• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
clever kaže:
Slika imam al neznam kak da ih updateam a što se tiče pločice ja mislim da je dosta ovo što na bloku motora (kod spone iznad kartera) piše DEUTZ, iza na hidraulici (gdje se uljeva ulje) na obadvije zadnje šunke, na boš pumpi i na poklopcima klipova (na svima tu piše) jedino što je sastavljen u Rijeci
Ovo je presmiješno.... ajde poslikaj što piše ispod anlasera.

btw. Na svim Torpedo traktorima koji su se proizvodili do 1986.g. na odljevcima je bilo otisnuto Deutz iako ih je Torpedo proizvodio, nakon 86. je pisalo Torpedo. A razlike u kvaliteti nema nimalo, motori su po kvaliteti potpuno isti kao i original Deutz, to vam mogu potvrditi oni koji ih imaju.
 
J

jokapz

Guest
tako je DF&Torpedo potpuno si u pravu....
ja imam Torpeda 6006 1986g i na odljevcima piše Deutz iako je čisti Torpedo i nema nikake razlike između motora potpuno su isti.... a i kvaliteta nije upitna... neznam koji bi motor od 60 ks mogo izdržat tolike radne sate i poslove koje je on men napravio od vuče vučnog kombaja za repu kombajn za vadit krumpir dvorednog Zmaja 223 žao mi je što mi neradi brojčanik radnih sati al znam da ima debelo preko 10000 radnih sati i nikada nisam imo problema sa motorom
s getribom je bilo problema al sam kad ga uhvate posebni šoferi a rodbina su mi pa im nemug zabranit, kad ga teramo sam otac i ja nema problema ide mali sam fičuka ....
 
B

Bobo

Guest
Cak i ja znam da torpedo motori imaju odljevke sa DEUTZ znakom... Kvaliteta motora nikako ne moze biti kao original njemacki, jer njemci ipak imaju bolje materijale tako da razlika mora postojati. Izdrzljivi motori jesu, samo treba obratiti paznju da se traktor ne pregrije, i redovno cistiti rebra na cilindrima.

A sto se vecih torpeda tice, ja i dalje stojim kraj toga da je torpedova konjska snaga jednako jaka, kvalitetna kao i od bilo kojeg drugog proizdovjaca, samo ih mjenjaci na "medjuserijama" ubijaju pri tezoj eksploataciji. Bas kako je i Joka napisao, cim ga nekom drugom das tko ga nece cuvati, ode poluosovina. Mjenjac ili diferencijal od slabijeg modela a motor jaci nego je za taj mjenajc zamisljeno i nesto mora otkazati.

To su dosta fini traktori koji ne podnose lupanja po kvacilu, propinjanja razna i kojekakve ludorije.

@zrine: Zar ti nisi svoj RX prodao :scratch
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bobo kaže:
Cak i ja znam da torpedo motori imaju odljevke sa DEUTZ znakom... Kvaliteta motora nikako ne moze biti kao original njemacki, jer njemci ipak imaju bolje materijale tako da razlika mora postojati.
Nebi vjerovao, njemački Deutz motor ništa duže ne izdrži od Torpedovog motora.
 
Z

zrine892

Guest
Bobo kaže:
@zrine: Zar ti nisi svoj RX prodao :scratch

ali covjek jos nije dosao po njega...a sta mislis dali bi on vani bio da ga nisam prodao :) ovako je on vani neka ga ceka...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
clever kaže:
Vi svi što imate TD verzije Torpeda da se sakrijete u mišiju rupu, ja imam Torpeda D 4506 S 1981. godište (nije na prodaju). Te verzije D su prototipi Torpeda (original DEUTZova mašina) naravljeno ih je svega 10ak, a TD je s Torpedovom mašinom (od 1982.)

UF, što volim ovakve nadobudne, nego de ti nama reci koliko ti traktor ima radnih sati?
Torpedov motor je isto ok, i nije uredu da se pljuje po njemu.
 
Z

zrine892

Guest
John Deere kaže:
zrine za kolko para si prodal ovog RX-a ako nije tajna :oops:

za 3200 eura...sa kvarom u motoru..radilica pukla...zna kupac za to :)

marko ako nisi znao imam radna svijetla na rusu...
 

John Deere

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
94
zrine892 kaže:
John Deere kaže:
zrine za kolko para si prodal ovog RX-a ako nije tajna :oops:

za 3200 eura...sa kvarom u motoru..radilica pukla...zna kupac za to :)

marko ako nisi znao imam radna svijetla na rusu...

eh da sam prije... :evil: znal ja bi ti za njega dal 3500€ :twisted: :blackeye
takvi bi mi jedan baš trebal i još je k tome bil neispravni heh. 8)
 
Z

zrine892

Guest
kikic MF kaže:
zrine a kako te služio rx jesi ga dugo imao? kolko rh odprilike dal znaš?

sluzio me odlicno..super traktor bio...sa trobrazni plugom neki osjecki je vukao...nikada nismo više od 1600 ok/min terali u oranju...težak je i masivan...nije bio veliki potrosac..manje od rusa trosio ohoho.kvarove smo imali svakake to smo očekivali od toga traktora...dugo ga imam vec 12 godina...kupljen u kombinatu...bio u lošem stanju...pa ga je otac sredio i eto kako je ispao odlicno...a ja mislim da sigurno ima debelo preko 16 000 radnih sati...
 
C

clever

Guest
Postoji razlika u motorima nije velika ali postoji Torpedo ima jedan remen od alnasera do bregaste osovine a Deutz dva (moj ima dva)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
clever kaže:
Postoji razlika u motorima nije velika ali postoji Torpedo ima jedan remen od alnasera do bregaste osovine a Deutz dva (moj ima dva)

Nešt si pomiješao, alnaser, remen.....
 
C

clever

Guest
petar kaže:
clever kaže:
Postoji razlika u motorima nije velika ali postoji Torpedo ima jedan remen od alnasera do bregaste osovine a Deutz dva (moj ima dva)

Nešt si pomiješao, alnaser, remen.....

nisam pomješo ništa pogledaj na googleu i ako imaš torpeda pogledaj (između motora i pregrade) :lol:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Nemoj se smijat.....
Znam na što misliš, znao sam to odma, ali ti spominješ na tom traktoru REMEN na BREGASTU i ALNASER..... De malo ti bolje pogledaj, ja nisam nikada vidio da alnaser ide na remen. Altenator i remenica radilice

edit: sada vidjeh da si ti onaj ''pametni'' s org. dajc motorom, pa dalje ne raspravljam, priznam u pravu si
 

John Deere

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
94
misliš valjda alternator a ne anlaser , i kolko ja znam da reman na ni jednom traktoru neide na bregastu nnpr. na torpedu ide na radilicu, pa na turbinu(mislim na onu za hlađenje motora) te na alternator

i nemoj tu pisati bezveze stvari koje ni sam neznaš nit ne razumiješ :blackeye :blackeye
 

Najnoviji postovi

Na vrh