• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
Bobo kaže:
Je, dobar motor, kad su kod nas RX-evi po ljetu zaribavali na 6. klipu (Prvi do kabine), isto kao i 90-ke...

Zvali su mehanicare iz tvornice, te je to priznato kao "problem 6. cilindra". naime, u velikim vrucinama i prasinavim uvjetima, ventilator najbolje hladi prvi cilindar, a prasina se hvata na zadnji, jer do njega dolazi najtopliji zrak od prethodnih 5 cilindara, i jos je od silne prasine protok zraka mal... Svaki dan pranje motora i jos ga moras pazljivo u oranju tjerati, jer ako imalo pretjeras, 6. cilindar zaribava. Od tog dana su na posao vraceni Rusevi i IMT-i a do dana danasnjeg Torpedo traktori samo vuku cisterne s gorivom, te prikolice. Prikljucka godinama nisu vidjeli ;)

Zracno hladjenje moze biti kod pazljivog i obzirivog gazde, no kod kojekakvih silibajzera ti traktori nemaju sto traziti. Pogotovo kad je kod nas zemlja laka za obradu, pa se za traktore od 75ks kopca 3x14" plug i ona ne steje puno pod njim, no torpedo se tu vrlo brzo ugrije...

Voda ima nekih 100 puta veci toplinski kapacitet od zraka, te je samim time pouzdaniji medij za hladjenje motora od zraka a o ostalim pizdarijama da niti ne pricam.

IMT je i dalje ZAKON ;) 8)
Daj Bobo ne seri, moj stari ima traktore sa zračnim hlađenjem otkad zna za sebe i nikad nije zaribao ni jedan. A motor perem jednom gpodišnje. Kod mene u kraju ima puno 90-tki, oru sa 3 brazde bez problema, a u transportu 90-tka je zakon, moj Agrostar po polju nemože vući prikolicu kao 90-tka.
A imam i Bourgoin sa Perkins motorom, dok s njim imam svakodnevnih ispuhavanja hladnjaka, na svakom jutru čistim mrežu ispred hladnjaka, problema s jutarnjim paljenjem i 40% većom potrošnjom po jutru.
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
torpedo je solidan traktor daleko od toga da je los.nije po mom ukusu ali je dobar.
no istini za volju vreme ja pokazalo ko je ko.
uzmimo primer vojvodine gde su pik/ovi obradjivali nepregledne parcele,probavali su razne masine,a koji nevaljaju jednostavno su ih vracali prodavali ostavljali sa strana,svi znate koji su traktori uvek radili imt i ursusi ,zetori.
zelene boje nigde nije bilo.
tako da imt sa svim svojim manama (a ima ih) je ipak ako nista malo bolji od torpeda.
opet to nije moje misljenje vec je vreme to pokazalo.


i naravno da ja imam torpeda od malena verovatno bi bio za mene najbolji.
 
S

slatna

Guest
Ovo je naš torpedo 7506A letnik 87!
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
Super strojčina, dobro mu stoji prednji hidraulik 8)

I kak si zadovoljan s traktorom?
 
S

slatna

Guest
Sa traktorom sam zlo zadovoljan je prava makina traktor ima okol 7000 rh! se opravičujem ker neznam najbol hrvaško sem namreč iz slovenije!
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
slatna kaže:
Sa traktorom sam zlo zadovoljan je prava makina traktor ima okol 7000 rh! se opravičujem ker neznam najbol hrvaško sem namreč iz slovenije!
............
 
Posljednje uređivanje:

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
slatna kaže:
Tvoj je prava makina! kteri letnik pa je?

1988.g.

@slatna Kako si riješio pogon prednjeg kardana?
 
S

slatna

Guest
Sa mehanskim prenosom
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Več slik je na tem naslovu! Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Da, kod vas 90-ke oru sa trobraznjacima, a kod nas 75-ice vuku 3x12". IMT 577 je taj isti plug vukao bez prednje vuce i na mjenjacu nikad nista, kad je covjek nabavio td 7506 s prednjom vucom. mjenjac je na traktoru bio kompletno sredjen i preslozen. U oranju ga je srunio... Toliko o Torpedu i oranju i kvaliteti.


@DF&T: Tvoj otac nije isto sto i radnik na kombinatu koji u sebi ima 3-5 piva i kojeg zaboli neka stvar ak se traktor muci... Uhvati traktor, i u oranju mu je spor... U brzinu-dvije vise i onda se "ore" Iz motora isijava vise nego sa sunca, no ovog to previse ne brine, jer stari rusevi i ursusi su mogli brze orat s tim plugovima kakve su imali na kombinatu. Torpedu je uredno 6. cilindar ribao. Torpedo se nije rodio koji je mogao kod nas u kombinatu raditi. Na ravnom je vjerovatno bolji od IMT-a, manji potrosac... No kako i Kloki kaze, uvijek su ursusi, imt i rusevi orali... Torpeda nigdje.

Kod nas dan danas vuku prikolice i na silos, i u polje i traktori su ispravni, no pod plug vise nikad nece ici, niti u slucaju krajnje nuzde. Iz tvornice su im priznali kao tvornicku gresku sto su im motori ribali i dobili su generalke na motorima uz objasnjenje da im je to u tvornici poznato pod terminom "problem 6. cilindra". Nesto su se inzenjeri u Torpedu isli praviti pametniji od njemaca te su kemijali nesto oko rashladnih tunela na motoru. Ne znam sto su radili, ali su nesto mijenjali u dizajnu i tu je problem...


Sjetimo se jednog od clanova foruma koji je imao 2 velika Torpeda te je na njih ugradio od IMT-a mjerace temperature i pisao je kako se po ljetu torpedo voli zagrijati, pa nekad mora stati da se motor ohladi ili brzina nize da traktoru bude lakse. I onda pobija tvrdnje da se torpedo voli grijati i da im 6. cilindar zaribava... Sad si zamislite taj traktor na kombinatu gdje ga vozi osoba s 4 razreda osnovne skole koja ne zna racionalno razmisljati...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
slatna kaže:
Sa mehanskim prenosom
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Več slik je na tem naslovu! Obrisan neispravan link.
slatna a daj mi reci da li si probao kositi s dvije kose? jednom naprijed i jednom otraga i kolka im je bila širina dal je mogao torpedo to tjerati???
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
Bobo kaže:
Da, kod vas 90-ke oru sa trobraznjacima, a kod nas 75-ice vuku 3x12". IMT 577 je taj isti plug vukao bez prednje vuce i na mjenjacu nikad nista, kad je covjek nabavio td 7506 s prednjom vucom. mjenjac je na traktoru bio kompletno sredjen i preslozen. U oranju ga je srunio... Toliko o Torpedu i oranju i kvaliteti.


@DF&T: Tvoj otac nije isto sto i radnik na kombinatu koji u sebi ima 3-5 piva i kojeg zaboli neka stvar ak se traktor muci... Uhvati traktor, i u oranju mu je spor... U brzinu-dvije vise i onda se "ore" Iz motora isijava vise nego sa sunca, no ovog to previse ne brine, jer stari rusevi i ursusi su mogli brze orat s tim plugovima kakve su imali na kombinatu. Torpedu je uredno 6. cilindar ribao. Torpedo se nije rodio koji je mogao kod nas u kombinatu raditi. Na ravnom je vjerovatno bolji od IMT-a, manji potrosac... No kako i Kloki kaze, uvijek su ursusi, imt i rusevi orali... Torpeda nigdje.

Kod nas dan danas vuku prikolice i na silos, i u polje i traktori su ispravni, no pod plug vise nikad nece ici, niti u slucaju krajnje nuzde. Iz tvornice su im priznali kao tvornicku gresku sto su im motori ribali i dobili su generalke na motorima uz objasnjenje da im je to u tvornici poznato pod terminom "problem 6. cilindra". Nesto su se inzenjeri u Torpedu isli praviti pametniji od njemaca te su kemijali nesto oko rashladnih tunela na motoru. Ne znam sto su radili, ali su nesto mijenjali u dizajnu i tu je problem...


Sjetimo se jednog od clanova foruma koji je imao 2 velika Torpeda te je na njih ugradio od IMT-a mjerace temperature i pisao je kako se po ljetu torpedo voli zagrijati, pa nekad mora stati da se motor ohladi ili brzina nize da traktoru bude lakse. I onda pobija tvrdnje da se torpedo voli grijati i da im 6. cilindar zaribava... Sad si zamislite taj traktor na kombinatu gdje ga vozi osoba s 4 razreda osnovne skole koja ne zna racionalno razmisljati...
..............
 
Posljednje uređivanje:

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
slatna kaže:
Sa mehanskim prenosom
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Več slik je na tem naslovu! Obrisan neispravan link.
Vrlo zanimljivo 8)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Ma prva liga rješenje, nije kopmlicirano, iako ima dosta jebada, ali... idejno sasvim ok.
 
B

Bobo

Guest
Nije se niti meni namjera svadjati... Vec sam napisao da je u ravnicama torpedo super traktor, no kod nas su ih drljali kako je tko stigao, i takvu torturu nisu mogli podnijeti, dok rusevi, ursusi, pa cak i IMT-i jesu...

To ne da je bilo nestrucno rukovanje, nego su tamo radili ljudi koji nemaju niti osnovnu skolu zavrsenu, a vozacke dozvole su dobivali eto, tako da ih imaju, da bez njih ne voze...

Torpedo traktori to nisu mogli podnositi i zaribavali su. A ako cemo o povjerenju, pola mog sela je radilo u tom kombinatu i bili su tamo soferi i radili su s tim traktorima... Sto mislis koji je razlog sto ovdje nema jako puno torpedo traktora, kad vec toliko valjaju? Sve zbog tih traktora u kombinatu koji su se pregrijavali i zaribavali.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,272
bobo
vi "brđani" stvarno ste u stanju svašta pokidat ;) :blackeye

žao mi što onda nismo torpeda (ispravnog) profurali malo,
pa da i mene uvjeriš u ta silna iskakanja iz brzina i ostalo.. jel ;) :blackeye
 
B

Bobo

Guest
Zakopcaj mu 3x12" plug, i tjeraj ga samo jednu sezonu iber gasom i ako ne krene iskakati, ja te u dupe poljubim!

JOKAPZ pozna i gazdu torpeda o kojem pricam, a pozna i sofera koji ga redovno trga. To da vidis kad lik na cetverobraznom plugu otkine 3. brazdu i ne da mu se ici kuci popraviti, vec ore bez nje... i kad vidis da otkine kompletnu rucicu mjenjaca na ursusu 1634, ili kad na Breni polome poluosovinu, ili pak kad s tim ursusom ide u birtiju, pa plugom koci po asfaltu... DA, ima kod nas i takvih ljudi koje boli spaga sto sve njihove zajebancije nekoga kostaju...

Taj isti gazda je kupo 90 i neke novi TD55A s prednjom vucom... Sto je to lijep traktor bio, milina. Uzalud vam trud sviraci... kad za njega zakopcas 24 diska tanjurace i ides se s IMT 560 trkati na njivi i onda je traktor kriv jer se pregrije. Malo morgen. S njim su vukli ogromne prikolice, cijeli traktor unistili, nazalost... Dao je tog torpeda i 400DEM za Brenu u voznom stanju koja mu je do prosle sezone uredno radila..

Nije isto kad tjeras tudji traktor i kad te kita zaboli sto ce mu biti, jer je gazda takav, popustljiv i kad vozis SVOJ traktor, koji si ti kupio SVOJIM novcem i koji REDOVNO odrzavas...


Kod nas jako puno ljudi ganja traktore, a redovna odrzavalja su rijedak pojam. Ulje se mjenja kad seima viska novaca, filter se samo ispire i mjenja se svaki 4. ili 5. put. ulje u mjenjacu se niti ne mjenja, vec se nadosipa pregoreno motorno ulje unutra... Necu vam dalje nabrajati sto sve traktori moraju trpjeti ovdje. I za zivo cudo IMT i Ursusi takvu torturu jos i izdrze, dok je torpedo fin i kulturan traktor koji to ne moze podnijeti i vrlo rano "odustane"

@DF&T: Pretjeranog iskustva nemam s velikim traktorima, ali znam sto se s njima radi i kako se radi i mogu ti rec da slobodno ovdje doteras svoj TD i da vidimo dokle ce ;)

Daj nekome takvom da ti vozi TX-a pa ces vidjeti sto je covjek u stanju napraviti od traktora u samo par dana kad se napije i ode u njivu...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
ja sa ursusom sve radim na iber gasu osim špricanja, oremo, tanjuramo, drljamo na iber gasu a špricamo na 1600 obr/min
 

Najnoviji postovi

Na vrh