• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

M

mladi gazda

Guest
Čini mi se ili me oko vara da on ima vanjski klip ispod ljeve poluge?? Ali to definitivno nije torpedo to je Deutz sam neznam koji točno broj al uglavnom znam da iam oko 100 ks a mislim da je 1100 broj ili nešto tako slično....
 
M

mladi gazda

Guest
Imam pitanje za one kojim poznaju toreda 7506. Imam izvod iz hidraulike za pomoćni klip vanjske hidraulike sve crevo i one sodvine na koji se stavlja klip ali samo sa ljeve strane dali to treba i sa desne il netreba i i sa desne imam osovine al samo na donjoj kuki a ne nemam na podiznoj polugi?? A i ako neko ima taj klip ili zna ko bi ga ima da mi javi stavio bi to ili možda neki sličan klip koji bi štimo za tu poziciju?? A i kolega mi je kolega reko da lakše diže sa tim klipom a on plače što njegov torpedo to nema.... hvala vam unaprijed mladi gazda......
 
M

mladi gazda

Guest
Zaboravih reći možd ima netko sliku sa tim izvodom i tom kombinacijom pa ako neki ima neka stavi na forum da vidim na čega to liči i izgleda. hvala............. mladi gazda...................
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
mladi gazda kaže:
Zaboravih reći možd ima netko sliku sa tim izvodom i tom kombinacijom pa ako neki ima neka stavi na forum da vidim na čega to liči i izgleda. hvala............. mladi gazda...................

na kompu imam samo ovu sliku sto sumnjam da ce ti pomoći,
sutra ću lijepo uslikat cijeli hidraulik pa cu staviti slike

untitled.jpg
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
mladi gazda kaže:
Imam pitanje za one kojim poznaju toreda 7506. Imam izvod iz hidraulike za pomoćni klip vanjske hidraulike sve crevo i one sodvine na koji se stavlja klip ali samo sa ljeve strane dali to treba i sa desne il netreba i i sa desne imam osovine al samo na donjoj kuki a ne nemam na podiznoj polugi?? A i ako neko ima taj klip ili zna ko bi ga ima da mi javi stavio bi to ili možda neki sličan klip koji bi štimo za tu poziciju?? A i kolega mi je kolega reko da lakše diže sa tim klipom a on plače što njegov torpedo to nema.... hvala vam unaprijed mladi gazda......
Ja nemam to na svojem, ali imao sam na jednom Torpedu što sam prodao, pomoćne cilindre. Ako na desnoj polugi nemaš predviđeno za pomoćni cilindar, možeš staviti samo lijevi, ne smeta što je samo jedan.
Tih cilindara ima za kupiti novih, ali možda bi trebao potražiti polovan cilindar u Slavoniji na starim kombinatima tamo imaju, samo teško je naći jer to je sigurno potonulo u zemlju od stajanja ;) ili su već drugi pokupili.
 
Z

zrine892

Guest
ja imam na rx-u cilindre ali nije spojeno jer su crijeva popucala...loše kvalitete napravljen...stalno odgadam kada cu staviti...jednostavno zaboravim...
 
M

mladi gazda

Guest
Hvala svima na pomoći probat ću to potražit u Šidu na vašaru.Jedan gorići problem je što sam ga kupio bez tegova pa i to moram da potražim još jednom svima hvala............mladi gazda...........
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Mi u Podravini radimo isključivo sa Hrvatskim proizvodima 8) :D :mrgreen:
SSM16818.jpg

SSM16819.jpg


Ako zanemarimo Kuhn rasipać, i ja za sebe mogu reći da koristim Hrvatske proizvode ;)
SSM16776.jpg
 
S

Simon1980

Guest
@DF&Torpedo; kako si zadovoljan sa KUHN rasipačem?

Pitao bih ako možda obstaja koja tabela ili možda tko zna kako je kod torpedo sa okretajima kardana-kod kojih okretaja motora dobiješ recimo 540 okretaja na kardanu???
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Simon1980 kaže:
@DF&Torpedo; kako si zadovoljan sa KUHN rasipačem?

Pitao bih ako možda obstaja koja tabela ili možda tko zna kako je kod torpedo sa okretajima kardana-kod kojih okretaja motora dobiješ recimo 540 okretaja na kardanu???
Sa rasipačem sam zadovoljan...
ima hidraulično otvaranje lijeve i desne strane zasebno.

Torpedo: kad motor radi na 2100 o/min, izlaz na kardanskom vratilu 540 o/min, al ja radim na cca 1700 o/min i rasipač pokriva širinu 15 m.

U brzini kardana 1000 o/min nisam radio, ali onda nebi smio dati veći gas od 1500 o/min, jer na rasipaču piše "max 600 o/min".
 
S

Simon1980

Guest
dakle sve tabele (količine i delovni rad) koje su uz rasipač mišljene su za 540 ok.kardana?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Simon1980 kaže:
dakle sve tabele (količine i delovni rad) koje su uz rasipač mišljene su za 540 ok.kardana?
Piše na njemu da može do "max 600 o/min",
a tabelu za podešavanje nemam, a i ne treba mi ;)
 
M

mladi gazda

Guest
Evo mene ljudi mene nema kao kiše u mom kraju...... da nebi bio dosadan sam da kažem da sam kupio pomoćni klip hidraulike za torpeda i sve ok sam nešt me pati a to je na klipu ima jedna rupica na vrhu di izlazi klip iz kućišta i ak zakačim spremač ili nešt teže ulje jednostavno mi na tom mjestu curi pitanje glasi dal to mora da curi ili je klip reko svoje?? Inače klip je nabavljen u RUMI na vašaru dije toga bilo jako puno a platio sam ga 50eura a kod nas je 1700kn novi da da nezaboravim nabavio sam i tegove koji koštaju 20 eura komad a ima ih za sve traktore skoro....... hvala vam unaprijed ak neko ima mišljene o mom problemu...... mladi gazda
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
mladi gazda kaže:
Evo mene ljudi mene nema kao kiše u mom kraju...... da nebi bio dosadan sam da kažem da sam kupio pomoćni klip hidraulike za torpeda i sve ok sam nešt me pati a to je na klipu ima jedna rupica na vrhu di izlazi klip iz kućišta i ak zakačim spremač ili nešt teže ulje jednostavno mi na tom mjestu curi pitanje glasi dal to mora da curi ili je klip reko svoje?? Inače klip je nabavljen u RUMI na vašaru dije toga bilo jako puno a platio sam ga 50eura a kod nas je 1700kn novi da da nezaboravim nabavio sam i tegove koji koštaju 20 eura komad a ima ih za sve traktore skoro....... hvala vam unaprijed ak neko ima mišljene o mom problemu...... mladi gazda

Klip je reko svoje. Rastaviš ga i najdeš gumice(ili, i, mandžetu) takve ko što ima i piči dalje. De poslikaj da se vidi
 
M

mladi gazda

Guest
Hvala na odgovoru glede mog problema. Sad nemam baš vremena za slikanje al to ću prvom prilikom...... hvala još jednom...... mladi gazda........
 

Najnoviji postovi

Na vrh