• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
jedan dvadesetogodišnjak
DSC00341.jpg
 

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
zrine892 kaže:
danijelcukon kaže:
Ja imam torpedo 45 85 god bez prednje vuće. S tim traktorom sam prezadovoljan. Balira, freza, ore, kosi radi sve poslove na opg-u. Jako je pouzdan. Ima mali problem s kočnicama al ako ih se redovito šteluje nema problema. Radim oko 800 r/s godišnje i super sam zadovoljan. Imam i 577 i 539 ali ti traktori su neprofesionalni i nepouzdani. Zato nije u redu da se pricaju neke stvari o torpedu......



huraaa živio danijelcukon :)

mali je potrosac u odnosu na ostale traktore,jednostavno održavanje....
evo i moj glas vamo!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Buban, ovo tvoje je torpedo??? To niej dajc kolko vidim po avataru... :scratch
 

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
Marko355 kaže:
Buban, ovo tvoje je torpedo??? To niej dajc kolko vidim po avataru... :scratch
da moj je to je torpedo 4506 1982g.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
tak je Torpedo naj-hrvatski a Deutz naj-njemački traktor :supz: :mrgreen:
 
M

mladi gazda

Guest
Duga devetkajako ljepo izgleda............. pila koja vredi.............



..............mladi gazda..............
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
kikic MF kaže:
jel to 6 ili 4 cilindra 9006? I dal su radili 100ks torpeda 6 cilindra?
na 9006 je 6 cilindri motor 93 ks,
Torpedo RX 100 je 6 cil. isti motor kao na 9006, vjerojatno je razlika u bosh pumpi.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bolji je naravno RX 100 jer je teži i jaču getribu ima, bolju kabinu.
9006 je jeftinija verzija, bolje reći pojačani TD 75.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
aha hvala na informaciji a daj mi reci jel življi puno ovaj 100 od ovog 90 ili su po startu tu negdje pošto je ovaj 100 teži?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
kikic MF kaže:
aha hvala na informaciji a daj mi reci jel življi puno ovaj 100 od ovog 90 ili su po startu tu negdje pošto je ovaj 100 teži?
Nisam nikad vozio RX 100, tak da neznam, ali u usporedbi sa Deutz dx 6.05 (100 ks) TD 9006 je startniji jer je lakši, a i sam motor se čini življi jer 9006 ima bolji zvuk 8) , fijuka ko neki sportak ;) , jer ima takav auspuh.

9006 je dobar traktor, moj ujak ga ima već 15 god, nije imao nekih kvarova, otišli su: anlaser, pumpa hidraulika i tak sitnice neke. U transportu je zakon, izvlači prikolice iz najvećeg blata, a nije potrošač, jedino da je malo brži ;)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
a konstrukcijski kako su jaki za prednji hidraulik i gatribu i tak neke pojedinosti koje se cijene kod traktora. ti si maher za deutz i torpeda
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
kikic MF kaže:
a konstrukcijski kako su jaki za prednji hidraulik i gatribu i tak neke pojedinosti koje se cijene kod traktora. ti si maher za deutz i torpeda
TD 9006 je slabije konstrukcije, getriba je od TD 75, znaci nije baš za neka divljanja što se tiče getribe. Prednji hidraulik može nositi zašto ne.
RX 100 ima jaču getribu, ali opet bilo je tu promašaja što se tiče getribe, ne samo kod Torpeda nego i kod Deutz-a DX-a te iste snage, Getriba je inače dobro konstruirana, dovoljno je jaka, ima velik izbor brzina, ali zeznuli su je u jednoj matici koja steže snop. Ta matica nije dobro osigurana, i prilikom rada ona se raspusti i snop počinje šetati lijevo desno, pa se polako ostaje bez nekih brzina. To nije skup kvar, tj. nekošta ništa ako se na vrijeme ta matica doteže, ali opet iritira.

Što se tiče cijene ova dva modela su približno jednaki po cijeni, od 5000 do 8000€
 
Z

zrine892

Guest
kikic MF kaže:
aha hvala na informaciji a daj mi reci jel življi puno ovaj 100 od ovog 90 ili su po startu tu negdje pošto je ovaj 100 teži?

ja bi rekao da rx-100 je zivlji na gasu...i jači i je i velika ja razlika izmedu rx-100 i torpeda 9006...bas zbog menjača...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
već se puno zna o Torpedo traktorima za nas hrvate najprihvatljiviji i najbolji bio bi super potez ma kaj potez godine da se nazad počnu proizvodit pojedini tipovi koji su se ok pokazali ,npr.da ih počne radit DF tu kod nas primjer u županji gde su kombajni ĐĐ -i kak to njima ide s kombajnima?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
markach kaže:
već se puno zna o Torpedo traktorima za nas hrvate najprihvatljiviji i najbolji bio bi super potez ma kaj potez godine da se nazad počnu proizvodit pojedini tipovi koji su se ok pokazali ,npr.da ih počne radit DF tu kod nas primjer u županji gde su kombajni ĐĐ -i kak to njima ide s kombajnima?

Kad bi SDF htio uložit neke novčiće u naš Torpedo i da se počne ponovno neka ozbiljna proizvodnja ja bi 1000% uzeo jednog Torpeda od recimo 75 ks
 
Na vrh