• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
ŠANANA IMT 565 kaže:
markach kaže:
već se puno zna o Torpedo traktorima za nas hrvate najprihvatljiviji i najbolji bio bi super potez ma kaj potez godine da se nazad počnu proizvodit pojedini tipovi koji su se ok pokazali ,npr.da ih počne radit DF tu kod nas primjer u županji gde su kombajni ĐĐ -i kak to njima ide s kombajnima?

Kad bi SDF htio uložit neke novčiće u naš Torpedo i da se počne ponovno neka ozbiljna proizvodnja ja bi 1000% uzeo jednog Torpeda od recimo 75 ks


Ke kruže nekeglasine da se bude možda pokrenula proizvodnja slavnog Riječkog Torpeda??? HA!!
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
zbalija4 kaže:
ŠANANA IMT 565 kaže:
markach kaže:
već se puno zna o Torpedo traktorima za nas hrvate najprihvatljiviji i najbolji bio bi super potez ma kaj potez godine da se nazad počnu proizvodit pojedini tipovi koji su se ok pokazali ,npr.da ih počne radit DF tu kod nas primjer u županji gde su kombajni ĐĐ -i kak to njima ide s kombajnima?

Kad bi SDF htio uložit neke novčiće u naš Torpedo i da se počne ponovno neka ozbiljna proizvodnja ja bi 1000% uzeo jednog Torpeda od recimo 75 ks


Ke kruže nekeglasine da se bude možda pokrenula proizvodnja slavnog Riječkog Torpeda??? HA!!
Po mom mišljenju, prije bi se mogli traktori proizvesti u Županji, nego vraćanje "starog" Torpeda. :?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Meni je tak svejedno jel bude u torpedu ili u županji, samo da je naš hrvatski sa sdf motorima i getribama, da se ne trga to stalno, a bilo bi puno jeftinije :mrgreen: :mrgreen:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
ŠANANA IMT 565 kaže:
Meni je tak svejedno jel bude u torpedu ili u županji, samo da je naš hrvatski sa sdf motorima i getribama, da se ne trga to stalno, a bilo bi puno jeftinije :mrgreen: :mrgreen:

Slažem se sa vama najvažnije da se proizvodi u Hrvatskoj da se možda i koji radnik zaposli i najvažnije da bude jeftin i pouzdan da si ga može priuštiti Hrvatski seljak, a možda se počne i izvozit kao i nekad!
Nikad se nezna!
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
ŠANANA IMT 565 kaže:
Meni je tak svejedno jel bude u torpedu ili u županji, samo da je naš hrvatski sa sdf motorima i getribama, da se ne trga to stalno, a bilo bi puno jeftinije :mrgreen: :mrgreen:
Ako će sve bit SDF-ovo, onda sigurno neće bit jeftin traktor, a ako će se tako "proizvoditi", onda tu netreba puno mudrovanja ni znanja, na SDF traktor staviš Torpedo naljepnicu i to je to...
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
--meni se viša sviđa Td 9006 nego RX 100 jer je TD manj potrošać.
--šta kažete na ovoga torpeda bit če još slika poslje...
i297875_DSC00055.JPG
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
bole kaže:
--meni se viša sviđa Td 9006 nego RX 100 jer je TD manj potrošać.
--šta kažete na ovoga torpeda bit če još slika poslje...
Jel to original prednja vuča ili je naknadno stavljena od nekog starijeg TD-a?
Vidim da nije Torpedova nego je "talijanska", a nisam još vidio 90-tku sa talijaskom prednjom vučom...
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
.........nije ništa dirano to je orginal s toga traktora ....svi kažu da talijanska prednja vuča nevalja ja nikad nisam imo problema.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
DF&Torpedo kaže:
Dobar je,
dal mu radi obrtometar?

--kodmene mal broji mal ne neznam zašto šteka valjda je vrijeme da ga mjenjam mislim traktora
-- koje je godište tvoj torpedo
 
P

pedja

Guest
CAO MOMCI!VIDIM DA DOBRO POZNAJETE TORPEDO TRAKTORE.JA SAM PROMENIO SKORO SVE OD OVIH MODELA STO STE POMINJALI ALI SAM SE JEDINO ZADOVOVOLJIO SA TD75A BEZ PREDNJE VUCE I SA RX 170 KOJI JE KOD MENE NAPRAVIO TRICAVIH 22680 RADNIH CASOVA KRVAVOG RADA. IMAO SAM I RX100 I RX 120 ALI SE NISU PROSLAVILI ZBOG MENJACA I DIFERENCIJALA KOJI SU KATASTROFA URADJENI.OVI MANJI TD75 I TD90 SA PREDNJOM VUCOM SU UGLAVNOM STAJALI ZBOG CUVENIH ZECICA ALI SU NAM ODLAZILI I PREDNJI KONUSNO TANIRASTI ZUPCANICI.IMAO SAM I TD48 SA KOJIM SAM I BIO ZADOVOLJAN ALI GA POSLE PROMENIH ZA TD55 SA PREDNJOM VUCOM KOJI SE POKAZAO KAO NAJGORI OD SVIH POMENUTIH, RAZBIO JE KUCISTE DIFERENCIJALA NA 630 RADNIH CASOVA A NA 1100 RC POLOMIO 4 BRZINU I SPOJNICKU OSOVINU.INTERESUJE ME GDE NABAVLJATE DELOVE ZA MENJACE I KOLIKO JE TO KVALITETNO JER SA DOSADASNJIMA NISAM ZADOVOLJAN.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
pedja kaže:
CAO MOMCI!VIDIM DA DOBRO POZNAJETE TORPEDO TRAKTORE.JA SAM PROMENIO SKORO SVE OD OVIH MODELA STO STE POMINJALI ALI SAM SE JEDINO ZADOVOVOLJIO SA TD75A BEZ PREDNJE VUCE I SA RX 170 KOJI JE KOD MENE NAPRAVIO TRICAVIH 22680 RADNIH CASOVA KRVAVOG RADA. IMAO SAM I RX100 I RX 120 ALI SE NISU PROSLAVILI ZBOG MENJACA I DIFERENCIJALA KOJI SU KATASTROFA URADJENI.OVI MANJI TD75 I TD90 SA PREDNJOM VUCOM SU UGLAVNOM STAJALI ZBOG CUVENIH ZECICA ALI SU NAM ODLAZILI I PREDNJI KONUSNO TANIRASTI ZUPCANICI.IMAO SAM I TD48 SA KOJIM SAM I BIO ZADOVOLJAN ALI GA POSLE PROMENIH ZA TD55 SA PREDNJOM VUCOM KOJI SE POKAZAO KAO NAJGORI OD SVIH POMENUTIH, RAZBIO JE KUCISTE DIFERENCIJALA NA 630 RADNIH CASOVA A NA 1100 RC POLOMIO 4 BRZINU I SPOJNICKU OSOVINU.INTERESUJE ME GDE NABAVLJATE DELOVE ZA MENJACE I KOLIKO JE TO KVALITETNO JER SA DOSADASNJIMA NISAM ZADOVOLJAN.

Nitko nije zadovoljan sa rezervnim dijelovima za Torpedo, jer njih proizvode kojekakvi privatnici loše kvalitete. Ako želiš kvalitetne dijelove trabaš kupiti od njemačkog Deutz-a, koji su dosta skuplji.
 
P

pedja

Guest
TI NEMACKI DELOVI SU OK I ODGOVARAJU MI ZA RX ALI ZA TD75 I90 ADRIJATIK VECINA NE OGOVARA JER SU ONI URZANI.CUO SAM DA IMA NEKO OKO OSIJEKA STO PROIZVODI ZUPCANIKE ZA TORPEDA PA ME INTERESUJE DA LI JE NEKO TO VEC UGRADJIVAO I KAKAV JE KVALITET,CENA MI JE SAD MANJE VAZNA.
 
Z

zrine892

Guest
bole kaže:
--meni se viša sviđa Td 9006 nego RX 100 jer je TD manj potrošać.


to su potpunio isti motor...cak i radilica paše i cilindar...sve je to isto...samo sto je bosch pumpa drukcija i jači je za 10 ks...;) čak rx jos manje troši :)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
pedja kaže:
TI NEMACKI DELOVI SU OK I ODGOVARAJU MI ZA RX ALI ZA TD75 I90 ADRIJATIK VECINA NE OGOVARA JER SU ONI URZANI.CUO SAM DA IMA NEKO OKO OSIJEKA STO PROIZVODI ZUPCANIKE ZA TORPEDA PA ME INTERESUJE DA LI JE NEKO TO VEC UGRADJIVAO I KAKAV JE KVALITET,CENA MI JE SAD MANJE VAZNA.
TD 75 i TD 90 su modeli koji su nastali na njemačkom Deutz-u 7207, getriba na njima je potpuno ista, razlike mogu biti samo u nekim stvarima, kao što su sinhroniziran ili ne sinhroniziran mjenjač, 25 km/h ili 30 km/h mjenjač
Deutz je isto proizvodio isto kao i Torpedo neke sa sinhroniziranim mjenjačem, neke sa max 25 km/h, neke sa 30 km/h. Treba dok se naručuju zupčanici, naglasiti točno koji je to tip mjenjača i vjerujem da će doći odgovarajući dio.

TD 75 bez prednje vuče je kompatibilan sa Deutz-om 7206 i 6806. (to je onaj model koji ima desnu ručicu mjenjača pokraj volana).
 

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
cestitke na kupovini nek te dugo sluzi!
otkud to da si torpeda uzeo?
malo truda i sredis ga da bude ko nov!
 
K

KRESO

Guest
a iz baranje je ...zato je cjena povoljna zbog takvog stanja....mislim da je iz nekog kombinata.
 
Na vrh