• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Torpedo D 4006, iz 1976.
DSC00109.jpg

DSC00110.jpg
 
B

Bobo

Guest
Ako se ne varam ( a moguce je) zar ovi mali Torpedo traktori s crvenim felgama nisu sastavljani od original DEUTZ ijelova, NE PO LICENCI, NEGO BAS ORIGINAL, te da su te serije pravi DEUTZ traktori?

To sam na vise mijesta cuo, ali je informacija neprovjerena, posto me torpedo toliko i ne zanima...

Ako ista znate, napisite ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
Ako se ne varam ( a moguce je) zar ovi mali Torpedo traktori s crvenim felgama nisu sastavljani od original DEUTZ ijelova, NE PO LICENCI, NEGO BAS ORIGINAL, te da su te serije pravi DEUTZ traktori?

To sam na vise mijesta cuo, ali je informacija neprovjerena, posto me torpedo toliko i ne zanima...

Ako ista znate, napisite ;)
Mislim da su odljevci, limarija i kabina bili Torpedovi, a zupčanici u getribi i sklopovi motora original Deutz.
Kasnije je Prvomajska Zagreb izrađivala zupčanike, a dok je Prvomajska propala(90.-ih) onda su zupčanike izrađivali razni privatnici upitne kvalitete :evil: .
A cilindri, klipovi i glava motora su se proizvodili u TAM-u u Mariboru, dok je TAM (90.-ih) propao stavljali su nazad original Deutz sklopove na motoru.
 
B

Bobo

Guest
dakle, To je vise/manje originale deutz traktor... Kabinu i blatobrane tu ne racunam, jer ako u hrvatskoj ne mozemo presu postelat da izbaci van gotov blatobran, onda smo stvarno seljaci ;)

mene zanima motor, mjenjac i hidraulika
 
M

mladi gazda

Guest
Sam da ostavim komentar na ovo i ja sam čuo da su ti torpedi sa crvenim zadnjim felgama sastavljani od originalnih dutz djelova.... u mom selu ima taka dva jedan je moj a jedan od prijatelja.... kad su ljudi vidili tj. stari majstori koji poznaju torpeda rekli su mi da je to dobar potez koji sam napravio kupivši baš toga torpeda jer da je to nepoderivo dlede mjenjača i nekih drugih djelova koji bi kažu sigurno ošli na originalnom torpedu......... mladi gazda
 
Z

zrine892

Guest
moj je takoder deutz ali je sklapa kod nas u rijeci..moj torpedo je 4506, 79 ili 78 godiste..nisam siguran..ali staro jest :) ..e mladi gazda..odakle si ti? cime se bavis?
 
M

mladi gazda

Guest
e bog svima opet ja.......sad nemam nikakav komentr neg sam da vidim kako stojite imali novih tema al očito su neki zanemarili hrvatski proizvod pa ga većinom vidim na dnu ovih tema al nema veze nase vrijeme trek dolazi do izražaja........ zrine ja sam ti iz dalekog svjeta rodom iz Vojvodine doseljen u Slavoniju 93" za vrijeme protjerivanja hrvata iz Vojvodine... da ti sad nepričam sve u detalje živim u slavoniji trenutno bavim se stočarstvom imam nešt muznih krava nešt svinja nešt krmača i nešt malo sitno zemlje za moje potrebe i prohtjeve dovoljno,imama 2 traktora imt 539 koji je kupljen 89" ispod čekića što bi moj otac reko imao sam 567 84" godina isto kupljen novi al taj sam traktor mjenjao za torpeda 7506 koji je 83 godina i za sad sam zadovoljan sa njim a dalje ćemo vidit....... bavim se svačim u sadnje vrijeme imam više potrebe usluge vršit kosim rotacionom baliram siliram i tako zarađujem pomalo za za gorivo i za subotnje izlaske..............bla bla bla već sam dosadna u kratko to sam ja i moji traktori e da i imam 19,5 god po struci automehaničar NEZAPOSLEN po pitanju struke...
 
Č

Čugi

Guest
To je Ratarkova mašina....a mislim da se on i krije ispod ovog nick-a garo :mrgreen:
 
Z

zrine892

Guest
Čugi kaže:
To je Ratarkova mašina....a mislim da se on i krije ispod ovog nick-a garo :mrgreen:

na veliku zalost to nije on...ali trakori jesu njegovi..
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
zrine892 kaže:
Čugi kaže:
To je Ratarkova mašina....a mislim da se on i krije ispod ovog nick-a garo :mrgreen:

na veliku zalost to nije on...ali trakori jesu njegovi..
A tko je onda?
 
B

Bobo

Guest
Ja bih rekao da je to ipak on... Nema nitko drugi razloga da stavlja oglas za tudje strojeve...

Traktori jesu njegovi 100%, prepoznao bih ih iz aviona u mraku...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
da i ja sam vidio te slie i to su traktori od Ratarka...kad sam prije malo listao po forumu vidio sam točno te slike od Ratarka..
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Kolko znam ratarko Torpede je stavio u oglasnik, a možda ih je ko kupio
 
B

Bobo

Guest
Ne bih znao...

Mislim da nitko nema apsolutno nikakve koristi da oglasava tudje traktore... A da se samo s tim ciljem registrira na forum...

Logicno je sumnjati da je Ratarko to sam postavio, ali sumnjam na to jer je i sam rekao da mu se MArio zamjerio ( a valjda i ja) i da se ovdje nece vracati...

Nemam pojma, sretno mu s prodajom ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh