• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
danijelcukon kaže:
Namjeravam kupiti torpedo 75 ks, zanima me koja je razlika od TORPEDA 75 ADRIATIC I SPECIJAL?
Adriatic je novija serija, ima bržu getribu, mlađi od 92.g. imaju sinhroniziran mjenjač, bosh pumpa ima samopodmazivanje itd.
Special je starija serija, spor u transportu 25 km/h, samo TD 75 bez prednje vuče ima djelomično sinhroniziran mjenjač, a svi ostali nemaju sinhroniziran.

Preporučam da rađe uzmeš Adriatic, jer su bolji, a i manje su se naradili.
 
Z

zrine892

Guest
vedrane..da te pitam...dali bi torpedo 75 mogao nosit rasipača od 1200 kg...dali bi se propinjao,dali bi mu tesko bilo?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Neki dan išli gledat par 75-ica. Ima jedan u ok stanju, 98g, 5t sati, na -5 upali ko mina nismo mogli vjerovat, jedino cijena tu mač. Inače da naleti pristojan primjerak, po normalnoj cijeni.....
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
zrine892 kaže:
vedrane..da te pitam...dali bi torpedo 75 mogao nosit rasipača od 1200 kg...dali bi se propinjao,dali bi mu tesko bilo?
Da mogao bi ga nositi, u moj rasipač ide skoro 1 t, i bez problema ga nosi. A pošto je ovaj malo veći bilo bi dobro da ima bar jedan pomoćni cilindar, jer ako gledamo dugoročno, bez pomoćnih cilindara prije će se prije pojesti gumice na glavnom podiznom cilindru.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
petar kaže:
Neki dan išli gledat par 75-ica. Ima jedan u ok stanju, 98g, 5t sati, na -5 upali ko mina nismo mogli vjerovat, jedino cijena tu mač. Inače da naleti pristojan primjerak, po normalnoj cijeni.....


Ma nečeš valda Ursusa mjenjat... :cry: :cry: :cry:

Ako ti netreba daj ga meni :p
 
D

danijelcukon

Guest
Gledao sam torpedo 75 ,88 godiste , sa prednjom vučom i kabinom, model je adriatic, motor ne baca nista na odusak, pa mi se cini da je u dobrom stanju, zanima me na sta da obratim paznju prilikom kupnje torpeda, i jos bi me zanimalo kolika mu je brzina u prvoj sporoj brzini posto namjeravam malčirati s njime, pa mi treba cim sporiji traktor, inace cijena je 4700 eur, pa me zanima vase misljenje ako se isplati uzeti? unaprijed vam zahvaljujem
 
D

danijelcukon

Guest
hvala , a sta mislite se isplati kupit taj torpedo, je prihvatljiva cijena?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Hm, cijena, ali kakvo je stanje traktora, sati, daj par slika? Onaj što smo mi gledali je ok traktor, prednje gume lošije, ali baja traži 9t€ što je puno,
 
D

danijelcukon

Guest
ma traktor je dosta očuvan, samo ja 88 godiste pa bi ga trebalo pofarbat, samo nemam bas iskustva s tim traktorima pa ne znam na sto treba obratit pažnju. Nisam ga slikao bilo mi je neugodno pred gazdom, ali budem. Koji je vas savjet za cujenu se isplati uzet?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ako je s traktorom SVE ok onda uzmi. Zamolio bih Vedrana i sve koji imaju iskustva s tim traktorima da napišu na što treba posebno obratit pažnju. Koje su mu boljke
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Prilikom kupnje Torpedo traktora, treba obratiti pažnju na to koliko traktor ima radnih sati. To se najbolje vidi po pedali od kvačila, ako su ripne jako potrošene, može se zaključiti da ima puno rh. I još po zadnjim polugama na kojima se nose priključci, dal imaju puno lufta.
Kod hidraulike, treba obratiti pozornost kad je traktor na radnoj temperaturi dal normalno brzo diže priključak, ili da ne podrhtava hidraulik.
Mjenjač se može isprobati vožnjom po cesti, dal se čuju kakvi zvukovi. I naravno treba isprobati sve brzine, a pogotovo treba obratiti pozornost na rikverc i radne. Jer od rikverca i radnih ležaji se najprije potroše.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re:

Ratarko kaže:
@zvona

Kažeš da je to made in HR , koje je to godine bilo ?
Vidim da ima na blatobranima vanjske komande za podizanje hidrauličnih poluga , to mi se sviđa . Još da je auspuh sa strane kabine bio bi odličan .
Koliko je to KS , da li je Steyr motor i mjenjač , da li ima klima uređaj ?

Meni isto zanima sve što je gore napisano,
ali imam još jedno pitanje dali je taj traktor bio u serijskoj proizvodnji ili je to testni primjerak?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Re:

zbalija4 kaže:
Ratarko kaže:
@zvona

Kažeš da je to made in HR , koje je to godine bilo ?
Vidim da ima na blatobranima vanjske komande za podizanje hidrauličnih poluga , to mi se sviđa . Još da je auspuh sa strane kabine bio bi odličan .
Koliko je to KS , da li je Steyr motor i mjenjač , da li ima klima uređaj ?

Meni isto zanima sve što je gore napisano,
ali imam još jedno pitanje dali je taj traktor bio u serijskoj proizvodnji ili je to testni primjerak?
...................
 
Posljednje uređivanje:

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
steta sto nemas jos koju fotku od kvarnera! nigdje nisam vidio takav torpedo u cjeloj slavoniji i baranji bas me svuda ima :D nego jel znaci samo je limarija bila druga motor i ostalo je ko na adriatiku a instrument tabla i satovi kako je to izgledalo?
i moj je na generalnom pomladivanju :D
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
buban kaže:
steta sto nemas jos koju fotku od kvarnera! nigdje nisam vidio takav torpedo u cjeloj slavoniji i baranji bas me svuda ima :D nego jel znaci samo je limarija bila druga motor i ostalo je ko na adriatiku a instrument tabla i satovi kako je to izgledalo?
i moj je na generalnom pomladivanju :D
Sve je bilo kao na Adriaticu motor i mjenječ. Rezervar sa inst. tablom je bio isti kao i na starijim modelima jedino su satovi bili kao na Bobinom 549.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Re:

DF&Torpedo kaže:
zbalija4 kaže:
Ratarko kaže:
@zvona

Kažeš da je to made in HR , koje je to godine bilo ?
Vidim da ima na blatobranima vanjske komande za podizanje hidrauličnih poluga , to mi se sviđa . Još da je auspuh sa strane kabine bio bi odličan .
Koliko je to KS , da li je Steyr motor i mjenjač , da li ima klima uređaj ?

Meni isto zanima sve što je gore napisano,
ali imam još jedno pitanje dali je taj traktor bio u serijskoj proizvodnji ili je to testni primjerak?
Pretpostavljam da ti misliš na onaj Torpedo sa suradnjom Steyr-a.
To je bio samo jedan takav, protutip. Motor je bio Torpedov (F4L912) 4 cilindra sa turbo punjačem 100ks, kao na prijašnjoj seriji TX 80.


Proizvedeno je prije početka propadanja, nekoliko primjeraka Torpedo Kvarner traktora, to je bila 75-ca sa modernom kabinom, dosta sličan ovom Torpedo Steyeru...
Mi smo kupili takve dvije kabine i ugradili na dvije 75-ice. Firma koja je proizvodila te kabine i limariju danas proizvodi Limb traktore.

Edit
Ovo je bio naš Torpedo Kvarner
SSM16058.jpg



A ovo je taj Torpedo u suradnji sa Steyer-om
torpedo9100.jpg


ovakav torpedo steyer ima kod mene jedan čovjek al mislim da ga je tjerao dok traktor nije stao jel kad su načuli da bi traktor mogao stati gazda je rekao da treba njivu završiti i radili dok se nije getriba razletila. a motor je super išao do zadnjeg 14000 rh dok je dao svoje. sad ga se riješio mislim prodao ga je a traktor je dao svoje odavno. da motor je bio 90 ks 4 cilindra turbo ne 100. al kad je bio novi išao je bez greške samo da nije bio kod gazde kod kakvog je bio još bi išao ohoho jel traktor nije bio održavan niti od prvog dana kako treba pa još se čudim kako je dogurao do 14000rh
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Može biti da je bio 90 ks, jer ja nemam podatak koliko je bio jak. A 100 ks bi ipak bilo previše nabrijano za motor od TD 75. ;) Šteta što je tvornica propala, jer novi modeli nisu bili loši, 14000rh nije malo.
 
Z

zrine892

Guest
DF&Torpedo kaže:
Može biti da je bio 90 ks, jer ja nemam podatak koliko je bio jak. A 100 ks bi ipak bilo previše nabrijano za motor od TD 75. ;) Šteta što je tvornica propala, jer novi modeli nisu bili loši, 14000rh nije malo.


moguce da je imao 100 ks...jer na rx-u imam tu oznaku F6L 912...pa je moguce da je radilici ista samo sto je tamo 4 cilindra a na rx-u 6 cilindara...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
zrine892 kaže:
DF&Torpedo kaže:
Može biti da je bio 90 ks, jer ja nemam podatak koliko je bio jak. A 100 ks bi ipak bilo previše nabrijano za motor od TD 75. ;) Šteta što je tvornica propala, jer novi modeli nisu bili loši, 14000rh nije malo.


moguce da je imao 100 ks...jer na rx-u imam tu oznaku F6L 912...pa je moguce da je radilici ista samo sto je tamo 4 cilindra a na rx-u 6 cilindara...
Ne ovo je motor kao na TD 75, oznaka je drugačija nego na tvom rx-u F4L912...
 

Najnoviji postovi

Na vrh