• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Pa i bobin 549 popio ulja u prvih 200-300h kolko moj ursus i ferac nisu skupa, i on ih brani. Ja IMT-a nebi novog nikad nisu ni za šta, rus je stroj za njih (što kaže jedan pajdo koji inače popije često pa pričo mi jednom ''malo su zajebani ti rusi, ja u koju god brzinu stavim on ode u rikverc, al kad mu nađem napred nemoraš pazit u kojoj je, samo gas'') ,
a pošto je ovo tema o torpedu, ev stari još plače za jednom urednom 75-icom. Kako bi nam takav traktor sjeo, ajme
 
B

Bobo

Guest
Novi IMT ne branim, nit sam ga ikad branio...

Torpedo je dobar traktor, i to sam priznao koliko puta do sad, samo sam rekao da se u mom kraju nije pokazao i imamo urodjen strah od torpeda... ako ga malo jace stisnes, ode brzina... Takve stvari puno ljudi prica i za IMT traktore, ali oni stariji prije 90. godine su zvijeri i idu ko mutavi svi od prvog do zadnjeg i to nitko ne moze poreci.

Torpedo ima svoje mjesto u svakom poljoprivrednom gazdinstvu od like, do banata, ali to mjesto ima i IMT, i to cesce nego torpedo. Sjetimo se zadje torpedo serije traktora koja se djelila braniteljima...od prvog do zadnjeg nisu valjali... Ista stvar se sad dogadja i s IMT-om... polako ali sigurno tvornica sve vise propada kao torpedo onda sto je propao.

Dobri su to traktori, ali kazem da u okolnih 20 sela torpedo ugrozena vrsta naspram IMT-a...
 
S

stole

Guest
dobar dan svima!
Ja sam jako zainteresovan za kupovinu traktora TORPEDO 7506 i krenuo sam u potragu za DOBRIM TRAKTOROM.
Pošto se ne razumem u ovaj traktor pokušavam da saznam sve o njemu.
Zanima me prvenstveno cena traktora ja sam našao neki adriatik 7506 i čovek traži za njega 8000eura.
U dobrom je stanju tako kaže nisam još video ali drug koji ga je video kaže da je odličan.
Interesuje me vaš komentar i ako ima neko neku ponudu ili zna da se negde može pogledati neki traktor koji je dobar.
Ovaj traktor je u okolini Novog Sada odakle sam i ja.
Hvala!
 
J

jokapz

Guest
Da, kad smo vec kod Licanove 75-ice, jel mi nisi prico da mu se ulje u hidrauliku pregrijalo na natjecanju oraca, pa nije plug mogo podic... Toliko o tome...

A to je torpedova mana, a sve zbog loše zupčaste pumpe ulje se jako grije al to je bio masivan plug prekretač 2 brazde njega ima šta dić al to je torpedova mana.
al opet ostajem pri svom Torpedo and IMT ....... 1:0 ;) ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
jokapz kaže:
Da, kad smo vec kod Licanove 75-ice, jel mi nisi prico da mu se ulje u hidrauliku pregrijalo na natjecanju oraca, pa nije plug mogo podic... Toliko o tome...

A to je torpedova mana, a sve zbog loše zupčaste pumpe ulje se jako grije al to je bio masivan plug prekretač 2 brazde njega ima šta dić al to je torpedova mana.
al opet ostajem pri svom Torpedo and IMT ....... 1:0 ;) ;)

Bolje ovako:

Torpedo 1:0 IMT

A ja neznam koji su bolji, Meni je IMT bolji jel sa njim imam više iskustva a sa TD-om malo...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
jokapz kaže:
Da, kad smo vec kod Licanove 75-ice, jel mi nisi prico da mu se ulje u hidrauliku pregrijalo na natjecanju oraca, pa nije plug mogo podic... Toliko o tome...

A to je torpedova mana, a sve zbog loše zupčaste pumpe ulje se jako grije al to je bio masivan plug prekretač 2 brazde njega ima šta dić al to je torpedova mana.
al opet ostajem pri svom Torpedo and IMT ....... 1:0 ;) ;)
To se dogodilo zato što je poderana pumpa, ja sa svojim istovarivam šlepere sa sjemenom, gnojivom i itd. paleta 7-20-30 ima 1200 kg + 800 kg viljuškar, nekad znam po dva sata istovarivati i utovarivati na prikolicu.
To je česta pojava da hidraulik ne diže kad se zagrije kad je pumpa loša, pa ju često ljudi odnesu na reparaturu, pa nakon reparature isto se događa i onda nevalja traktor. Jer zupčasta pumpa se nemože reparirati, moralo bi se sve u njoj i vanjsko kučište mjenjati, pa je jednostavnije kupiti novu za 900 kn i namontira se za 20 min, i opet će 10000 rh raditi bez greške.
 
Č

Čugi

Guest
Pojavila se nova devetka kod mene, još ne znam čija je, bila mi je daleko pa je radio max zoom i uhvatih je nekako.

PICT1998.jpg

PICT1999.jpg
 
M

mmesar1

Guest
Ljudi ima li tko ikakvu fotku od starog Torpedo traktora? 120 KS, iz 70-tih godina prošlog stoljeća. Crveni sa žutim motorom, ogroman (dugačak) i bučan traktor. Podsjeća na današnji 9006, gotovo isti motor, kučište zračnog hlađenja slično kao kod devedesetaka. Sjeća li se uopće netko tog traktora? Živim blizu nekadašnjeg "PIK-a" , kad sam bio klinac u
tom "PIK-u" bilo ih je, ćini mi se 2 komada. Stari mi je radio s jednim od njih i ćesto sam se vozio s njim. Pravo čudovište od traktora, trošio je više ulja nego nafte.
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
...HRVATSKI TRAKTOR; TORPEDO!., NAŽALOST - NEMA PROIZVODNJE VIŠE, SLIKANO; 1996. GODINE., ZADNJA SERIJA TRAKTORA KU JE JOŠ PODUPIRALA HRVATSKA DRŽAVA NA ČELU SA POKOJNIM PREDSJEDNIKOM; DR. FRANJO TUĐMAN... :|
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
...TRAKTOR TORPEDO - DEUTUZ /ORGINAL/ IZ NJEMAČKE UVEZEN U TVORNICU TRAKTORA "TORPEDO" RIJEKA. NAJPRIJE SE UVOZIL CIJELI TRAKTOR, ZATIM SE POMALO UVOZI U DIJELOVIMA, PA SE VRŠI SKLAPANJE U SAMOJ TVORNICI. DA BI POMALO ONDA KRENULA KOMPLETNA "KUHINJA" - PROIZVODNJA CIJELOGA STROJA. IŠLA JE PRODAJA ŠIROM BIVŠE DRŽAVE. TRAKTOR SE POKAZAL JAKO DOBAR, KVALITETAN, LAGAN ZA RUKOVANJE I ODRŽAVANJE, MALI POTROŠAČ,... I DAN DANAS OVAKOVI TRAKTORI DELADU ŠIROM LIPE NAŠE.-

ŠTETA., STVARNO ŠTETA ČA NIMA VIŠE OVE I OVAKOVE PROIZVODNJE., TRAKTOR JE BIL ISPRED SVOG VREMENA!
 
V

VTZ

Guest
Tko će kome, ako ne svoj svome!? Presudila mu je Račanova vlada, u kojoj je jedan od glavnih bio Linić. Pa su 10 miljuna kuna plasirali u privatno brodogradlište Viktor Lenac, a za pomoći Torpedu novaca nije bilo...
 
M

mladi gazda

Guest
DF&Torpedo kaže:


ipak se zna ona ak se nevaram ide ovako slika govori više od 1000 riječi!!! AL SE BISTA KAO NOVI¨!!!!!!!!!!!!


...mladi gazda.........
 
D

danijelcukon

Guest
Ja imam torpedo 45 85 god bez prednje vuće. S tim traktorom sam prezadovoljan. Balira, freza, ore, kosi radi sve poslove na opg-u. Jako je pouzdan. Ima mali problem s kočnicama al ako ih se redovito šteluje nema problema. Radim oko 800 r/s godišnje i super sam zadovoljan. Imam i 577 i 539 ali ti traktori su neprofesionalni i nepouzdani. Zato nije u redu da se pricaju neke stvari o torpedu......
 
Z

zrine892

Guest
danijelcukon kaže:
Ja imam torpedo 45 85 god bez prednje vuće. S tim traktorom sam prezadovoljan. Balira, freza, ore, kosi radi sve poslove na opg-u. Jako je pouzdan. Ima mali problem s kočnicama al ako ih se redovito šteluje nema problema. Radim oko 800 r/s godišnje i super sam zadovoljan. Imam i 577 i 539 ali ti traktori su neprofesionalni i nepouzdani. Zato nije u redu da se pricaju neke stvari o torpedu......



huraaa živio danijelcukon :)

mali je potrosac u odnosu na ostale traktore,jednostavno održavanje....
 
S

strongboy

Guest
danijelcukon kaže:
Ja imam torpedo 45 85 god bez prednje vuće. S tim traktorom sam prezadovoljan. Balira, freza, ore, kosi radi sve poslove na opg-u. Jako je pouzdan. Ima mali problem s kočnicama al ako ih se redovito šteluje nema problema. Radim oko 800 r/s godišnje i super sam zadovoljan. Imam i 577 i 539 ali ti traktori su neprofesionalni i nepouzdani. Zato nije u redu da se pricaju neke stvari o torpedu......
 

Najnoviji postovi

Na vrh