• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
robert kaže:
kojih su dimenzija zadnje gume na rx-u?
Pretpostavljam da su kao na DX-u: zadnje 18,4-38, prednje 13,6-28
 
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
kojih su dimenzija zadnje gume na rx-u?

Kojem RX-u ?
Jedan moj RX 170 ide sa 18.4R38 a drugi sa 20.4R38 ... oba imaju 14.9R28 prednje kotače .
 
J

jurek

Guest
Pozdrav forumašima,
Molim za traktor TORPEDO TD4806 podatak o vrsti i količini ulja koja se preporuča
za hidraulik.
Pozdrav
 
B

branko

Guest
jurek kaže:
Pozdrav forumašima,
Molim za traktor TORPEDO TD4806 podatak o vrsti i količini ulja koja se preporuča
za hidraulik.
Pozdrav

posto on ima isto ulje i za mjenjac i za hidrauliku (valjda se ne varam) onda bi po meni najbolji bil transhidrol od ine ili shell donax tt , omv austromatic itd. mada bi po specifikacijama isla i agrina ali nekak ne vjerujem da bi bila kvalitetnija jer je ona kao univerzalna tj. i za motor i mjenjac od specijeliziranog transhidrola. za kolicinu nemam podatke za torpedo jedino ako doma pogledam za slicni deutz .
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
branko kaže:
jurek kaže:
Pozdrav forumašima,
Molim za traktor TORPEDO TD4806 podatak o vrsti i količini ulja koja se preporuča
za hidraulik.
Pozdrav

posto on ima isto ulje i za mjenjac i za hidrauliku (valjda se ne varam) onda bi po meni najbolji bil transhidrol od ine ili shell donax tt , omv austromatic itd. mada bi po specifikacijama isla i agrina ali nekak ne vjerujem da bi bila kvalitetnija jer je ona kao univerzalna tj. i za motor i mjenjac od specijeliziranog transhidrola. za kolicinu nemam podatke za torpedo jedino ako doma pogledam za slicni deutz .
Varaš se Branko, odvojen mu je hidraulik i mjenjač,
u hidraulik ide obično ulje koje ide i u motor, Super 5
 
T

Tonxy

Guest
ej jurek ja ti imam td 45 i isto ti ide jer je knjižica univerzalna za td 45,td 48 i td 55 a!! :mrgreen:

piše ovako:: hidraulik i mjenjač sa diferencijalom -ina-umol GL 4 ili hipernol GTL
- prema SAE gradaciji: SAE 90

a količinu vidiš tako da mjerni štap,odšarafiš. nališ ulje i onda staviš štap do navoja i ako se nalazi između gornje i donje oznake!!

eto to ti je to!! ;)
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
na torpedu je odvojeno ulje mjenjača i hidraulike.U hidraulik ide motorno ulje,rezervoar ulja mu je u kučištu hidraulika,sa zadnje strane je plastični mjerač.Za ulje u mjenjaču postoji nivo čep na kučištu ili mjerač ne sjećam se više točno uglavnom su ulja odvojena i različita.To je tako na td 7506,9006 a pretpostavljam da je i na ovim manjim ista stvar.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
jd4755 kaže:
na torpedu je odvojeno ulje mjenjača i hidraulike.U hidraulik ide motorno ulje,rezervoar ulja mu je u kučištu hidraulika,sa zadnje strane je plastični mjerač.Za ulje u mjenjaču postoji nivo čep na kučištu ili mjerač ne sjećam se više točno uglavnom su ulja odvojena i različita.To je tako na td 7506,9006 a pretpostavljam da je i na ovim manjim ista stvar.
Da, pa to sam mu i ja napisao.
 
M

mladi gazda

Guest
Bog svima! Pošto je ova tema namijenjena torpedu ima nekoliko pitanja za one koji znaju nešto više od mene! ovako imam ponudu za jednog torpeda točnije 7506 išao sam ga gledati traktor je u dobrom stanju inače 84 je godiše nekih 3200 rh(ali sajla nije vrtila jedno vreme, traktor je inače iz TOVARNIKA)nekih 6000 eura prednja vuča sve ok pa me zanima koji mu je raspored brzina da neko napiše jer iću probati voziti i malo u brazdu da vidimo ponašanjeu oranju??Zanima me na čega da obratim posebice pozornost koda takvog traktora jer malo mi je torpedo nepoznanica više sam privržen IMT-u??to je sve za sad molit ću vas ako vam nije teško vaše mišljenje o njemu jer više je ljudi pametnije i veše znaju od jednog: hvala vam unapred.........mladi gazda
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
mladi gazda kaže:
Bog svima! Pošto je ova tema namijenjena torpedu ima nekoliko pitanja za one koji znaju nešto više od mene! ovako imam ponudu za jednog torpeda točnije 7506 išao sam ga gledati traktor je u dobrom stanju inače 84 je godiše nekih 3200 rh(ali sajla nije vrtila jedno vreme, traktor je inače iz TOVARNIKA)nekih 6000 eura prednja vuča sve ok pa me zanima koji mu je raspored brzina da neko napiše jer iću probati voziti i malo u brazdu da vidimo ponašanjeu oranju??Zanima me na čega da obratim posebice pozornost koda takvog traktora jer malo mi je torpedo nepoznanica više sam privržen IMT-u??to je sve za sad molit ću vas ako vam nije teško vaše mišljenje o njemu jer više je ljudi pametnije i veše znaju od jednog: hvala vam unapred.........mladi gazda
Isprobaj da ne iskače iz koje brzine, u svim brzinama se provozaj.
Probaj dok je u rikvercu ili radnoj se voziti tako da oduzimaš i dodaješ gas, tako vidiš dal ručica od lijevog mjenjača "šeće" (jako, ako malo šeće nije ništ). Ako šeće onda su ležaji na gornjem snopu za mjenjanje. Al ako jesu nemora te brinuti, vrlo se jednostavno mjenjaju (kroz gornji poklopac) i ne košta puno.
Probaj dok se zagrije traktor kak diže hidraulik, ako neće na leru dizati hidraulik onda treba nova pumpa (cca 900 kn).
Pitaj dal je traktor kupljen iz kombinata ili je privat, ako je iz kombinata onda znaš da se naradio.

@Čugi
Dobra je 90-tka samo nije Adriatic ako je 87.g
Al 90-tka mi je posebno dobar traktor zbog sportskog zvuka... ;) ;) 8)
 
M

mladi gazda

Guest
Hvala vam svima na pomoći oko ovog moga upita za torpeda!! čovcijek kaže da nije sa kombinata već od nekog(inače taj koji ga sad prodaje on je švercer)čovijeka iz Tovarnikja kojemu je on postao "višak" jer ima 565 i kaže da se zaposlio tak da je torpeda odlučio prodati i tako ja naletio i sad su pregovori u tijeku...... javim vam još kako je prošlo a bit će i po koja slika....... pozdrav i do idućeg susreta!! mladi gazda HVALA JOŠ JEDNOM
 
Č

Čugi

Guest
@DF

A vrag će ga znati, možda je samo nalepnica dodata. Kojih godina su se Adriatic-i radili, nisam upućen u to?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Čugi kaže:
@DF

A vrag će ga znati, možda je samo nalepnica dodata. Kojih godina su se Adriatic-i radili, nisam upućen u to?
89.g su počeli, al rijetko se zna zalomiti i 88.g, 55-ica je bila i 85.g ako se ne varam.
A TX-e su počeli 85.g
 

Najnoviji postovi

Na vrh