjenja gdje hladan zrak koji dolazi do prvog cilindra ide skroz do zadnjeg, i tako se sesti cilindar pri maljim okretajima samo grije, umijesto da se hladi. To su valjda kasnije popravili. taman se zaratilo, i zadruga se raspala, te su traktori danas razbacani uzduz i poprijeko zupanijem, a u svojim danima poslije generalke su samo s njima vukli prikolice...


Uglavnom, svaka rasprava s normalnim, nenapadnim tonom ce se tolerirati, tj, takve su rasprave pozeljne, ali komentari tipa "Torpedo je 50 puta bolji od IMT-a i nema IMT sto kraj njega traziti" i slicni njima se nece tolerirati, jer svi vrlo dobro znamo da su to traktori podjednake kvalitete i netko je bio zadovoljan s necime. Kod nas se torpedo pokazao los, dok se u baranji pokazao kao pun pogodak. ja u to vise necu ulaziti, jer ste me uvjerili da torpedo ipak nije toliko los koliko sam bio uvjeren da je.

Uglavnom, normalno nastavimo o ovoj temi i sve ce biti u redu. Svi znamo sto je dobar traktor, a sto los, pouceni vlastitim iskustvima ili obliznjih nam ljudi, pa se tako i ponasamo.

I ja priznajem da je IMT imao promasenih traktora, ali ne mozete mi reci da ih torpedo nije imao...

Ispricavam se na poduzem postu.
 
K

KRESO

Guest
ma te vam rasprave nevode nikud , to vam je kao da ja kažem volim više plavuše
,a onaj tamo bajo crnke i onda nakon rasprave skužiš:
ma svaka je dobra samo da je moja tak vam je i sa traktorima! ;) ;) :mrgreen: :lol:
 
Z

zoki

Guest
Slažem se sa time da netreba napadat ni jednu marku traktora jer sa svaki traktor pokazao dobar za određeni posao te za određeno zemljište. :D
 
Z

zrine892

Guest
zoki kaže:
Slažem se sa time da netreba napadat ni jednu marku traktora jer sa svaki traktor pokazao dobar za određeni posao te za određeno zemljište. :D
pogotovo IMT-e.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Z

zoki

Guest
e da mi je imat IMT, isao bi sa njime pogledat kako mi raste jecam :twisted: 8)
pa da ne zamazem zelenu pilu 8)
 
T

Tonxy

Guest
JEL IMA TKO OD VAS KAKVU INFORMACIJU O SERVISU LONCAR IZ Bjelovara!!?? ako ito zna nest kako ljudi rade (kvaliteta i usluge) molim da mi javi!! moro bi tamo traktor otpeljati ali se informiram za servise!! hvala!!
 
T

Tonxy

Guest
Z

zrine892

Guest
uvauuuu...kako je traktor super...stvarno je super...svaka mu cast....skidam kapu...to je zvijer...
 
T

Tonxy

Guest
to su ti slikice sa nekog slovenskog poljo foruma!! neznam dali je na prodaju,vjerojatno nije!
imam u planu svog torpeda sredivat,pa mozda ispadne takav!! hehe
imam samo jedan problem!! trazim kabinu ovakvu kao sta je na ovoj slici,jer je moj adriatic 45!!

covjek si je stvarno dao truda!!
 
K

kiko

Guest
ta traktor nije za prodaju. lastnik ga je lepo obnovil, svaka mu čast.
 

Najnoviji postovi

Na vrh