• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

J

jokapz

Guest
e vidiš to su orasi na koje sam malo zaboravio... Živa đungla. sad puno ljepše izgledaju.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
odakle ti toliki abutilon u orasima .To riješavaj odmah jer ako ti se osjemeni imat ćeš velikih problema.
 
J

jokapz

Guest
odakle ti toliki abutilon u orasima .To riješavaj odmah jer ako ti se osjemeni imat ćeš velikih problema.

Mislim da sam sjeme dovezo sa gnojnicom jer od kad sam vozio gnojnicu sa farme nesilica imam problema s tom biljkom.
 

Ljubs

Novi član
Tu od
13 Ruj 2008
Poruka
18
Pozdrav.

Imam Torpeda TD 55 A.

Zanima me za što služi ručica koja se nalazi na kontroama od hidraulike, a nije za spuštanje i podizanje, ima samo dva položaja, okomiti i vodoravni, nikad je nisam koristio jer sam tek nedavno vidio da se da pomicati :lol: .

IMAM NEKOLIKO KATALOGA I UPUTA ZA TORPEDOVE TRAKTORE, PA AKO NETKO ŽELI BUDEM SKENIRO I POSLO NA E-MAIL.

TAKOĐER TRAŽIM UPUTE ZA OVAJ TRAKTOR JER SU ZAGUBLJENE PRIJE NEGO SAM IH IMO PRILIKU POGLEDAT.

HVALA.
 
Z

zrine892

Guest
Ljubs kaže:
Pozdrav.

Imam Torpeda TD 55 A.

Zanima me za što služi ručica koja se nalazi na kontroama od hidraulike, a nije za spuštanje i podizanje, ima samo dva položaja, okomiti i vodoravni, nikad je nisam koristio jer sam tek nedavno vidio da se da pomicati :lol: .

IMAM NEKOLIKO KATALOGA I UPUTA ZA TORPEDOVE TRAKTORE, PA AKO NETKO ŽELI BUDEM SKENIRO I POSLO NA E-MAIL.

TAKOĐER TRAŽIM UPUTE ZA OVAJ TRAKTOR JER SU ZAGUBLJENE PRIJE NEGO SAM IH IMO PRILIKU POGLEDAT.

HVALA.


ako se nalazi ispod sjedala...odnosno iza pete desne noge dolje...onda je to za kipanje prikolice hidraulika ;) ako povučes skroz prema sebi to je za spuštanje hidraulike...odnosno prikolice...
 

Ljubs

Novi član
Tu od
13 Ruj 2008
Poruka
18
Mislil sam na onome di se podižu i spuštaju stražnje poluge, ima onaj polukrug di su upisane visine podizanja (ili kaj već), a desno od tog polukruga se nalazi ta mala polugica koja se može postaviti okomito ili vodoravno.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ljubs kaže:
Mislil sam na onome di se podižu i spuštaju stražnje poluge, ima onaj polukrug di su upisane visine podizanja (ili kaj već), a desno od tog polukruga se nalazi ta mala polugica koja se može postaviti okomito ili vodoravno.
To je za fini i grubi hidraulik,
Za oranje se koristi fini hidraulik, tj. ručica mora biti prema gore (okomiti položaj), s tim da toplink polugu zakačiš na najnižu rupu na traktoru.
Za ostale radnje koristi se grubi hidraulik, ručica u donjem položaju (vodoravno), toplink na gornjoj rupi.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Torpedo traktori dan danas izgledaju močno, mogu tek mislit kakvi su bili za vrijeme Jugoslavije. DOsta su robusni i visoki, ima kod nas GPP te traktore, pa to su mrcine, za peri deri operacije. Što da kupuju kombinirku, kad imaju torpeda ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
TX75 kaže:
a jesu dobri, 8)
su oba tvoja? :scratch
Moj je lijevi, desni je od kolege. Bio je kod mene, jer smo mijenjali lamelu. Ima 5000 rh, 97.g.
 
R

robert

Guest
za vrijeme jugoslavije od ovih istocnih traktora,torpedo je sigurno bio najbolji.torpedo 75 je bio zasigurno najpozeljni traktor...moj stari je uzeo 90-tku 1985,i isao u vojvodinu neku zemlju radit,pa tamo neki bajica sa 577,pricao kako ima velik traktor sa duplom vucom,pa kad je vido 90-tku sa 6 klipova,nije se mogao nacudit...jos kad je sjeo u kabinu naspram one u imt-u.....nebo i zemlja..
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Čitao sam nedavno o mogućnosti vraćanja u život riječke tvornice. Ali sumnjam da će vratiti proizvodnju traktora :|
 
Z

zrine892

Guest
Kontam kaže:
Čitao sam nedavno o mogućnosti vraćanja u život riječke tvornice. Ali sumnjam da će vratiti proizvodnju traktora :|


to je nemoguce...bas bi me zanimalo na sta bi onda licio torpedo :)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
vjerojatno bi kupovali jeftine djelove za traktore i onda bi bili kao kinezi...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ne laprdaj bezveze, pa nije to ursus, pa da za 350kn kupiš stublinu, klip, karike, bolcn,...
 
Z

zrine892

Guest
petar kaže:
Ne laprdaj bezveze, pa nije to ursus, .

:lol: :lol: :lol: :blackeye :blackeye
 

Najnoviji postovi

Na vrh