• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
petar kaže:
Ne laprdaj bezveze, pa nije to ursus, pa da za 350kn kupiš stublinu, klip, karike, bolcn,...


a šta, jel ursus za tolke pare nioje dobar traktor????za male pare ga središ i on če radit.....
 
G

Golubar

Guest
TX75 kaže:
jedan
torpedo TD 75

DSC01315.jpg

jel to emilov td
 
M

mladi kosac

Guest
Ja sma našao nekog 9006 ići ću ga vidjeti i malo provozati i zanima me da li je bolji od imt 577
 
K

kingletic

Guest
Evo jednog naseg Dajca tj Torpeda..

Obrisan neispravan link.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
kingletic kaže:
Majku mu uvek mi odsece sliku iako sam je smanjio...
Šteta što se ne vidi prednji dio, al čini mi se da je hauba i prednji dio traktora od njemačkog Deutz-a?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
na Internet Exploreru se vide cjele slike, a na Mozilli Firefox odsječe...
 
R

Renatek

Guest
marko355 kaže:
na Internet Exploreru se vide cjele slike, a na Mozilli Firefox odsječe...

nije istina.... ja imam internet explorer 7 pa nevidim cijelu sliku... :scratch
 
K

kingletic

Guest
DF&Torpedo kaže:
kingletic kaže:
Majku mu uvek mi odsece sliku iako sam je smanjio...
Šteta što se ne vidi prednji dio, al čini mi se da je hauba i prednji dio traktora od njemačkog Deutz-a?

jeste, kratki je.. hauba je od Deutz-a
 

Ljubs

Novi član
Tu od
13 Ruj 2008
Poruka
18
Renatek kaže:
marko355 kaže:
na Internet Exploreru se vide cjele slike, a na Mozilli Firefox odsječe...

nije istina.... ja imam internet explorer 7 pa nevidim cijelu sliku... :scratch


Stisni na sliku da ti ju cijelu prikaže.
 
B

Bobo

Guest
Vidim da nitko nece, pa moram ja ;)

S mog stajalista, Torpedo, ko torpedo... Ne valja ni jedan ;) U mom kraju ih ima jako malo i o malo se kvari jako puno tako da nisu bas omiljeni...

Solidno izgleda, i sretno ti s njim bilo. Koliko na forumu citam, Torpeda hvale ljudi sirom zemlje, ali ovdje ga IMT sije uzduz i poprijeko ;)

Inace, dobrodosao na forum!
 
D

danielvinkovic2

Guest
ma dobar je to traktor samo je malo osjetljiv na diferencijal
 
B

Bobo

Guest
Dovoljan razlog da ne bude dovoljno dobar...

Torpedo koristi 3 vrste mjenjaca u 6-7 vrsti traktora, te svai "drugi" ima slab mjanjac i lomi ga... Kod nas u susjednom selu cak i TD 75 kida mjenjac u oranju, te se vecinom koristi u transportu, jer malo trosi...

90-ka je predugacka za ikakav posao, jer su kod nas male njive, pa u okretanju pogazis pol njive, tak da ono, uzas. Na parcelu ga doteraj i ozezi, ali kod nas jednostavno taj traktor kod 98% ljudi nije prihvacen...

Manji Torpedo traktori obavljaju svoj posao, ali opet je ljudima drazi IMT ;)
 
D

danielvinkovic2

Guest
kad jednom naviknes na neki traktor onda ti je jednostavan pa tako neko navikne na neki
 
B

Bobo

Guest
Sve to stoji, NO

Jedan susjed ima ursusa 335, drugi ima torpedo 40 06, a ja IMT 539... Kad dodjemo u njivu, ursus zbog tezine ima vecu vucnu silu i ne zapadne gdje ova dva ostanu, torpedo ima manju potrosnju od ova dva, pa je tu u prednosti. IMT ih dere na hidrauliku i tu su svi pokupili po bod.

A kad gledamo koliko se koji traktor kvari, IMT je tu u debeloj prednosti, onda ide ursus,a tek onda torpedo. naravno u tom kontekstu da se IMT najmanje kvari od ova tri,a torpedo najvise.

To je sve relativno, jer ja generaliziran na primjeru jednog traktora iz cijele serije sto nikako nije u redu, no kad gledam kolegin 75 06 koji vise stoji no radi, te susjedovog 48 06 koji je vrhunski uzas od traktora masniji od najmasnijeg IMT-a dodje mi nekako zao ljudi sto imaju te traktore. I onda se pojavi 40 06 iz prve serije (deutz dijelovi) koji od kako ga ja pamtim nikad nije u kvaru bio i popravi i prosjek ;)


A kad u prosjek uzmemo sve IMT-e u okolici, niti jedan se u skorije vrijeme nije nista ozbiljno pokvario, osim sto je jedan susjed radio generalku na 9 000 sati na 539 i mi cemo na svom ove zime nejvjerovatnije, dok se po torpedima i onom ursusu stalno neki klinac sarafa, krpa popravlja...


IMT je ZAKON ;)
 
D

danielvinkovic2

Guest
nemos rec da torpedo nema dobar modor ja mislim bolji od IMT-a

i mislim da je na volanu takoder bolji
 
B

Bobo

Guest
Je, dobar motor, kad su kod nas RX-evi po ljetu zaribavali na 6. klipu (Prvi do kabine), isto kao i 90-ke...

Zvali su mehanicare iz tvornice, te je to priznato kao "problem 6. cilindra". naime, u velikim vrucinama i prasinavim uvjetima, ventilator najbolje hladi prvi cilindar, a prasina se hvata na zadnji, jer do njega dolazi najtopliji zrak od prethodnih 5 cilindara, i jos je od silne prasine protok zraka mal... Svaki dan pranje motora i jos ga moras pazljivo u oranju tjerati, jer ako imalo pretjeras, 6. cilindar zaribava. Od tog dana su na posao vraceni Rusevi i IMT-i a do dana danasnjeg Torpedo traktori samo vuku cisterne s gorivom, te prikolice. Prikljucka godinama nisu vidjeli ;)

Zracno hladjenje moze biti kod pazljivog i obzirivog gazde, no kod kojekakvih silibajzera ti traktori nemaju sto traziti. Pogotovo kad je kod nas zemlja laka za obradu, pa se za traktore od 75ks kopca 3x14" plug i ona ne steje puno pod njim, no torpedo se tu vrlo brzo ugrije...

Voda ima nekih 100 puta veci toplinski kapacitet od zraka, te je samim time pouzdaniji medij za hladjenje motora od zraka a o ostalim pizdarijama da niti ne pricam.

IMT je i dalje ZAKON ;) 8)
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
:lol:
bobo baš voliš palit, jel..

@danielvinkovic2

lijepo izgleda td45, to je nesto novijeg godišta?
 

Najnoviji postovi

Na vrh